yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

proxy8441    248
Dnia 9.08.2021 o 14:02, pasio napisał:

siałem 5 września, średnia 3,3. Inne lata było lepiej, siany był max do 29 sierpnia. W tym sieję koło 20, ale rzadko- 35-40szt. Myślę ze w terminie siewu jest rezerwa plonu.

ja odkąd sieję rzepak to sieję rzadko, jednostka mieszańca na min. 3,5ha czasami 4 a populacja min. na 4ha, zważcie uwage na swoje pola, stanowiska jak Wam tam wschodzi, uprawę, wilgotność gleby itd. w drugim roku uprawy rzepaku zasiałem tak jak zalecają tj. jednostka na 3ha populacji DK Casper i to był dramat, gęsty jak diabli

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

To prawda miałem kawałek rzepaku po ziemniakach siany rzadko 05.09 ulany.... Myślałem nad pszenicą albo rzepakiem jarym. 15-26 szt. Na m2 i nie żałuję że go zostawiłem. Petarda! Ale to kilka ar po ziemniakach. Miałem też właśnie obok niego gęsty i to był cianias .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

warunek w rzepaku jest jeden z resztą w zbożach tak samo, że rzadki można zostawić ale musi być terminowo zasiany, musi mieć potencjał a daje go rozeta, silna ulistniona z dużą srednicą szyjki korzeniowej i obfita ilością zawiązków pędów bocznych w kątach liści a w zbożach z dużą ilością rozkrzewień


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
10 godzin temu, Damian_B napisał:

Dajecie coś azotu pod rzepak? Jeśli tak to w jakiej postaci? 100 kg mocznika będzie w sam raz na ściernisko ? 

Zależy co masz na myśli pisząc ściernisko , bo jeśli słoma zebrana to 46 N + coś z NPK , to myślę że starczy spokojnie , a jak słona cięta to tak na styk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czyli ile dac np ultry 5 po pszenicy scietej oraz po grochu? A z azotowych to nie lepiej cos szybciej dzialajacego niz mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
7 godzin temu, proxy8441 napisał:

warunek w rzepaku jest jeden z resztą w zbożach tak samo, że rzadki można zostawić ale musi być terminowo zasiany, musi mieć potencjał a daje go rozeta, silna ulistniona z dużą srednicą szyjki korzeniowej i obfita ilością zawiązków pędów bocznych w kątach liści a w zbożach z dużą ilością rozkrzewień

Nie wiem dlaczego ale w pewnym momencie zaczął puszczać zawiązki/liście od dołu. Uważam że pszenice hybrydowe mają potencjał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

A ja sieje od lat 100 kg saletry na słome i 24 do 28 N w wieloskładniku i nigdy nie głoduje, w ziemi jest dosyć N, pszenice wszystko nie zjadła

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
11 godzin temu, d4rek napisał:

Na tym polu rzepak był 1 raz więc dałem rok po roku, miałem przeczucie z rzepakiem na ten rok i tak obstawiłem w tym nie sieje w ogóle jadę bez npk po rzekach obadam jaki plon będzie - zawartości niskie choć sypane po 400-500kg poli 6 ostatnie 4 lata i na jesień wapnowane węglanowym 5t/ha pod rzepaki

Darek dobrym rozwiązaniem pod wynawzone pole rzepaku jak się niechce dawać pk, jest danie za każdym razem samego wapna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Normalnie w granuli ? I później orka czy jakiś agregat ? Ktoś pisał wcześniej że nie ma znaczenia czy rzepak głoduje jesienią czy nie , nie wpływa to na plon 🧐🧐 

Da się salmagu trochę i będzie gitarka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

No a ja dalem 7t wapna na sciernie, mam w planie to zaorac po wczesniejszym stalerzowaniu i przed siew npk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952

W siewie punktowym 1 jednostka starcza na 3 ha 1,5mln. nasion siane 50 sztuk na m2 rozstaw 45 cm. to na jaką odległość siać żeby nasion nie zabrakło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557

45 cm-5.5 cm z moich wyliczeń wychodzi jednostka 1.5 mln na 3.7 ha a na 3 ha jednostka to chyba według tabeli 4.6 cm. jak posieje to będę dokładnie wiedział ile wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Pierwsza pszenica leży. Kilimanjaro z Arkadią, areał skoszony 1.8 hektara. Waga powiedziała 13.5 tony, czyli prosty rachunek, 7.5 z hektara, z czego Kilimanjaro bliżej 7 a Arkadia grubo ponad 8. Wszystkie na 5 klasie z lekką domieszką 4. Opłacało się 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
20 minut temu, Audi213 napisał:

Pierwsza pszenica leży. Kilimanjaro z Arkadią, areał skoszony 1.8 hektara. Waga powiedziała 13.5 tony, czyli prosty rachunek, 7.5 z hektara, z czego Kilimanjaro bliżej 7 a Arkadia grubo ponad 8. Wszystkie na 5 klasie z lekką domieszką 4. Opłacało się 

To Ty jesteś rekordzista światowy...jak na V klasie ponad osiem ton zbierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Wiem, sam jestem w szoku do teraz, przed chwilą zjechałem z wagi. Szok jest taki duży że aż zły temat wybrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Poprostu fachowiec w pełnym tego słowa znaczeniu . Do tego pewnie jest wierny hasłu kto da ten ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
7 minut temu, pafnucy napisał:

bo z przyczepą waga.

Przekłamałem jednak trochę, wychodzi 7.45 przepraszam, ale nie z przyczepą.

Została mi tylko jeszcze pszenica ozima na 1-3 klasie, spokojnie nie martwcie się, będzie jeszcze lepiej.

IMG_20210811_124054.jpg

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Zmuszony jestem do korzystania z usługi siewu rzepaku, coraz częściej szłyszę o siewie rzepaku siewnikiem punktowym od buraków. Czy roztaw 45 cm, to nie jest za dużo? Nie ma presji chwastów w międzyrzędziach? Z drugiej strony precyzja siewu większa niż przy zwykłym siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Widziałem nawet siew na 75 cm. Chwatów nie widziałem, a rzepak wyglądał pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Co myślicie o siewie rzepaku co drugi lejek siewnikiem talerzowym bo do tej pory siałem normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Rzepak wydajność 3t/ha. Odmiany Ilona i Chopin. Zwalam winę na brak opadów w czerwcu bo inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć. Ilona w 2020r. dała 5t przy dużo mniejszej ochronie i nawożeniu. Załóżmy już temat na rok 2022 bo załamka

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj