yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VonVegans    1276

Ma ktoś tabele wysiewuewu rzepaku do amazone d7 2,5m?

 

Edytowano przez VonVegans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam nawet całą książkę, ale po co ci to jak i tak próbę trzeba robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@masa24 ale złoto 😮 u mnie w tym roku ilonka i chopin koło 2,9. Rok temu Ilonka sypnęła 5, ale niestety, nie było deszczu w czerwcu i wyszło co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
38 minut temu, isentor napisał:

@masa24 ale złoto 😮 u mnie w tym roku ilonka i chopin koło 2,9. Rok temu Ilonka sypnęła 5, ale niestety, nie było deszczu w czerwcu i wyszło co wyszło

Chopin z rapoola? Jak oceniasz odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
4 godziny temu, Zapracowany napisał:

Tylko jedno się w twym wywodzie zgadza, dziś się urodziłem. 43 lata temu😜

to wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja sie zastanawiałem nad tymi dwoma ale juz zamowiłem Gemini po 625 brutto z Buteo. Kepler tez ciekawa odmiana ale sprobuje ją za rok.


odpowiedź dla Turok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Jakie 2022 jeszcze prawie 10 ha do skoszenia ILONY. Dziś średni plon to 3,78 z trzech działek. STOPERAN cały czas w użytku.

Zamów na olx lub allegro koszt 25-30 zł. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Chopin z rapoola? Jak oceniasz odmianę?

Cóż. Wyglądała dobrze. Po skoszeniu łodygi zdrowe, strąków też miała sporo ale wody nie było i kiepsko to wyszło. Znaczy kiepsko. Tyle co prawie u każdego w tym roku. Na sezon 2021/2022 jednak Chopin się u mnie nie znalazł, została Ilona + 4 inne odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
6 godzin temu, Mari82 napisał:

@masa24 dobrze napisałeś bo ja robię co mogę badania, npk wszystko w r terminie grzybówki,Nawożenie, aminokwasy i widać że ten rzepak naprawdę świetnie wygląda, ale miałem,w tym roku 3.8 i 3.4t heheh a wszyscy na skupię ponad 4 ale fajnie ze się od roku nowym kombajnem lata tu i tam że kuzynem realia się okazują inne, nagle się robi 2 czy 3 t max i to nie tylko u tych dziadów ale i u takich naprawdę że hoho, także w d*pie mam ich gadanie 4 czy 5 t  i fakt są tacy  bo są i widziałem w sprzyjającym roku gdzie znajomy naprawdę miał pod 4.7t ale nie co rok,a w innym 2 i potrafił się przyznać a co niektórzy czy warunki w danym roku do d to i tak 4 ponad, kurna co wstyd się przyznać nie nie wstyd poprostu tak jest ja też miałem lata gdzie było 2.8 t ale wiem że oni też tyle mieli i mniej a nie 4 jak chwalili się na skupie. Pozdrówka 

Na tym forum tez są ludzie co ruku pod 5t, pryskają mało, a sie rodzi i zdrowe 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

ja sie zastanawiałem nad tymi dwoma ale juz zamowiłem Gemini po 625 brutto z Buteo. Kepler tez ciekawa odmiana ale sprobuje ją za rok.

 

odpowiedź dla Turok

 

Będę miał te dwie odmiany więc zobaczymy, tzn gemini miałem i zostaje ale chcę jeszvze z populacji spróbować Keplera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
7 godzin temu, masa24 napisał:

Słuchaj ty się dziś urodziles? 5 , 6 czy nawet 4 t rzepaku lub powiedzmy 8 t pszenicy to nie jest takie hop siup powiedzmy na klasie 3-4 . Nie wiem jak na 1-2 bo takich nie mam . Może ktoś mnie tu zaraz wyzwie ale prawda jest taka ze większość polskich rolników to są normalne dziady. Dziady !!! Npk nie da bo szkoda albo gdzieś tan rzuci jakiejs amofoski po 1200 raz na 2 lata.wapnowanie to jest tona wap magu raz na 5 lat. Kwalifikat za drogi. Oprysk na grzyba jakiś się zrobi albo nawet dwa jak pszenica zacznie czarniec i zaprzyjaźniony sprzedawca coś poleci . Zabiegi oczywiście poza terminem bo zawsze jest za wcześnie za mokro za zimno za ciepło . Sprzęt rozjebany , szkoda kupić i zrobić jak człowiek lepiej latać prowizorkami. Spawarki nie ma bo szkoda pieniędzy .ale k**wa jak żniwa to ja pier**le . Rzepak 4 albo 4.5. Pszenica 7 8. A za dwa tygodnie płacz ze wszystko drogie i nic się nie opłaca . 

To ciekawe dziady tam u was na skupię 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

W okolicach 4 ton +-500 kg , to jeśli nic się podczas wegetacji nie wydarzy w pogodzie , lub coś się nie spierniczy samemu , to taki plon to raczej jest normalny , i to bez dmuchania i chuchania , jak tu niektórzy opisują ile i jakich środków nie dawali . Kosiłem w tym roku w sumie u 7 osób , i wszyscy się łapali w tych widełkach od 3,5t do 4,45t .i to te niższe plony zazwyczaj były po jakiś przejściach , jak chociażby u mnie grad 14% i plon 3,5 t. Wiem dokładnie ile kosiłem u ludzi , bo każdy sprzedaje rzepak od razu , wiec kwity wagowe widziałem na bieżąca i z jakiego areału był . Tylko można do tego dodać to że u nas rzepaki zaczęły wchodzić na pola od 4 lat , wcześniej raczej rzepaku nie było , a na pewno w ciągu ostatnich 40 lat . Więc to też może być klucz . Jakoś sobie nie wyobrażam plonu w granicach poniżej 2 ton . W tamtym roku wziąłem 2 ha pola w dzierżawę na 1 rok , i to w ostatniej chwili , zasiałem rzepak bez ,żadnego nawozu pod korzeń,  z wiosny  tylko na N , i nakosiłem 2,5t z ha . Ten rzepak wyglądał w tedy jak bida z nędzą , więc jak u was te rzepaki wyglądają co sypią poniżej 2 ton ?

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jest jeden z drugim da 300 kg poli 6 i myśli że 5 ton będzie a tam potasu na 2 t za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

zasiej ten i ten,to się dowiesz.nikt nie zna Twoich pól,i nikt nie wie,co tam sypiesz,jak chronisz.To ,ze komuś tam dało dobrze,to nie znaczy ,ze u Ciebie da lepiej.To pytanie,trochę takie  w ciemno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Lubelskie średnia z całości 3,6t/ha. Odmiany Dk Extime i Avignon z IGP. Sypały podobnie ale Avignon zdrowysz od Extima i drobniejsze rośliny z wyglądu. 

W tym roku zasieje DK Exima na próbę. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak naj płyciej ,część łodyg nie powyrywana, talerzówką płyciej idzie robić ,drugi raz troszkę głębiej ,żeby powyrywać wszystkie łodygi

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78
andrzej1988 napisał:

ja sie zastanawiałem nad tymi dwoma ale juz zamowiłem Gemini po 625 brutto z Buteo. Kepler tez ciekawa odmiana ale sprobuje ją za rok.


odpowiedź dla Turok

miałeś do czynienia z Gemini już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78
Andpol napisał:

22 godziny temu, szymon09875 napisał:

Jaka zaprawa ? 

 

IMG_20210812_134818.jpg

skąd taka zaprawe masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Turok napisał:

andrzej1988 napisał:

ja sie zastanawiałem nad tymi dwoma ale juz zamowiłem Gemini po 625 brutto z Buteo. Kepler tez ciekawa odmiana ale sprobuje ją za rok.


odpowiedź dla Turok

miałeś do czynienia z Gemini już ?

pierwszy raz bede siałale w opiniach ludzi jest na plus. W tym roku tez plonował powyżej wzorca. Kepler w tym roku go przewyższył w plonie. Wejdz sobie na fejsa na strone hodowla roślin strzelce i tam są wyniki plonowania z tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Siał. Ktoś z was w technologii cl ? Jakie rzepaki , spostrzeżenia ? Oprysk commmandem po siewie a później tymi środkami do clearfield będzie Ok?

Yacenty pamietam ze siałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
2 godziny temu, Turok napisał:

skąd taka zaprawe masz ?

Zamawiałem nasiona i dokupiłem zaprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

@Andpol ten środek nawet nie ma nazwy tylko "zaprawa na rzepak" fajny skład , jakbyś mógł zrobić zdjęcie samych substancji 🧐 Ale samo słowo "neonikotynoidy" brzmi obiecująco. Może być i na priv

Ja niestety poleciałem dzisiaj klasykiem bo cruiser od Saszy z olx na wysyłkę nie brzmiał zbyt wiarygodnie.

IMG_20210813_113006.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj