yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pop129    114
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja bym się wstrzymał kilka dni

Ku przestrodze. Po deszczu, a jakieś 5 godzin przed kolejnym opadem rsm,  następnego dnia herbicyd i nie wiem czy T1 i R1 nie było. Noce i dnie 2 do 4 stopni ciepła.

Pszenice były jednakowo ciemne.

Na szczęście moja po lewej😉

20210427_170729_resized.jpg

20210427_170813.jpg

Znam ten ból... U mnie jeszcze pszenżyto nie wróciło całkowicie, chociaż jest już o niebo lepiej jak było po oprysku, teraz się zastanawiam, czy lecieć z grzybówką w sobotę, czy jeszcze czekać, ale takie ładne prognozy na sobotę, że kusi.. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Jade jutro mocznik, siarczan, mikro w lubelskim, ma być świetna pogoda i coraz cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie regulacja ma sens przy azotowaniu powyżej 140kg i odmianie wylegającej, u mnie joker dostał połowę dawki trineksapaku i przy 9,5t ustał, a skagen też połowa i przy 8,5t już leżał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
12 minut temu, kellyq napisał:

Jade jutro mocznik, siarczan, mikro w lubelskim, ma być świetna pogoda i coraz cieplej

sąsiad dzisiaj pryskał cały dzień, nie wiem czy dobrze bo w nocy był i ma być dzisiejszej przymrozek. ja jutro axial, nie może dłużej czekać pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
10 minut temu, ZELKOW napisał:

dokładnie regulacja ma sens przy azotowaniu powyżej 140kg i odmianie wylegającej, u mnie joker dostał połowę dawki trineksapaku i przy 9,5t ustał, a skagen też połowa i przy 8,5t już leżał

Gęstość siewu i ochrona fungicydowa też ma duże znaczenie przy wyleganiu. W tym roku w pszenżycie (odmiana krótkosłoma) odpuszczam chyba skracanie przy 150 kg N/ ha, miałem polecieć Medaxem, ale nie było warunków i kolanko mi już uciekło, w tamtym roku przy 130 kg N stało, może i przy 150 kg ustoi. Tym bardziej, że zimno je hamuje, jest 10 cm krótsze niż w tamtym roku o tej samej porze. 
Minęła Ci fitotoksyczność po Huzarze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
11 minut temu, rafal3939 napisał:

sąsiad dzisiaj pryskał cały dzień, nie wiem czy dobrze bo w nocy był i ma być dzisiejszej przymrozek. ja jutro axial, nie może dłużej czekać pszenica.

No ja też dzisiaj widziałem kilku delikwentów, w rzepaku, pszenicy no i kuku tez pryskali ale to się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

Podlaskie, o ile w nocy nie będzie przymrozku i jutro ponad 10 stopni bez deszczu to poprawka na dwuliścienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

U mnie dziś w nocy zapowiadaja 3 dzień z przymrozkiem, było-3 -5 a dzis zapowiadaja -2 ale już w czwartek na plusie wiec jadę z T1 i R1 Jak sytuacja z kolankiem w pszenicy okolice Siedlec- Biała Podlaska w pszenicach wcześnie sianych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pszenica ok 1 cm kolanko, pszenżyto już zaczyna chyba iść drugie. Jutro albo czwartek będę robił herbicydem , w pszenżycie dodam jeszcze chyba Modus od razu , fungi muszą zaczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Taka pogoda szykuje się u mnie na najbliższe godziny. Dzisiejszej nocy jeszcze ma być na minusie, ale na kolejną noc nie prognozują już minusów, czwartek cieplejszy, ale może coś popadać.

Jechać jutro z zabiegiem T1?
Pakiet Duet na start.

 

 

 

pogoda.png

pogoda2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    208
5 godzin temu, lebek5 napisał:

Czy rexade pak załatwi ostrożeń? 

daj lontrel i jutro będzie już cały poskręcany

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
3 godziny temu, masa24 napisał:

Większość tych skracających na potęgę robi to wogole niepotrzebnie . Myśle ze taka pszenica 5.5-6.5 wogole nie potrzebuje skracania 

to proszę Cię bardzo zrób tak żeby się nie położyła pszenica. 120N i nie planuję więcej, stanowisko po rzepaku. gleba 4 klasa. Bo jak się położy to oprócz ku**wienia na bizonie. w zbiorniku na słuch czuć że stojąca sypie lepiej. 

Dodam że mam pszenicę Opal.

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
2 godziny temu, marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

W czwartek jeśli watr pozwoli, bo ma wiać jak pojebane, to t1 i r1. Dzis jeszcze ma być przymrozek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
4 minuty temu, jajonasz napisał:

W czwartek jeśli watr pozwoli, bo ma wiać jak pojebane, to t1 i r1. Dzis jeszcze ma być przymrozek 

Ja jutro robię zabiegi. Dziś w nocy ma być lekko na minusie, ale kolejnej nocy już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Jade jutro mocznik, siarczan, mikro w lubelskim, ma być świetna pogoda i coraz cieplej

A nie boisz sie po mrozie od razu z mikro lecieć? Bo ma być na wschodzie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
jajonasz napisał:

2 godziny temu, marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

W czwartek jeśli watr pozwoli, bo ma wiać jak pojebane, to t1 i r1. Dzis jeszcze ma być przymrozek 

jeśli jutro będzie znośnie to psikne R + dolistne, pow. Radzyń Podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jutro tak samo jadę z T1+R1, dzisiaj ostatnia noc z przymrozkiem, a jak jutro nie zrobię to już mogę zapomnieć o T1

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

jeśli jutro będzie znośnie to psikne R + dolistne, pow. Radzyń Podlaski

Nie będzie fito bo przymrozek w nocy moze być? Ile od dolistnego do deszczu musi minąć czasu 24h wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
tytanowyJanusz napisał:

jajonasz napisał:

2 godziny temu, marluk napisał:

Pryskacie jutro w Lubelskim?

W czwartek jeśli watr pozwoli, bo ma wiać jak pojebane, to t1 i r1. Dzis jeszcze ma być przymrozek 

jeśli jutro będzie znośnie to psikne R + dolistne, pow. Radzyń Podlaski

odważnie ale daj znać jak będzie za tydzień wyglądało zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj