yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szwagier24    38
Dnia 24.05.2021 o 20:16, Agrest napisał:

Możliwe że owies głuchy. Rozkrój i zobacz jaka jest wiecha.

Druga opcja to stokłosa 

Po rozkrojeniu nie wiele widać, ale praktycznie każda roślina zaczyna się jak by luska od owsa z tym że czarna, więc obstawiam owies gluchy- teraz pytanie czym to polecieć? 

WiekszY problem jest pole obok, na T1 poszła mieszanka z forum Unix, term i protiokonazol na początku maja - czym to teraz ratować? 

 

IMG_20210525_175143.jpg

IMG_20210525_174519.jpg

IMG_20210525_174613_BURST001_COVER.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9318
Napisano (edytowany)

w tej chwili na owies głuchy tylko puma lub axial, nie ma nic innego

ta pszenica wygląda, jakby jej czegoś brakowało, magnezu ?? moze trochę brak siarki i mg ?

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28

U mojego sąsiada też tak wyglądają wszystkie pszenice i też nie wiadomo od czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909

ciekawe z czym szła ta mieszanka i przy jakiej pogodzie? jak również jak wyglądała pszenica w momencie oprysku. sam taką mieszankę dawałem i u mnie pszenica póki co przyzwoita


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360
13 minut temu, yacenty napisał:

nawet wieczorem wieje? u nas parę dni było takich że w dzień 30km/h a przychodziła 20 i cicho jak makiem zasiał. takie okienka wykorzystałem do t2

Dzisiaj cały dzień przelotnie padało. I ma wieczór takie były prognozy. Popadało koło 18 i odpuściłem bo łan mokry. Okazuje się ze już raczej nie będzie dziś padać ale co mi z tego jak zrobił się wieczór. Grzybowki jasne, ładnie wchodzą wieczorem ale trineksapak.. 

Będę jutro się czaił ale ma od rana wiać z kolei a koło 14 opady. 
 

Nie wiem jak długo mogę zwlekać z tym skracaniem. Gość z Innvigo powiedział ze etefonem mogę robić aż do momentu gdy nie otworzy się liść z klosem. 
Ciekawe jak z trineksapakiem. 
Jak dam za dużo, za późno może się nie wyklosic czy po prostu wyklosi się później? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909

z moddusem to się staraliśmy w ciągu dnia. z medaxem leci się wieczorami i nie narzekam na efekty.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Tomek90 napisał:

41 minut temu, dzikiWschód napisał:

Jak masz dylemat to zadzwoń do doradcy regionalnego basf i doradzi ci dokładnie. Ja na t1 dałem 0.5kg medaxu a wczoraj na wychodzący lisc flagowy dałem 0.3kg bo dałem tebu do t2 dodatkowo

U mnie żyto hybrydowe stoi przy jednorazowej dawce 0.6kg medaxu. 

zawsze ograniczałem się do r1 i nie było roku żeby gdzien mi nie położyło raz więcej raz mnie wiec w tym roku cena sprzyja wiec chce maksymalnie usztywnić, zawsze to jakieś dodatkowe doświadczenie a do tego zostawiłem pas kontrolny i będę widział ofert w zniwa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
39 minut temu, yacenty napisał:

ciekawe z czym szła ta mieszanka i przy jakiej pogodzie? jak również jak wyglądała pszenica w momencie oprysku. sam taką mieszankę dawałem i u mnie pszenica póki co przyzwoita

Nic do mieszanki nie było dodawane, z tego co pamiętam było słonecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1564
1 godzinę temu, yacenty napisał:

nawet wieczorem wieje? u nas parę dni było takich że w dzień 30km/h a przychodziła 20 i cicho jak makiem zasiał. takie okienka wykorzystałem do t2

Tak można zrobić też ale jak ktoś ma 100 czy 300 ha to ciężko trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360
8 minut temu, yacenty napisał:

z moddusem to się staraliśmy w ciągu dnia. z medaxem leci się wieczorami i nie narzekam na efekty.

A na flagę stosujecie tez Medax? 
Kusi mnie ten rozwleczony termin stosowania aż do bbch 49. Nie jest tego dużo bo 5ha wiec nawet wydatek na Medaxa mnie nie zrujnuje. Ważne by wybrać coś najbardziej skutecznego  

Reszta jeszcze nadaje się pod Moddusa bo flaga się rozwija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317
6 minut temu, XTRO napisał:

Tak można zrobić też ale jak ktoś ma 100 czy 300 ha to ciężko trochę.

Do 22 można pryszczec myślę zależy jaka rosa, ale lepiej rosa jak wiatr o słońce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mumek    0
2 godziny temu, mumek napisał:

czy mogę na przytulię czepną zastosować Fernando Forte 300 ec pszenica w fazie liścia flagowego jak tak to w jakiej dawce ?

czy ktoś mi pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317

Nie wiem trichlopyr do jakiej fazy można, fluroksypr do liścia flagowego mozna byłoby i dawka 200g na przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909
tobago napisał:

8 minut temu, yacenty napisał:

z moddusem to się staraliśmy w ciągu dnia. z medaxem leci się wieczorami i nie narzekam na efekty.

A na flagę stosujecie tez Medax? 
Kusi mnie ten rozwleczony termin stosowania aż do bbch 49. Nie jest tego dużo bo 5ha wiec nawet wydatek na Medaxa mnie nie zrujnuje. Ważne by wybrać coś najbardziej skutecznego  

Reszta jeszcze nadaje się pod Moddusa bo flaga się rozwija. 

teraz jak robiłem to flaga już była, tu taka wychodząca, tam taka lekko rozwiniętą ale na pewno nie pełna.


XTRO napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

nawet wieczorem wieje? u nas parę dni było takich że w dzień 30km/h a przychodziła 20 i cicho jak makiem zasiał. takie okienka wykorzystałem do t2

Tak można zrobić też ale jak ktoś ma 100 czy 300 ha to ciężko trochę.

więksi koledzy po prostu mają większe opryskiwacze i zamiast wyjeżdżać o 19.30 wyjeżdżają o 18 i wracają o 22 czy nawet 23. wtedy nie problem walnąć 50-60ha wieczorem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
42 minuty temu, mumek napisał:

czy ktoś mi pomoże ?

Na pewno możesz prysnąć Starane i wyczysci bezpiecznie przytulie. Substancja identyczna jak w fernando tylko rejestracji brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

ja dawałem teraz 250 g na ha medaxu na drugie skracanie A pochwa lisciowa w pszenżycie nabrzmiala A w pszenicy flaga w pełni. zobaczymy podobno medax do pierwszych ości można dawać, ale jak ma leżeć jak rok temu to wolę dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Zostalo mi z poprzednich lat Duetu ultra,chce go dać na T2.coś dorzucić do niego czy jechać samym 0,6l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1006
10 godzin temu, tobago napisał:

Dzisiaj cały dzień przelotnie padało. I ma wieczór takie były prognozy. Popadało koło 18 i odpuściłem bo łan mokry. Okazuje się ze już raczej nie będzie dziś padać ale co mi z tego jak zrobił się wieczór. Grzybowki jasne, ładnie wchodzą wieczorem ale trineksapak.. 

Będę jutro się czaił ale ma od rana wiać z kolei a koło 14 opady. 
 

Nie wiem jak długo mogę zwlekać z tym skracaniem. Gość z Innvigo powiedział ze etefonem mogę robić aż do momentu gdy nie otworzy się liść z klosem. 
Ciekawe jak z trineksapakiem. 
Jak dam za dużo, za późno może się nie wyklosic czy po prostu wyklosi się później? 

Efetona w jakiej dawce chcesz dać? Mam go kupionego też jeszcze nie dawałem bo pogoda nie odpowiednia była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

Jeszcze nie wiem czy dam etefon czy Moddus i czy w ogóle uda się coś dać. Warunki gowniane a terminy uciekają. Na etefon trochę za zimno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317
8 godzin temu, magnum123 napisał:

Na pewno możesz prysnąć Starane i wyczysci bezpiecznie przytulie. Substancja identyczna jak w fernando tylko rejestracji brak

A druga substancja to co olewac ma o zbierać puste kłosy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1006
13 minut temu, tobago napisał:

Jeszcze nie wiem czy dam etefon czy Moddus i czy w ogóle uda się coś dać. Warunki gowniane a terminy uciekają. Na etefon trochę za zimno. 

Na etykiecie pisze żeby nie stosować etefona poniżej 10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3909

serio masz poniżej 10 stopni?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Witam.

T2 pszenżyto (tebukonazol, azoksystrobina i fenopropidyna) mogę jeszcze chwilę poczekać z wjazdem ? Aktualnie zaczynają być widoczne pierwsze ości kłosa, T3 nie planuję, a boję się że później mogę coś uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Napisano (edytowany)
38 minut temu, Andpol napisał:

Efetona w jakiej dawce chcesz dać? Mam go kupionego też jeszcze nie dawałem bo pogoda nie odpowiednia była.

etefon postarza rośliny i tak jest, jechałem kiedyś na flage i łan w miejscu zabiegu bledszy

10 godzin temu, mumek napisał:

czy ktoś mi pomoże ?

smiało Starane daj, przytulię bierze w momencie

 

ja musze poprawkę na miotłę jeszcze zrobić i potem wjeżdżam z T2 a potem do kukurydzy

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1006
2 minuty temu, yacenty napisał:

serio masz poniżej 10 stopni?

tobago pisał że na etefona za zimno ja dziś b.jechał jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj