yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Krzysiukov    96
3 minuty temu, Agrest napisał:

Ło matko.

W ubiegłym roku zasiałem 107kg Probusa i szczotka była.

W tym roku około 140kg bo materiał swój dużo grubszy i siew 5 października. Jest gęste.

 

20210424_150500.jpg

Mam jeszcze odmianę Awokado ta sama norma wysiewu i jest akurat na gęstość, nie miałem nigdy Probusa więc zasiałem tak jak Awokado ale jednak za gęsto może stąd tak dużo tych żółtych liści.

IMG_20100210_001723.jpg

IMG_20100210_001753.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, Agrest napisał:

Zdecydowanie gęstość łanu miała wpływ.

Ale uważam że dałem dobrą grzybówkę (Artemis 2l/ha) jest skrócone zdjecie łanu 2 dni po drugiej dawce N2 więc nie zaczeło jeszcze działać mam nadzieję że plon będzie zadowalajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

Wirtuoz 1L +Modus 0.4L+Fostar 3.5 kg+Dr green 2 kg. Taką miksturę che zastosować. Zmieniać coś czy będzie 🆗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Nie gryzie się z dr green tylko z miedzią zawartą w dr green. Jak masz możliwość to trzaśnij sobie odżywki oddzielnie. Może akurat masz termin i możliwość na skracanie to wrzuć razem z dr green a fungi polecisz oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

myślę zacząć odchwaszczać na jesieni bo jednak te zielsko zjada składniki. jaki środek możesz polecić do jesiennego odchwaszczania??? cena nie gra roli musi być dobrze zrobione, najlepiej bez ewentualnych wiosennych poprawek

Może snajper 600 SC? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

ja z kolei myślałem nad Quelex™ Complex Pak

I czemu się nie zdecydowałeś ? Pryskałem nim również żyto na ziarno a tuż obok jest na kiszonkę i tego na kiszonkę nie pryskałem to po ruszeniu wegetacji chyba cały poradnik zielarza w nim jest a w tym opryskanym nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

u mnie od zawsze idzie wiosenne odchwaszczanie, przestaje mi się to podobać bo zanim ja zrobiłem zabieg to ten herbapol swoje wyciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
53 minuty temu, witek356 napisał:

Wirtuoz 1L +Modus 0.4L+Fostar 3.5 kg+Dr green 2 kg. Taką miksturę che zastosować. Zmieniać coś czy będzie 🆗

Wirtuoz z moddusem przypali Ci końcówki liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
4 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

u mnie od zawsze idzie wiosenne odchwaszczanie, przestaje mi się to podobać bo zanim ja zrobiłem zabieg to ten herbapol swoje wyciągnął

Ja też zawsze wiosną pryskałem ale dokładnie tak jak mówisz herbapol swoje pobierał i ciężko było go zwalczyć. Pierwszy raz jesienią robiłem odchwaszczanie i jestem mega zadowolony

 

Edytowano przez Krzysiukov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
21 minut temu, lka1 napisał:

Może snajper 600 SC? 

Snajper nie nadaje się na wszyskie odmiany. Niektóre są wrażliwe na chlorotoluron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

myślę zacząć odchwaszczać na jesieni bo jednak te zielsko zjada składniki. jaki środek możesz polecić do jesiennego odchwaszczania??? cena nie gra roli musi być dobrze zrobione, najlepiej bez ewentualnych wiosennych poprawek

Expert met + legato i czysto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Witam czy przy takich  temperaturach  jest sens pryskać Axialem przenice czy trochę za zimno 

Edytowano przez Tomtom83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

bo w składzie ma tebukonazol, a każdy triazol + moddus = przypalenie

Od 10 lat robię oprysk modusem z różnymi tubekonazolami i nigdy nic takiego się nie stało. W tym roku na żyto poszedł orius i modus do tej pory nic złego się nie dzieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
13 minut temu, Krzysiukov napisał:

Czemu przypali ?

Wirtuoz zawiera tebukonazol ,który w połączeniu z moddusem szybko się przemieszcza do końcówek liści.Wtedy występują poparzenia.Generalnie wszystkie triazole mogą przypalać końcówki w mieszaninie z moddusem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj