yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2463
12 godzin temu, lucekk napisał:

Zdjęcie nie zawsze wszystko dobrze obrazuje ale swoich ziem jestem pewny, są dobre i systematycznie gnojone plus wapnowane od wielu lat

To nie pisz głupot że na 50 kgN zbierasz 8 ton , pomijając fakt o oborniku , którego na 8 ton pszenicy to muszą  iść naprawdę  spore ilości + te 50 kgN . a tak to wystawiasz się na wyśmiewanie , bo na 50 N to możesz zebrać 4-5 ton , a nie 8 . A u ciebie skoro piszesz że gnojone to mogło iść w oborniku 200 N + 50 kg N w nawozie , i już się robi ponad 150 kg N do wykorzystania . I wtedy już to wygląda normalnie .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
49 minut temu, mysza103 napisał:

To nie pisz głupot że na 50 kgN zbierasz 8 ton , pomijając fakt o oborniku , którego na 8 ton pszenicy to muszą  iść naprawdę  spore ilości + te 50 kgN . a tak to wystawiasz się na wyśmiewanie , bo na 50 N to możesz zebrać 4-5 ton , a nie 8 . A u ciebie skoro piszesz że gnojone to mogło iść w oborniku 200 N + 50 kg N w nawozie , i już się robi ponad 150 kg N do wykorzystania . I wtedy już to wygląda normalnie .

Dobra mój błąd że nie doprecyzowałem obornika ale nie rozumiem nagonki na ten temat. Wszystkich areałów co roku nie gnoje a w poście podałem jasny przykład areału co nie był gnojony i jest tyle co po rzepaku. Widełki też jasno są napisane że od 6-8 wszystko zależy od roku a nie ciągle 8t. 8t zdarza się bardzo rzadko. A na pytanie odpowiedziała tylko jedna osoba reszta pruje się o 50-60 kg N/ha.

Temat uważam za zamknięty bo nic nie wnosi do tej grupy oprócz zbędnych uszczypliwości. Dzięki za porady

Edytowano przez lucekk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Troker1979 napisał:

30 t obornika to ze 150 N. Ile z tego pszenżyto wykorzysta w pierwszym roku?

w pierwszym roku ok 20-40% wykorzysta w zależności od warunków pogodowych i klasy gleby

lucekk napisał:

49 minut temu, mysza103 napisał:

To nie pisz głupot że na 50 kgN zbierasz 8 ton , pomijając fakt o oborniku , którego na 8 ton pszenicy to muszą  iść naprawdę  spore ilości + te 50 kgN . a tak to wystawiasz się na wyśmiewanie , bo na 50 N to możesz zebrać 4-5 ton , a nie 8 . A u ciebie skoro piszesz że gnojone to mogło iść w oborniku 200 N + 50 kg N w nawozie , i już się robi ponad 150 kg N do wykorzystania . I wtedy już to wygląda normalnie .

Dobra mój błąd że nie doprecyzowałem obornika ale nie rozumiem nagonki na ten temat. Wszystkich areałów co roku nie gnoje a w poście podałem jasny przykład areału co nie był gnojony i jest tyle co po rzepaku. Widełki też jasno są napisane że od 6-8 wszystko zależy od roku a nie ciągle 8t. 8t zdarza się bardzo rzadko. A na pytanie odpowiedziała tylko jedna osoba reszta pruje się o 50-60 kg N/ha.

Temat uważam za zamknięty bo nic nie wnosi do tej grupy oprócz zbędnych uszczypliwości. Dzięki za porady

to ekskluzywne forum na wysokim poziomie wiec ekspertów którzy zjedli żeby na rolnictwie rażą takie posty wiec uważaj następnym razem co piszesz hehe

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś tutaj jest z naszej pięknej Lubelszczyzny ?? Co tu robić z T1 i R1 ?? Zimno cały czas przymrozki albo deszcz , nie ma kiedy wjechać a terminy już gonią , co prawda dzięki temu ze zimno to choroby się nie rozwijają ale w pszenicy kolanko już ucieka nie mówiąc o jęczmieniu ozimym ... Planuje na T1 0,8l Input 460EC (160 priotokonazolu i 300 spiroksaminy )+ 0,6l Tenore 400EW (267g prochlozaru i 133 tebukonazolu) na regulacje 1l stabilanu +0,3moddusa start , myślałem żeby obciąć do 0,7/0,8l ccc ze względu na te temperatury co myślicie i wjazd najszybciej jak to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

17.04 skracałem pszenice 0,8l ccc i 0,3kg medaxu kolanko oderwane było na około 1centymetr nad węzłem korzeniowym  obecnie jest na około 3 do 4 centymetry co to oznacza skracanie nie działa

Edytowano przez 6MaaJsTeR9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A to nie jest zdjęcie z przed i po regeneracji? Bo mówił że jakąś "zupke" z 12 składników dawał na pszenice.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Uważam że nie ale niedługo się dowiemy.

Zresztą tam drzewa  kwitną.

Więc łokaś lub śniegowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

siane w bagno, na poprzeczce wymokło i dwa paski od miedzy w dołku, reszta poszła, to ta pszenica co Tomek mówił ze slimaki zjadły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie planowałem dzielić medax na R1 0.4 i R2 0.35kg ale terminy uciekają a wczoraj poszło 250kg saletry i w sumie 140kg N czy taki układ dalej będzie dobry przy kolanku 1.5 do 2cm juz dzis a skracanie po przymrozkach czyli środa nie wcześniej Czy może lepiej teraz 0.5 albo 0.6kg a potem zobaczymy jak wegetacja będzie wyglądała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Takie zachwaszczenie wtórne w tym roku. Obfite opady jesienią, mróz i spękanie gleby zrobiły swoje. Do tego masa kretów.

Czym zrobić poprawkę tanio i bezpiecznie, niezależnie od fazy rozwojowej zboża?

Tribenuron czy fluroksypyr? Jakie dawki?

Dominujący w 95% jest poziewnik szorstki. Resztę dopełnia rzodkiew świrzepa, rumian, trafia się wyka . Placowo ostrożeń.

20210424_150926.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Pszenżyto Probus ze względu na pogody śnieg, przymrozki i deszcz T1 zrobione w poniedziałek 19.04 ale niepokoją mnie też żółte liście, czy plantacja się jeszcze uratuje czy już raczej grzybówka mało mu pomoże. T1 poszło Artemis w dawce 2l/ha (prochloraz 400 g/ha, tebukonazol 200g/ha, fenpropidyna 300 g/ha) do regulacji Moddus 0,3 l/ha i CCC 1 l/ha przez 2 dni po zabiegu pogoda słoneczne 15-16 stopni w dzień noc 6-7 czy to zadziała ?  Łan prezentuje się ładnie w środę dostało N2 w dawce 140 kg saletry na na start było 100 kg Kizerytu i 250 kg Saletrzaku. Co o tym sądzicie ?

IMG_20100210_001723.jpg

IMG_20100210_001812.jpg

IMG_20100210_001928.jpg

IMG_20100210_001939.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 godziny temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

17.04 skracałem pszenice 0,8l ccc i 0,3kg medaxu kolanko oderwane było na około 1centymetr nad węzłem korzeniowym  obecnie jest na około 3 do 4 centymetry co to oznacza skracanie nie działa

Dołączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
44 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Pszenżyto Probus ze względu na pogody śnieg, przymrozki i deszcz T1 zrobione w poniedziałek 19.04 ale niepokoją mnie też żółte liście, czy plantacja się jeszcze uratuje czy już raczej grzybówka mało mu pomoże. T1 poszło Artemis w dawce 2l/ha (prochloraz 400 g/ha, tebukonazol 200g/ha, fenpropidyna 300 g/ha) do regulacji Moddus 0,3 l/ha i CCC 1 l/ha przez 2 dni po zabiegu pogoda słoneczne 15-16 stopni w dzień noc 6-7 czy to zadziała ?  Łan prezentuje się ładnie w środę dostało N2 w dawce 140 kg saletry na na start było 100 kg Kizerytu i 250 kg Saletrzaku. Co o tym sądzicie ?

IMG_20100210_001723.jpg

IMG_20100210_001812.jpg

IMG_20100210_001928.jpg

IMG_20100210_001939.jpg

Przyłączam się, też jechałem artemisem i też tak wyglada(może fungi zaczęło działać i wyszło na wierzch?) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

 

11 minut temu, Roska83 napisał:

Przyłączam się, też jechałem artemisem i też tak wyglada(może fungi zaczęło działać i wyszło na wierzch?) 

U mnie przed zabiegiem już to było

 

Edytowano przez Krzysiukov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Czy ktoś z tu obecnych ma podobnie jak ja a mianowicie problem z patrasem i brakiem krzewienia ? 

Pozostałe odmiany dostały to samo i tyle samo a może nawet już mniej a efekt jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Damianek20 napisał:

Czy ktoś z tu obecnych ma podobnie jak ja a mianowicie problem z patrasem i brakiem krzewienia ? 

Pozostałe odmiany dostały to samo i tyle samo a może nawet już mniej a efekt jest duży.

Poczytaj o patrasie to odmiana inna niż wszyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj