yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Ukson    16
5 godzin temu, 3kusy3 napisał:

Czy axial pak podziała poniżej 5stopni w nocy? Ktoś ma jakieś doświadczenie?I jeszcze jedno pytanko czy jeśli dzisiaj rozsypie saletrę a jutro będę pryskał axialem nic się nie stanie?

Pryskalem kompletem w zeszlym roku w podobnych warunkach i poza niedobitą przytulia połozył wszystko. Zeby nie ryzykowac przytilie poprawilem fluroksypyrem po jakis 4 tyg (moze wiecej juz nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Pany 0 stopni w nocy jak by było to można jechać jutro z lancetem? W czwartek może być wiatr i deszcz przelotny a potem deszcze.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja przy 140N prawdopodobnie w ogóle nie będę skracał. Wątpię że to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaB1    0

Panowie czy można jednego dnia zrobić oprysk na chwasty a za kilka godzin wjechać z grzybówką+regulacja czy lepiej za kilka dni po odchwaszczaniu wjechać z grzybówką i regulacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas wczoraj wiało przez południe, ale po 18 już było cicho i wyjechało kilku pryskać zboża i rzepak, było 5 stopni a nad ranem -3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
JaB1 napisał:

Panowie czy można jednego dnia zrobić oprysk na chwasty a za kilka godzin wjechać z grzybówką+regulacja czy lepiej za kilka dni po odchwaszczaniu wjechać z grzybówką i regulacją ?

mroz+ ferbicyd+fungicyd+ regulacja = mega fito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
56 minut temu, JaB1 napisał:

Panowie czy można jednego dnia zrobić oprysk na chwasty a za kilka godzin wjechać z grzybówką+regulacja czy lepiej za kilka dni po odchwaszczaniu wjechać z grzybówką i regulacją ?

Lepiej zrobić odstęp, szczególnie jeśli herbicyd z grupy regulatorów wzrostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, marluk napisał:

Ja przy 140N prawdopodobnie w ogóle nie będę skracał. Wątpię że to ma sens.

Większość tych skracających na potęgę robi to wogole niepotrzebnie . Myśle ze taka pszenica 5.5-6.5 wogole nie potrzebuje skracania 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
5 minut temu, masa24 napisał:

 

Sporo zależy od odmiany. W ubiegłym roku skracałem tylko dokłosie bo była susza wczesną wiosną. Pszenica sypała średnio 7t/ha i o ile euforia sobie na luzie stała to o hondie i wilejkę już się ostro martwiłem

Edytowano przez Zigi94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Ja bym się wstrzymał kilka dni

Ku przestrodze. Po deszczu, a jakieś 5 godzin przed kolejnym opadem rsm,  następnego dnia herbicyd i nie wiem czy T1 i R1 nie było. Noce i dnie 2 do 4 stopni ciepła.

Pszenice były jednakowo ciemne.

Na szczęście moja po lewej😉

20210427_170729_resized.jpg

20210427_170813.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
20 minut temu, Tomek90 napisał:

To zależy jak prowadzona pszenica, obsada ochrona odmiana. 

Ja miałem na 1 kawałku Euforie i Julius. Obsada taka sama. Wszystkie zabiegi tak samo. Siana tego samego dnia. I Julius leżał miejscami mocno a Euforia stała sztywniutko do końca. Także sporo zależy od odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wystarczy odpowiednio niskie ph i ile byś azotu nie dawał regulacji nie trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Agrest napisał:

 

Na szczęście moja po lewej😉

20210427_170729_resized.jpg

20210427_170813.jpg

Nie wstydź się 🤭 , i przyznaj się Twoja po prawo ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ostatnie lata dawałem 110-120kgN i nie skracałem i za każdym razem zdazaly się kawałki gdzie pszenica lezala a sypało po 5.5-6.5t mam monokulturę i mimo dobrej ochrony zawsze coś leżało wiec w tym roku z automatu chce dać medax jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4

Czy mogę skracać jeszcze Cc jak kolanko jest trochę więcej niż 1 cm  tzn. Ma teraz 1.3cm ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
36 minut temu, marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

O ile będzie pogoda to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj