yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Krzysiukov    96
18 minut temu, Ursus932 napisał:

Tylko tyle pozostaje 

Ile nocy wystarczy po zabiegu bez mrozu ?

Podpinam się pod zapytanie 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Po ile dziesiąt lub set hektarów macie do obrobienia, że aż tak terminy gonią? Druga rzecz jest taka że z pisania tutaj to pogoda się nie poprawi a każdy ma telewizor czy telefon i wie jakie są prognozy. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Przed chwilą, loquito napisał:

Po ile dziesiąt lub set hektarów macie pszenicy że aż tak terminy gonią? 

Nie chodzi o ilość tylko o czas, kolanko ucieka wiec czas na skracanie np Moddusem z CCC powili się kończy a samym Modusem to wiekszy koszt bo trzba dać większą dawkę w porównaniu do mieszaniny a druga sprawa to choroby powoli atakują więc T1 lepiej zapobiegać niż interweniować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale pisanie tego tutaj nic nie zmieni. A każdy ma telewizor czy telefon i wie jakie są prognozy. Pisanie 50-go posta że "T1 i R1 czeka" a nie można pryskać, bo zimno nic nie daje. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, loquito napisał:

Ale pisanie tego tutaj nic nie zmieni. A każdy ma telewizor czy telefon i wie jakie są prognozy. Pisanie 50-go posta że "T1 i R1" czeka a nie można pryskać bo zimno nic nie daje. 

Chodzi o wymianę doświadczeń bo to forum chyba jest po to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

I jakie doświadczenie wymieniłeś w ostatnim czasie tutaj? Że jest zimno i R1 i T1 czeka , coś więcej ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie pilny temat

Co lepiej wziąść na T2/T3

Delaro 1l/ha czy Etatu Era 0,83 l/ha -druga opcja droższa o 20 zł/ha

PILNE bo jutro chcę zamawiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, loquito napisał:

I jakie doświadczenie wymieniłeś w ostatnim czasie tutaj? Że jest zimno i R1 i T1 czeka , coś więcej ?

A takie że jak jest słaba pogoda to zamiast Moddusa mogę dać Medaxa bo to moja pierwsza przygoda ze skracaniem. Nie każdy pozjadał wszystkie rozumy, jak kogoś temat nie interesuje to nie musi go czytać i śledzić a ewentualne negatywne opinie zachować dla siebie.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli to twoja pierwsza przygoda ze skracaniem to podejrzewam, że to czy wydasz na 1ha 20zł więcej czy mniej ze względu na to że będziesz musiał późnić zabieg i dać większą dawkę to nie wypłynie to w żaden sposób na wynik ekonomiczny 
Medax działa w niższej temperaturze. Jak jest słaba pogoda można go dawać. Słońca mniej potrzebuje. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, loquito napisał:

Medax działa w niższej temperaturze. Jak jest słaba pogoda można go dawać. Słońca mniej potrzebuje. 

Dlatego zamiast Moddusa dam Medaxa a Moddus zostanie na przyszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Byłem Na polu axial ładnie ściął zielsko kolano 0.8 czyli na czwartek ideał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
5 minut temu, loquito napisał:

Jeśli to twoja pierwsza przygoda ze skracaniem to podejrzewam, że to czy wydasz na 1ha 20zł więcej czy mniej ze względu na to że będziesz musiał późnić zabieg i dać większą dawkę to nie wypłynie to w żaden sposób na wynik ekonomiczny 
Medax działa w niższej temperaturze. Jak jest słaba pogoda można go dawać. Słońca mniej potrzebuje. 

Pewnie nie, ale jeden kawałem zrobiłem tydzień temu bo złapałem okienko pogodowe ale obawiam się aby przy dużym nawożeniu nie wyległo. Do tego roku jak moi rodzice zajmowali sie gospodarstwem 200 kg saletrzaku to jedyna dawka nawozu na oziminy a ja już dałem 250 kg saletrzaku i 200 saletry i chcę aby zabieg skaracania się udał wiec dlatego tyle pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Krzysiukov napisał:

A takie że jak jest słaba pogoda to zamiast Moddusa mogę dać Medaxa bo to moja pierwsza przygoda ze skracaniem. Nie każdy pozjadał wszystkie rozumy, jak kogoś temat nie interesuje to nie musi go czytać i śledzić a ewentualne negatywne opinie zachować dla siebie.

też pierwszy raz będę się brał za skracanie, a że nie mam pojęcia o kolankach to postawiłem na bezpieczny w stosowaniu trineksapak etylu (Moddus) a konkretnie Modan 250ec 105zł/L także nie jest drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Chce zrobić zabieg T1 w pszenicy pakietem Duet na start. Zabieg planuję na środę. W dzień ma być około 14 stopni, a w nocy 3. Robić w takich warunkach czy nie? Na kilku działkach chce wykonać razem regulację środkiem Cuadro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

 @alfa  dawno temu stosowałeś axial że widzisz efekty? U mnie mija już dwa tygodnie i na dwuliściennych widzę efekty a na miotle to tak średnio lekkich przebarwień dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Czy na zdjęciu widzę już zastopowaną infekcję czy postępującą? Tydzień temu protiokonazol plus fenpropidyna.

E_CmWg1TlkCA-9HW5rh0cSl026G9n5Q_Zh0yGj39


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
tytanowyJanusz napisał:

Krzysiukov napisał:

A takie że jak jest słaba pogoda to zamiast Moddusa mogę dać Medaxa bo to moja pierwsza przygoda ze skracaniem. Nie każdy pozjadał wszystkie rozumy, jak kogoś temat nie interesuje to nie musi go czytać i śledzić a ewentualne negatywne opinie zachować dla siebie.

też pierwszy raz będę się brał za skracanie, a że nie mam pojęcia o kolankach to postawiłem na bezpieczny w stosowaniu trineksapak etylu (Moddus) a konkretnie Modan 250ec 105zł/L także nie jest drogo

dodajesz ccc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
1 godzinę temu, rolnikos25 napisał:

 @alfa  dawno temu stosowałeś axial że widzisz efekty? U mnie mija już dwa tygodnie i na dwuliściennych widzę efekty a na miotle to tak średnio lekkich przebarwień dostała.

Dziś równo tydzień dwuliścienne padły miotła żołknie. Stosowałem w poniedziałek od 9 30 do 12 30 temp w dzień na samochodzie 22 noc 9 wtorek 19 noc 7 środa 15 noc około  5 zero deszczu do piątku mróz z wczoraj na dzisiaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

Czy to drugie kolanko? Dobrym rozwiązaniem będzie polecieć teraz 0.5 medax Max z tebu 0.8 prochloraz 0.8 nawożenie około 100kg N  W planie jeszcze 60kg N i ewentualnie jeszcze raz medax Max 0.4

20210426_184952.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Panowie stosował ktoś z Was odżywki z miedzią po fazie pierwszego kolanka? (Konkretnie chodzi mi o dr green zboże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Większość osób które stosują ten nawóz stosują go właśnie w tym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
30 minut temu, dzikiWschód napisał:

kiedy siana ze kolanko tak blisko ziemi?

Początek października. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj