yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

mysza103    2464
57 minut temu, Kubawww napisał:

Dla mnie po prostu cytat syngenty  jest śmieszny.. triazole, a robią z ludzi debili.. tak samo jak ta dawka 0.35 po co Ją zmienili? Aby nie kupowac zamiennikow bo toprex jest świetny 

Proszę  doedukować jacentego że na powyższym zdjęciu mamy 1 kolanko , 2 kolanko oderwane od 1 na jakiś 1 cm i 3 kolanko dopiero się tworzy , i nie jest oderwane od 2 . Ta faza nazywa się fazą 2 kolanka , a nie 3 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
mysza103 napisał:

57 minut temu, Kubawww napisał:

Dla mnie po prostu cytat syngenty  jest śmieszny.. triazole, a robią z ludzi debili.. tak samo jak ta dawka 0.35 po co Ją zmienili? Aby nie kupowac zamiennikow bo toprex jest świetny 

Proszę  doedukować jacentego że na powyższym zdjęciu mamy 1 kolanko , 2 kolanko oderwane od 1 na jakiś 1 cm i 3 kolanko dopiero się tworzy , i nie jest oderwane od 2 . Ta faza nazywa się fazą 2 kolanka , a nie 3 

moim zdaniem tam są już 3 białe zgrubienia odcinające poszczególne fazy rośliny i kłosek na górze. to zdjęcie jest takie se. więc się nie upieram czy dwa czy trzy czy cztery. na pewno za późno na dobrą regulacje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonn    0
6 godzin temu, PUSSY napisał:

Zrób zabieg w sekwencji 120gr/ha za 7-10 dni powtórka 120gr/ha ja tak robię i jest najlepszy efekt

Do jakiej fazy można pryskać Nomad  (piroksysulam) w tej dawcę ? Na etykiecie piszą, ze do 1 kolanka...

Macie jakies swoje doświadczenia ? 

Edytowano przez simonn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
10 godzin temu, tommy66692 napisał:

Pisz po substancjach a nie te śmieszne nazwy 

Jak Ci ulży to napisze:

Trineksapak etylu + chlorek chloromekwatu + boskalik/epoksykonazol + cyflufenamid.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ile gram jednorazowo dajecie czystego molibdenu w fazie krzewienia/strzelania w zdzblo?

Taki przykład. W dr green zboża przy dawce 2kg na ha dajemy 1g czystego molibdenu. Za to na etykiecie molibdenu z intermagu jest minimalna dawka 16g czystego molibdenu. Jak na to patrzeć?

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262
10 minut temu, koniu napisał:

Jak Ci ulży to napisze:

Trineksapak etylu + chlorek chloromekwatu + boskalik/epoksykonazol + cyflufenamid.

Nie chodzi o to żeby mi ulżyło tylko żeby każdy zrozumial, bo te nazwy nie wiele mówią 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
6 minut temu, piotrek538 napisał:

Ktoś może polecić dobry środek aby zwalczyć perz w pszenicy ozimej i pszenżycie.

Attribut 70SG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
23 minuty temu, mathewc385 napisał:

Ile gram jednorazowo dajecie czystego molibdenu w fazie krzewienia/strzelania w zdzblo?

Taki przykład. W dr green zboża przy dawce 2kg na ha dajemy 1g czystego molibdenu. Za to na etykiecie molibdenu z intermagu jest minimalna dawka 16g czystego molibdenu. Jak na to patrzeć?

No lipka skład hehe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

bede musiał zrobić poprawke w pszenicy i pszenżycie, co polecacie na chabra i podobne chwasty? Oprysk w granicach 15-20zł ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Ja już po T1 i R1 w części zbóż ozimych (pszenżyto probus strasznie wyprzedziło pozostałe oziminy), niestety reszta (pszenica arkadia i pszenżyto avokado) czeka na pogodę w nocy przymrozki a w dzień 9 stopni i na zmianę deszcz ze słońcem. Na T1 i R1 daję Artemis w dawce 2l/ha (sumarycznie na 1 ha: prochloraz 400g, tebukonazol 200g oraz frnpropidyna 300g), co do regulacji to poszedł Moddus w dawce 0,3l/ha + CCC 1l/ha. Zastanawiam się czy czekać na ocieplenie i pryskać pozostałą cześć czy zrobić to teraz jak będzie z 3 h słońca bez przymrozków w nocy, gdyż zboża mają już pierwsze kolanko na prawie 1 cm pogoda w kratkę a z każdym dniem ta odległość rośnie i czy skracanie później się powiedzie. Może ktoś doradzi co zrobić. Nadmienię że nie mam doświadczenia w skracaniu bo robię to pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 godzin temu, koniu napisał:

Dzisiaj zrobione 12ha pszenicy T1 i R1. Proteq 0,3 + CCC 1,0l + Track 1,0 + Tonki 0,1. 

Nie za zimno na regulacje? U mnie dzisiaj było 2 stopnie o 6 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
52 minuty temu, mathewc385 napisał:

Czyli 16 gram to dobra jednorazowa dawka ?

a co tego molibdenu się tak uczepiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Proszę  doedukować jacentego że na powyższym zdjęciu mamy 1 kolanko , 2 kolanko oderwane od 1 na jakiś 1 cm i 3 kolanko dopiero się tworzy , i nie jest oderwane od 2 . Ta faza nazywa się fazą 2 kolanka , a nie 3 

Dobrze szczurek mowisz . Czasem mnie dziwią tu różne dywagacje, które jak czytam to mam wrażenie ze czytam Jakaś fizykę kwantowa , a podstawowe rzeczy są lekceważone 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Proszę  doedukować jacentego że na powyższym zdjęciu mamy 1 kolanko , 2 kolanko oderwane od 1 na jakiś 1 cm i 3 kolanko dopiero się tworzy , i nie jest oderwane od 2 . Ta faza nazywa się fazą 2 kolanka , a nie 3 

Ja się jeszcze musze dużo nauczyć, ale weż prosze to zdjęcie odpal np w Paint i pokaz gdzie są te kolanka

image.png

Z góry dzięki

 

po mojemu to jest tak

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
6 minut temu, yacenty napisał:

Ja się jeszcze musze dużo nauczyć, ale weż prosze to zdjęcie odpal np w Paint i pokaz gdzie są te kolanka

image.png

Z góry dzięki

 

po mojemu to jest tak

image.png

2 kolanko około 1 cm nad 1 wiec faza 2 kolanka . 3 kolanko widoczne  ale nie jest to jeszcze faza 3 kolanka 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
6 minut temu, miwigos napisał:

Molibdenu 10 g

a inne pierwiastki też tak uzupełniacie, żelazo, bor, cynk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
12 minut temu, masa24 napisał:

2 kolanko około 1 cm nad 1 wiec faza 2 kolanka . 3 kolanko widoczne  ale nie jest to jeszcze faza 3 kolanka 

dzieki

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
24 minuty temu, loquito napisał:

a inne pierwiastki też tak uzupełniacie, żelazo, bor, cynk?

Tak ,żelaza nie daje

A na dole  czasem niema pierwszego kolanka , bo ucięte i dobrze nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj