yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3887

Pryskałem nowym opryskiwaczem, coś jeszcze nie do końca było dobrze ustawione i zostało mi 200l srodka. Skończyło się tym ze jedno pole 1.15ha opryskałem tego samego dnia 2x dawką 1l.

Nic nie było rzepakowi, a jednoliścienne bardzo ładnie wyczyściło. Tak więc dawka jest bezpieczna dla rzepaku, ale gdyby mi zależało na porządnym wyczyszczeniu pola to zrobiłbym oprysk dzielony. Tak własnie zrobiłem teraz, w poniedziałek poleciałem połową dawki i zależnie od pogody po 7 albo 10 dniach polecę drugi raz połową dawki. Z tym że w tym roku walcze z samosiewami jęczmienia ozimego.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

śmiało można dawkę perzową na raz stosować, stosowałem parę razy i było ok, nawet w ub.r. jechałem dawke samosiewową + regulacja Tebu a kolejne pole dawka perzowa + Tebu i było ok.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na wschodzący rzepak czym samosiewy pszenicy można zwalczać?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ale taki malutki rzepak można?? Podobno szkodzi poniżej pierwszej pary liści??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, ansu napisał:

Na wschodzący rzepak czym samosiewy pszenicy można zwalczać?? 

Na wschodzący rzepak to chyba jeszcze się nie pryska na samosiewy zbóż , tylko w tedy jak rzepak jest już powschodzony całkowicie i samosiewy zbóż również w większości mają te 2-3 liście, jak rzepak wschodzi , to i samosiewów jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U kogo nie ma to niema, u mnie czasem są. Tak ja w ubiegłym roku i 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Połowa dawki 0.4-0.5l labradora dawałem w fazie liścieni, jak jest presja duża samosiewów to trzeba pryskać bo dywan się zrobi szczególnie jak jare. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

kupiony rzepak odm. LG absolut. Ma ktoś doświadczenie z sypaniem pod rzepak podłoża po pieczarkach ?można walić konkretnie czy szkodzi w większych ilościach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Wczoraj udało się wykorzystać okienko pogodowe i rzepak zebrany. Pierwsza działka 8,9%, późnej 8%, a ten co ostatni koszony jeszcze nie znam wyniku. Wieczorem popadało i dzisiaj znowu pada. Południe lubelskiego LBL. Cena w lokalnym skupie 2170 netto. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

NPK na ściernisko czy orkę? Chcę w tym roku uprawiać na "razówkę" i zastanawiam się czy w takim przypadku nawóz wysiać na ściernisko razem z obornikiem potem orka i siew czy obornik, orka i nawóz no i siew rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Npk zrywanie ścierniska obornik orka

Chciałbym zrezygnować ze zrywania ścierniska.

 

@masa24 mam dużo tego towaru. Daję trochę mniej npk

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie też w tym roku idzie na razówkę , bo ściernie od kilku dni stoją z RANDAPOWANE , więc do ok 20 nic tam robił nie będę . Tak jeszcze dopiszę że randap czy też inne zamienniki też konkretnie zdrożały .

@FarmerDyzioja stosuję rsm 26 , tylko co masz na myśli 1 i 2 dawkę ? wiosnę czy teraz

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
na wiosnę. chciałbym podać dwie dawki , a mam możliwość kupna tylko tego z siarka. Pierwszy raz będę siał rzepak. w sumie na zboża też będę rozlewał tylko 26s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
7 godzin temu, robi57362 napisał:

sądzić to sobie można a tak naprawde nikt nie wie jak to bedzie naprawdę . napewno jest słabsza od crusiera a i po nim u mnie było od holery śmietki. to tylko 50 zl do hektara wiec koszt żaden

W zeszłym roku nie różniła się od crusiera, w obu śmietka była

 

11 godzin temu, Tomek90 napisał:

Tak, ale jak miałbym do wyboru czy po skibach skakać z rcw co 6m czy rozsiewaczem co 27m to wybór jest prosty w moim wypadku. 

A ja wole na ściernisko nie ważne czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ja na rzepak stosuję na raz . 26 ma w większości azot amidowy który będzie dostępny co najmniej po miesiącu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
6 minut temu, miwigos napisał:

W zeszłym roku nie różniła się od crusiera, w obu śmietka była

 

A ja wole na ściernisko nie ważne czym

A wapno skaczesz wtedy po skibach?? Współczuję dla kręgosłupa 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Dlaczego? Jak masz wykoszone to już powinno być zerwane. 

No właśnie jeszcze nie wszystko wykoszone, bo co drugi dzień pada i pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
mysza103 napisał:

Ja na rzepak stosuję na raz . 26 ma w większości azot amidowy który będzie dostępny co najmniej po miesiącu ,

dajesz jeszcze siarke w innej postaci ? na raz to strasznie dużo wychodzi. na zboża też stosujesz 26s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj