yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

mysza103    2463
3 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

17.04 skracałem pszenice 0,8l ccc i 0,3kg medaxu kolanko oderwane było na około 1centymetr nad węzłem korzeniowym  obecnie jest na około 3 do 4 centymetry co to oznacza skracanie nie działa

Dlaczego miało by nie działać ?  Co ty byś chciał żeby to kolanko zostało na 1 cm do żniw ? To jest normalna sytuacja że pszenica cały czas rośnie , tylko międzywężla są mniej oddalone od siebie  niż bez regulacji . Najlepiej wejść w łan pszenicy skracanej , i nie skracanej  , i przeciągnąć dłonią po zbożu . nieskracana jest miękka , a skracana sztywna , i masz wrażenie jakby sprężynowała 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
22 godziny temu, Kubawww napisał:

O kurcze ziemia widze szalu nie robi 6-8 ton  50 kg n i jeszcze wiosenne  odchwaszczanie. Szacun jeszcze tylko zapytam waga z przyczepami czy bez?

a co ma sie do tego wiosenne odchwszczanie ? 8 ton ponad nawet osiagam przy wiosennym odchwaszczaniu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Takie zachwaszczenie wtórne w tym roku. Obfite opady jesienią, mróz i spękanie gleby zrobiły swoje. Do tego masa kretów.

Czym zrobić poprawkę tanio i bezpiecznie, niezależnie od fazy rozwojowej zboża?

Tribenuron czy fluroksypyr? Jakie dawki?

Dominujący w 95% jest poziewnik szorstki. Resztę dopełnia rzodkiew świrzepa, rumian, trafia się wyka . Placowo ostrożeń.

20210424_150926.jpg

Będę stosował tribenuron na samosiewy rzepaku 10g.

  • Like 1

D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

N1 120kg saletra N2 planowane było 150kg mocznika ale jeszcze nie podane bo zamierzałem wcześniej opryskać chwasty. Teraz już się robi późno i zastanawiam się czy nie zamienić tego na 200kg saletry? mocznik zostawić jako lokatę kapitału na kolejny sezon 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesznik79    1
50 minut temu, ktosik25 napisał:

N1 120kg saletra N2 planowane było 150kg mocznika ale jeszcze nie podane bo zamierzałem wcześniej opryskać chwasty. Teraz już się robi późno i zastanawiam się czy nie zamienić tego na 200kg saletry? mocznik zostawić jako lokatę kapitału na kolejny sezon 😁

Ja na N1 dałem 250 kg saletry na ha a we wtorek na N2 planuję wymieszać 100 kg saletry i 100 kg mocznika na ha. Myślałem dać rsm ale gość co sprzedaje nawozy stwierdził że w tych warunkach przypalę więc pójdzie taka mieszanka . Mam nadzieję że dobrze będzie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Razem chcesz zmięszać? Uszczelnij rozsiewacz żeby nie wyciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Nie mieszaj saletry z mocznikiem bo zrobi się woda i nie rozsiejesz.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesznik79    1
11 minut temu, Axd529 napisał:

Nie mieszaj saletry z mocznikiem bo zrobi się woda i nie rozsiejesz.

Nawet jak wsypę do rozsiewacza i pojadę prosto w pole?

To może dla pewności najpierw saletra i po niej mocznik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Grzesznik79 napisał:

11 minut temu, Axd529 napisał:

Nie mieszaj saletry z mocznikiem bo zrobi się woda i nie rozsiejesz.

Nawet jak wsypę do rozsiewacza i pojadę prosto w pole?

To może dla pewności najpierw saletra i po niej mocznik? 

Nie lepiej zastosować samą saletre? Jak już chcesz mocznik i saletre to bym proponował odzielne zabiegi.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
23 minuty temu, Grzesznik79 napisał:

Nawet jak wsypę do rozsiewacza i pojadę prosto w pole?

To może dla pewności najpierw saletra i po niej mocznik? 

Nawet chyba, że sylwestra chcesz mieć na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    135
2 godziny temu, warchest napisał:

a co ma sie do tego wiosenne odchwszczanie ? 8 ton ponad nawet osiagam przy wiosennym odchwaszczaniu

Pewnie chodzi o to, że wiosenne odchwaszczanie zmniejsza plon. I nie chodzi o same zabiegi, tylko obecność w dużej mierze chwastów. A jak ktoś chce zobaczyć, jak w mojej okolicy wyglądają nieodchwaszczane na jesieni zboża, mogę wrzucić fotę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, warchest napisał:

a co ma sie do tego wiosenne odchwszczanie ? 8 ton ponad nawet osiagam przy wiosennym odchwaszczaniu

A ma sie to, ze ciagna z ziemi, wiosna problemy z wjazdem temperatury stres dla rosliny zachamowanie wzrostu i juz mamy obnizke ploni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Muszę korektę z odchwaszczaniem zrobić na ostrożeń i chabry mam Dragona (florasulam, aminopyralid) Czy  trzeba jakiś znaczący odstęp zachować między herbicydem a regulacją i grzybówką?? Problem z oknami pogodowymi. Czy mogę jednego dnia zrobić chwasty a drugiego regulację i grzyb? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
7 godzin temu, metrax12 napisał:

Pewnie chodzi o to, że wiosenne odchwaszczanie zmniejsza plon. I nie chodzi o same zabiegi, tylko obecność w dużej mierze chwastów. A jak ktoś chce zobaczyć, jak w mojej okolicy wyglądają nieodchwaszczane na jesieni zboża, mogę wrzucić fotę.

Brednie. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zapracowany napisał:

Poczytaj o patrasie to odmiana inna niż wszyskie

Czego inna niż wszystkie ? U Siebie siejąc ja 2 lata temu byłem bardzo zadowolony bo z dużego areału plon był świetny jedyny problem jaki zauważyłem to ze fuzarioza na kłosach  szybciej wyskoczyła niż w np. w juliusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
11 godzin temu, Krzysiukov napisał:

Pszenżyto Probus ze względu na pogody śnieg, przymrozki i deszcz T1 zrobione w poniedziałek 19.04 ale niepokoją mnie też żółte liście, czy plantacja się jeszcze uratuje czy już raczej grzybówka mało mu pomoże. T1 poszło Artemis w dawce 2l/ha (prochloraz 400 g/ha, tebukonazol 200g/ha, fenpropidyna 300 g/ha) do regulacji Moddus 0,3 l/ha i CCC 1 l/ha przez 2 dni po zabiegu pogoda słoneczne 15-16 stopni w dzień noc 6-7 czy to zadziała ?  Łan prezentuje się ładnie w środę dostało N2 w dawce 140 kg saletry na na start było 100 kg Kizerytu i 250 kg Saletrzaku. Co o tym sądzicie ?

IMG_20100210_001723.jpg

 

IMG_20100210_001812.jpg

 

IMG_20100210_001928.jpg

 

IMG_20100210_001939.jpg

 

Ponawiam pytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest ok. tymi liśćmi się nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

A czemu ma nie być? Co pług już szykujesz?

Pewnie gęsty i wczesny siew. Choroby trochę przyszalały. Zrobi się cieplej i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
7 godzin temu, Kubawww napisał:

A ma sie to, ze ciagna z ziemi, wiosna problemy z wjazdem temperatury stres dla rosliny zachamowanie wzrostu i juz mamy obnizke ploni

Póżno siana zawsze na wiosne odchwaszczana  ,plon najwyżej 500 kg mniejszy ,ale nie przez herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Kubawww napisał:

A ma sie to, ze ciagna z ziemi, wiosna problemy z wjazdem temperatury stres dla rosliny zachamowanie wzrostu i juz mamy obnizke ploni

myślę zacząć odchwaszczać na jesieni bo jednak te zielsko zjada składniki. jaki środek możesz polecić do jesiennego odchwaszczania??? cena nie gra roli musi być dobrze zrobione, najlepiej bez ewentualnych wiosennych poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
47 minut temu, Agrest napisał:

A czemu ma nie być? Co pług już szykujesz?

Pewnie gęsty i wczesny siew. Choroby trochę przyszalały. Zrobi się cieplej i będzie dobrze.

Bo te liście przyziemne strasznie pożółkły, o pługu nie myślałem jeszcze.

Siałem materiałem od znajomego niby przewiany ale było strasznie dużo połówek wyszło około 220 kg/ha a że jesień w moim regionie była dość mokra to powschodziło wszystko nawet to co na wierzchu zostało. Siew 23 września termin optymalny i strasznie wyrosło przed zimą ale ani mróz ani pleśń śniegowa nie ruszyły go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Ło matko.

W ubiegłym roku zasiałem 107kg Probusa i szczotka była.

W tym roku około 140kg bo materiał swój dużo grubszy i siew 5 października. Jest gęste.

 

20210424_150500.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj