yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

sybiuszek24    21

Witam wystarczy 13t obornika kurzego bez słomy na ha pod rzepak mam to stależowane teraz orka i siew .Pierwszy raz mam obornik kurzy więc mam dylemat czy coś po orce dać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Robiliście jakieś doświadczenia z inazumą w doprawianiu nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Jak rzepak z ręki miał 10,5% wilgotności około 14godz (a w nocy mają być burze ) można kosic sądzicie? Coś mu będzie na przyczepie ewentualnie jak kilka dni poleży i czy w skupach takie wilgotności przyjmują? Proszę o szybką poradę bo nie wiem co robić (pierwszy w życiu rz3pak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, Proktor napisał:

Jak rzepak z ręki miał 10,5% wilgotności około 14godz (a w nocy mają być burze ) można kosic sądzicie? Coś mu będzie na przyczepie ewentualnie jak kilka dni poleży i czy w skupach takie wilgotności przyjmują? Proszę o szybką poradę bo nie wiem co robić (pierwszy w życiu rz3pak)

Nie po kombajnie 12 procent daj sobie spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja dziś jadę bez miernika i bez stołu, zostało 70ar a rzepak już puszcza korzonki, co ma być to będzie ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

70 arów to sobie można dosuszyć. Ale jak ktoś ma kilka lub więcej ha to problem będzie.

@Proktor jeśli masz kilka przyczep i na każdej możesz rozsypać na grubość 10 cm lub masz takie miejsce to można ryzykować. Jeśli nakosisz pełną przyczepę i będzie sobie stało to zmarnujesz.

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

na przyczepie to kiepsko chyba ze ma dno z drewna  , kiedys żyto dosuszyć chciałem na przyczepie i nie dało się zbytnio na betonie lepiej bo wciąga wilgoć a blacha niet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie z ręki 7,2 a po kombajnie 7.7. Nazajutrz na skupie 7.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, Proktor napisał:

Jak rzepak z ręki miał 10,5% wilgotności około 14godz (a w nocy mają być burze ) można kosic sądzicie? Coś mu będzie na przyczepie ewentualnie jak kilka dni poleży i czy w skupach takie wilgotności przyjmują? Proszę o szybką poradę bo nie wiem co robić (pierwszy w życiu rz3pak)

Przyjmują, obcinają powyżej 9. Z każdą godziną obsycha o ile jest ładna pogoda

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

w kombajnie 7.0, ale koszenie bez stołu 2m rzepaku to katorga


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
18 godzin temu, ZELKOW napisał:

zboże wymłóci ? ale fantazje macie jeszcze może owies to prędzej. Co do nawożenia rzepaku azotem na jesieni mam takie spostrzeżenia że pomimo że rzepak przez azot jest najedzony na jesieni i na wiosnę też to w żaden sposób nie wpływa to na plon jego końcowy

Jak jedziesz ciapkiem 5-6 km na godzine to nie ,jak 15 km na godzine to 30% na pewno, zresztą dwie noce można spać po 5 godzin i się wyrobisz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciapkiem zawsze rozsiewało się nawozy na piątce, więc 15 km/ha napewno leciał 😋


Nie na ha tylko na h 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

doprawial ktos nasiona sivanto? taka sama sybstancja jak w buteo star tylko trzeba dać 2.5 x tyle co buteo czyli ok 25 mm/kg nasion


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Tutaj dyskusja była żeby czymś doprawić bo buteo jest do d*py , a ty chcesz doprawiać buteo , trochę bez sensu . Kup sobie coś lepszego i dopraw , tylko się śpiesz z zakupami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Prestige forte, wycofana zaprawa na pyrki, ma imidachlopryd, próbował ktoś ?? Jakieś opinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

i jak wy to zaprawiacie ? zaprawiarka czy w siewniku mieszacie ???    Zeby biedy nie narobic takim zaprawianiem na oko w siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, Shaun napisał:

Prestige forte, wycofana zaprawa na pyrki, ma imidachlopryd, próbował ktoś ?? Jakieś opinie ??

Zaprawa spoko . Sprawdza się dobrze . Na ten rok jeszcze mam , może nawet nie zużyje , ale już jestem zaopatrzony na przyszłość w Nuprid na 200 kg nasion rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

@mysza103 też jeszcze mam. Różnica w cenie jednostki np Derrick to 570 zł brutto do 770 za zaprawioną więc różnica spora. 

Jak dawkujesz Nuprid ?? Ten ma 600 g/l substancji a Prestige tylko 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

nie jeden doprawił i wschody gorsze a śmietka i tak była ,doprawiałem jak nie było zaprawy wcale teraz  nie, bo doprawianie nie wiele daje

 ciapkiem 5 i jeszcze po orce ,chyba po liftingu ten ciapek

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
34 minuty temu, Shaun napisał:

@mysza103 też jeszcze mam. Różnica w cenie jednostki np Derrick to 570 zł brutto do 770 za zaprawioną więc różnica spora. 

Jak dawkujesz Nuprid ?? Ten ma 600 g/l substancji a Prestige tylko 120.

Będę stosował ten , a stosowałem to . Te dawki co są napisane to na 10 kg nasion i jak nie było niczym zaprawione to trzymać się tej górnej dawki . Te dawki to ja nie ustalałem , tylko dzwoniliśmy z moim sprzedawcą środków do mądrzejszych od nas , którzy się tym zajmują .

@masa24w tym roku będzie 25 kg N z npk i 50 N z rsm

ps . chodzi oczywiście o ml w tych dawkach , bo może nie widać dalej co jest po 65 ml/10 kg nasion rzepaku

IMG_20210807_213328.jpg

IMG_20210807_213506.jpg

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
36 minut temu, miwigos napisał:

nie jeden doprawił i wschody gorsze a śmietka i tak była ,doprawiałem jak nie było zaprawy wcale teraz  nie, bo doprawianie nie wiele daje

 ciapkiem 5 i jeszcze po orce ,chyba po liftingu ten ciapek

nasiona z buteo kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dziś rzepak z ręki 10% o 11 było wjechałem o 16 było 10,8 po kombajnie jutro już ruszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mysza103 napisał:

2 godziny temu, Shaun napisał:

Prestige forte, wycofana zaprawa na pyrki, ma imidachlopryd, próbował ktoś ?? Jakieś opinie ??

Zaprawa spoko . Sprawdza się dobrze . Na ten rok jeszcze mam , może nawet nie zużyje , ale już jestem zaopatrzony na przyszłość w Nuprid na 200 kg nasion rzepaku.

Nuprid napewno rumuński 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj