yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

azzadek    22

Brawo Ty! Ja nawet nie mogę uprawiać bo ciągnik tonie i zostawia koleiny których agregat nie jest w stanie przykryć, już nie wspomnę o obklejonym i zapchanym przednim wale po  ujechaniu 20m :). Deszcze wg prognoz do środy włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Dzisiaj widziałem jak facet  błoto orał na dodatek jeszcze w deszcz  :) Rzepaku w okolicy zasiane wyjątkowo dużo a kto nie zdążył to na upartego chce jeszcze posiać... (Wschodnie Mazowsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

sieje ktoś dziś? bo od jutra rano 4 opady do czwartku włącznie pokazuje dziś prognoza pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
ktosik25 napisał:

sieje ktoś dziś? bo od jutra rano 4 opady do czwartku włącznie pokazuje dziś prognoza pogody

jak masz warunki odpowiednie to siej nie patrz


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
2 godziny temu, ktosik25 napisał:

sieje ktoś dziś? bo od jutra rano 4 opady do czwartku włącznie pokazuje dziś prognoza pogody

jaka ziemia ??? jak cieższa skłonna do zaklepań siedz w domu jak lzejsza i da się ładnie uprawić to nie ma na co patrzeć


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79

czym najlepiej zrobić chwsty w rzepaku jak wyjdzie , nie miałem możliwości zrobienia doglebwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Ziemia już jest dobrze nasączona deszczem... do 15-tej jeszcze trochę odparuje. Klasa III. Bo wg prognozy kolejne okienko to najwcześniej przy weekend

Screenshot_20210829-054635~2.png

Edytowano przez ktosik25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5
1 godzinę temu, Turok napisał:

czym najlepiej zrobić chwsty w rzepaku jak wyjdzie , nie miałem możliwości zrobienia doglebwo

BELKAR + KLIPER przy okazji niszczy bodziszka który często jest problemem w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Wczoraj udało się posiać 12ha, z Gemini obsada fajna wyszło 56 roślin na metrze, z derrickiem trochę gorzej bo aż 66 roślin na metrze, niestety sianie poznaniakiem to loteria. Zostały jeszcze dwie jednostki invigora 1165, jaką obsadę byście polecili? Planowany siew to 3.09, celować w 45 roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lało 4 dni pod rząd. W piątek nic i wczoraj nic. Udało się zasiać kawałek w mokrą ziemię. Dziś leje dalej i ma kilka dni. Reszta nie zasiana. Za duża glina i robi się plastelina. Nie mam pojęcia co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

u mnie rzepak już myślę w 80 % na wierzchu z wyjątkiem poprzeczniaków i mokrych miejsc. Trochę za gęsty wyszedł jak na mieszańca, ale co zrobić poznaniak sieje swoimi prawami. Jedyne co z mojej strony teraz mogę zrobić to dobra regulacja i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
24 minuty temu, Samsung123321 napisał:

Lało 4 dni pod rząd. W piątek nic i wczoraj nic. Udało się zasiać kawałek w mokrą ziemię. Dziś leje dalej i ma kilka dni. Reszta nie zasiana. Za duża glina i robi się plastelina. Nie mam pojęcia co robić 

czekać, Ja jeszcze nic nie zasiałem tylko nawozy rozrzuciłem i tak leży i w to leje już któryś raz, jak zaoram i w ruszone doleje to po zawodach więc z oraniem też czekam od wtorku ma być bardziej przelotnie więc może wtedy zaczne. Wychodze z myślą że ostateczny termin siewu daje sobie do 10 września. Niektórych pól i tak w tym roku nie dam rady wjechać a na paru place albo zostawie albo jak zasieje to i tak pewnie wygnije. U niektórych jeszcze dużo zboża stoi i to na terenach suchych bo tam gdzie teren niski to trzeba zapomnieć, chyba że będzie mega sucha jesień to może w listopadzie wjadą zaorać bo jak nie to bedzie stało do nastepnego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Też czekam z orka nawozy rozsypane i talerzówka poszła bo miało być na razówkę orane potem plany się zmieniły i po talerzówce siew talerzowym punktowym ale słomy za dużo i orać trzeba aby do 10 września zasiać i dobrze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

30 sierpnia siałem rok temu a dosiewałem przy słupie po 10 września wyrównał się i różnicy nie było oczywiście tylko kilka m2. Te zalane b. teraz się męczyły ze wschodami a te posiane później w wilgotną ziemię dogonią je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Mój najlepszy rzepak na przestrzeni lat był siany 3 września (nawiasem akurat na tych samych polach co w tym roku), słyszałem też o takim rolniku w okolicy co siał rzepak po burakach ale nie wiem jak mu to wyszło. Podstawa żeby po siewie było ciepło zwłaszcza w nocy i duże nasłonecznienie. Po coichu licze że jak większość roku była mokra i chłodna to teraz miesiące jesienne odwrócą aure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Ale jak będą chłody już w Październiku to lipnie będzie zeszłego roku jesień była ciepła .

Teraz zapowiadają zimę w listopadzie ale jak będzie czas pokaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

2 lata temu też dosiewałem rzepak od miedzy tak ze 2 ary bo robak zjadł ale początek listopada i rzepak był ale tylko zielona masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj