yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

miwigos    3528

Przy gruncie jest mniej niż na  metrze bo ziemia jest ogrzana, to miałeś zimę u mnie -3 ,przy 7 buraków by już nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
25 minut temu, Kedar88 napisał:

Poprzez mieszanie tebu z moddusem w obecnych temp nie przypalisz, ale jak zrobisz regulacje i przyjdzie przymrozek to będzie fitotoksyczność i będzie wyglądać jak przypalone. 

 

A przez jaki okres nie może być przymrozków ? Rozumiem że do momentu wchloniecia się substancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Kedar88 napisał:

Rozsiej osobno, nie kombinuj.

Nie róbcie mu wody z mózgu . Jak tak mu pasuje to niech miesza i sieje , nic się nie stanie . Między saletrą a mocznikiem rzeczywiście dochodzi do reakcji chemicznej , ale na pewno po wsypaniu do rozsiewacza i rozsianiu go od razu nic się nie stanie , co innego gdy by zrobił taki mix z dnia na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam, pogoda nie rozpieszcza ale trzeba opryskać zboże, można łączyć tiofanat metylowy 500g + tebukonazol 125g+ fenpropidyna 300g + Medamax 0.4+ Adoba zboże (lub kristianol ) + siarczan magnezu 10kg/ha ogólnie 200l wody na ha sprzedawca odradzał fungicydy i skracanie z odżywianiem dolistnym, ale pogody nie ma  więc może na raz wszystko Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
52 minuty temu, Krzysiukov napisał:

A przez jaki okres nie może być przymrozków ? Rozumiem że do momentu wchloniecia się substancji ?

Regulacja jak i herbicydy już same w sobie są stresujące dla rośliny. Do tego dochodzi stres wynikający z przymrozku przy mocno uwodnionych roślinach. O zmniejszonej skuteczności ŚOR nie wspominając. 
 

@mysza103 kolega @Grzesznik79bardziej narobi przy mieszaniu tego niż jakby osobno rozsiał. 
 

Edytowano przez Kedar88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekm123    1

Chciałbym zastosować w przeżycie atlantis1.1l+starane0.54l+granstar20g. Mogę zastosować ten zestaw koło wtorku z uwagi że temperatura nas nie rozpieszcza? Oczywiście jeżeli nie będzie przymrozki... czy mogę do tego zestawy dorzucić ccc1l+moddus0.15. Proszę kolegów o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
12 minut temu, Kedar88 napisał:

Regulacja jak i herbicydy już same w sobie są stresujące dla rośliny. Do tego dochodzi stres wynikający z przymrozku przy mocno uwodnionych roślinach. O zmniejszonej skuteczności ŚOR nie wspominając. 
 

@mysza103 kolega @Grzesznik79bardziej narobi przy mieszaniu tego niż jakby osobno rozsiał. 
 

@Kedar88 No tak ja rozumiem ale skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie będzie np -3 w nocy a teraz załóżmy jest pogoda jak brylant po 15 stopni to mam czekać ? Jest chyba jakiś czas na zadziałanie ŚOR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
16 minut temu, Kedar88 napisał:


@mysza103 kolega @Grzesznik79bardziej narobi przy mieszaniu tego niż jakby osobno rozsiał. 
 

To już jest inna sprawa że narobić trzeba się więcej mieszając 2 nawozy niż rozsiać 1 . Ale jak już tak chce to niech miesza , bo w ciągu pół godziny czy godziny nic mu się nie stanie . 2 sprawa to pszenica najwięcej azotu potrzebuje od strzelania w żdżbło do liścia flagowego , aby wyciągnąć jak najwyższy plon . I tu jest zasadność podania tego azotu w saletrze wszystko ze względu że mamy maj za pasem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Stosował ktoś Modus flexi? Jest różnica w stosowaniu przy niższych temperaturach i mniejszym nasłonecznieniu w porównaniu do zwykłego Modusa ?

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Panowie czy przed opryskiem herbicydowym mogę rozsiać saletrę czy wykonać to po zabiegu.Jaki okres dni jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma to żadnego znaczenia, siej kiedy chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesznik79    1
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Nie róbcie mu wody z mózgu . Jak tak mu pasuje to niech miesza i sieje , nic się nie stanie . Między saletrą a mocznikiem rzeczywiście dochodzi do reakcji chemicznej , ale na pewno po wsypaniu do rozsiewacza i rozsianiu go od razu nic się nie stanie , co innego gdy by zrobił taki mix z dnia na dzień

Dzięki. Jak się zdecyduję mieszać to nie będzie tego tak dużo,  po 300 kg każdego, bo to dokładnie na 2,8 hektara pszenicy i robiłbym to bezpośrednio przed wysiewem. 

Zajmuję się polem (5,5 ha) od zeszłego sezonu i dopiero się uczę a nie jest to moje główne źródło dochodu. więc proszę Kolegów z forum o wyrozumiałość jeśli jakąś głupotę napiszę bądź wymyślę sobie w głowie 😉😂.

W poprzednim sezonie miałem zapewne szczęście żółtodzioba bo na te moje 5,5 ha poszło tona polifoski 6, tona mocznika w jednej dawce,  odchwaszczanie jesienią środkiem Komplet, nic więcej,  nic nie skracałem,  nie odgrzybiałem, nie odżywiałem bo nikogo nie pytałem i nie wiedziałem że powinienem. Pszenicy mi wyszło ponad 6,5 tony z ha, a żyta 5 ton z ha. Ale jak to mówią: "Nie zawsze w piątek święto" 😊. Ziemie to trochę IV, a reszta V i VI. 

Dopiero czytając różne fora widzę ile nauki przede mną. 

Pozdrawiam. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

pierwszy raz będę stosował medax i pytanie czy regulator traktować jako środek o formulacjii stałej i wsypac do opryskiwacza jako pierwsze a potem reszta np zawiesiny i emulsje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A formulację stałą można traktować jako inną formulację niż stałą?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
1 godzinę temu, Papkin napisał:

Chce wymieszać Medax Max z Artemisem, będzie to bezpieczne?

 

Ja jechałem tak tydzień temu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekm123    1
3 godziny temu, tomekm123 napisał:

Chciałbym zastosować w przeżycie atlantis1.1l+starane0.54l+granstar20g. Mogę zastosować ten zestaw koło wtorku z uwagi że temperatura nas nie rozpieszcza? Oczywiście jeżeli nie będzie przymrozki... czy mogę do tego zestawy dorzucić ccc1l+moddus0.15. Proszę kolegów o pomoc.

Jak panowie sądzicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Kolego z tym mocznikiem i saletra to uważaj bo ja dwa lata temu nie wiedziałem o co chodzi i sialem wujowi na kukurydzę. Wszystko było ok dopuki nie wysypaliśmy worka który musiał być dziurawy i było trochę wilgoci. Zrobił się kisiel w rozsiewaczu, nie chciało wylecieć a kuku poparzona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Właśnie, po przymrozkach w wtorek będę robił spóźnione skracanie w życie i idealne w pszenicy + T1 + mikro., jest sens stosować Artemis na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mam takie pytanie jakbym chciał np jutro rano rozsiac saletre 2 dawke na zboza i jak bedzie rano rosa to przypali zboza ? czyli lepiej czekac az zejdzie rosa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj