yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasio    22
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Nie wiem czy to daje jakieś wymierne efekty, wolę sam zaprawić. 

Co dodajesz, aby przykleić zaprawę do nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

No dobra, to ja jeszcze dopytam co sypiecie na jesień jako źródło azotu ? Mocznik troszkę drogi. Dać pod agregat razem z NPK czy może później poglownie? No i przedewszysrkim jaki nawóz, myślałem o saletrzaku bo w domu tylko saletrę Pulan mam z azotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
5 minut temu, disel16v napisał:

No dobra, to ja jeszcze dopytam co sypiecie na jesień jako źródło azotu ? Mocznik troszkę drogi. Dać pod agregat razem z NPK czy może później poglownie? No i przedewszysrkim jaki nawóz, myślałem o saletrzaku bo w domu tylko saletrę Pulan mam z azotowych.

też zamiarowałem dać mocznik, ale ta cena. Daje 100 kg saletrzaku z npk pod agregat potem 4 liść saletrosan też 100kg i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
48 minut temu, Uziu92 napisał:

mi mocznika zostało także chyba sypne jak coś.

siew rzepaku strip till, w podsiewacz polifoska 6, myslałem dać mocznik jeszcze, tylko przed siewem na ściernisko czy potem pogłównie rozsypać? co będzie lepsze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na jesieni 350kg npk i nic więcej. siew zawsze w terminie i piękna kapusta. w tym roku ponad 4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
1 minutę temu, gustaww napisał:

Ja na jesieni 350kg npk i nic więcej. siew zawsze w terminie i piękna kapusta. w tym roku ponad 4t/ha.

Nie są twoje plantacje kolorowe? Raz że śmietka trochę pogryzła. No a dwa że braki azotu myślę. Zresztą co się będę produkował. Tak to wyglądało.

Zaprawa była na nasionach więc tylko kwestia nawożenia N bo npk dostał 300 kg.

 

IMG_20210104_154205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Myslał ktoś siać nawóz pod rzepak ,jeszcze jak zboze nie wykoszone,jazda po ścieżkach?zeby potem nie tracić czasu,tylko zapinac pług i orac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
85Tomekkk napisał:

Myslał ktoś siać nawóz pod rzepak ,jeszcze jak zboze nie wykoszone,jazda po ścieżkach?zeby potem nie tracić czasu,tylko zapinac pług i orac

Już jeden taki jest na YouTube więc coś w tym jest, tylko rób to w nocy żeby sąsiady na zawał nie zeszły 🧐🧐😅😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i kto tam myślał i na myśleniu się skończyło, żeby ludzie nie pomyśleli że gościu ma uszkodzone myślenie.   :P

10 minut temu, 85Tomekkk napisał:

Myslał ktoś siać nawóz pod rzepak ,jeszcze jak zboze nie wykoszone,jazda po ścieżkach?zeby potem nie tracić czasu,tylko zapinac pług i orac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wilgoci wystarczająco, to i nasiona rzepaku można rzucić.. zawsze to szybszy start dla rzepaku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u mnie pięknie wschodzi rzepak, masakra jak dużo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 10.07.2021 o 16:08, Piffpaff napisał:

 

Ktoś magazynuje rzepak na pryzmie ? Nasypany na wysokość okolo 1.2m i pytanie czy dawać jakieś rury do wentylacji itp? Ktoś praktykował i ma rozwiązania sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, disel16v napisał:

Nie są twoje plantacje kolorowe? Raz że śmietka trochę pogryzła. No a dwa że braki azotu myślę. Zresztą co się będę produkował. Tak to wyglądało.

Zaprawa była na nasionach więc tylko kwestia nawożenia N bo npk dostał 300 kg.

 

IMG_20210104_154205.jpg

Różnie to jest z tymi kolorami, ogólnie to i tak większość z nich odpadnie więc się nie przejmuje. 

Dużo zależy od okresu wegetacji.

2 godziny temu, disel16v napisał:

Nie są twoje plantacje kolorowe? Raz że śmietka trochę pogryzła. No a dwa że braki azotu myślę. Zresztą co się będę produkował. Tak to wyglądało.

Zaprawa była na nasionach więc tylko kwestia nawożenia N bo npk dostał 300 kg.

 

IMG_20210104_154205.jpg

Różnie to jest z tymi kolorami, ogólnie to i tak większość z nich odpadnie więc się nie przejmuje. 

Dużo zależy od okresu wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
37 minut temu, d4rek napisał:

 

Ktoś magazynuje rzepak na pryzmie ? Nasypany na wysokość okolo 1.2m i pytanie czy dawać jakieś rury do wentylacji itp? Ktoś praktykował i ma rozwiązania sprawdzone

Jak suchy gowno mu będzie, u mnie też 24t nasypane na wyspkosc  4-5pustakow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, 85Tomekkk napisał:

Myslał ktoś siać nawóz pod rzepak ,jeszcze jak zboze nie wykoszone,jazda po ścieżkach?zeby potem nie tracić czasu,tylko zapinac pług i orac

Ty tak na poważnie , czy jakiś nie cały jesteś ? Przecież nawóz by wybijał z kłosów  pszenice uderzając z dużą prędkością w kłosy . A ile tego rzepaku będziesz siał że się po zbiorze zboża nie będziesz mógł wyrobić z siewem nawozu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
5 godzin temu, disel16v napisał:

No dobra, to ja jeszcze dopytam co sypiecie na jesień jako źródło azotu ? Mocznik troszkę drogi. Dać pod agregat razem z NPK czy może później poglownie? No i przedewszysrkim jaki nawóz, myślałem o saletrzaku bo w domu tylko saletrę Pulan mam z azotowych.

Polifoska 21 

 

16 minut temu, mysza103 napisał:

Ty tak na poważnie , czy jakiś nie cały jesteś ? Przecież nawóz by wybijał z kłosów  pszenice uderzając z dużą prędkością w kłosy . A ile tego rzepaku będziesz siał że się po zbiorze zboża nie będziesz mógł wyrobić z siewem nawozu ?

U mnie jeden z większych sial tak kiedyś sól po jeczmieniu ozimym tydzień przed zbiorem pod rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Na dzień dzisiejszy,zboże jest bardzo mokre,chyba nie grozi mu uszkodzenie mechaniczne ,ani obicie nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zboże wymłóci ? ale fantazje macie jeszcze może owies to prędzej. Co do nawożenia rzepaku azotem na jesieni mam takie spostrzeżenia że pomimo że rzepak przez azot jest najedzony na jesieni i na wiosnę też to w żaden sposób nie wpływa to na plon jego końcowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
5 godzin temu, masa24 napisał:

Tomo niech się wypowie , to fachowiec od rzepaku tu

Ansu dał odpowiedź, lepszej opcji niema 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj