Polecane posty

Dastan    620

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
24 minuty temu, Dastan napisał:

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

Chodziło mi bardziej o to że rządy to firmy podwykonawcze... tak elektryki, rakiety...wiem do czego pijesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

mylisz się kolego, najgorsze jest to że ludzie pojęcia o niczym nie mają

nasze położenie jest bogactwem i przekleństwem, możemy handlowac  z Azją, GB i innymi krajami, tylko jaki naród taka władza

dostałem smsa żeby nawozy kupować bo mają podrożeć, nie wiem czy się śmiać czy płakać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Też, że taki jeden niewysoki z krzywoustym powtarzają, że jesteśmy światową potęgą nie znaczy, że nią jesteśmy...

Na razie nie ma co sprzedawać okazja już była, teraz trzeba będzie patrzeć co się będzie działo w styczniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Lubelskie ceny z wczoraj, Kowalczyk 1320,Pośnik 1340,Kasprzak 1370,ale zasypany pszenicą.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
58 minut temu, docus napisał:

Lubelskie ceny z wczoraj, Kowalczyk 1320,Pośnik 1340,Kasprzak 1370,ale zasypany pszenicą.. 

Ale to ceny brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9259
31 minut temu, ws71 napisał:

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

dodał bym - chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 15.12.2021 o 13:38, BENNY82 napisał:

To u mnie w agromaszu po 10 latach ułamała się belka ale od ciężkiego siewnika. No i rok temu wymiana łożysk i uszczelniaczy i tu wyszedł zonk!!! Po zdjęciu talerza ośka zhełtana ale ulepili nowe łożyska i chodziło był mały luz to chciałem poprawić. Tak pewnie załatwili reklamacje komuś. Ogólnie nie narzekam tylko packera nie brałbym drugi raz.

to samo drugi raz packera bym nie wziął nawet gdyby był za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
46 minut temu, ws71 napisał:

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

Przecież było wiadomo, że te ceny to czysty element spekulacyjny, przecież zboża jest pod dostatkiem. Bo koszta wzrosły? A kogo to interesuje...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4427
5 minut temu, Dastan napisał:

Przecież było wiadomo, że te ceny to czysty element spekulacyjny, przecież zboża jest pod dostatkiem. Bo koszta wzrosły? A kogo to interesuje...

Koszta dokładnie jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

szczerze ci współczujemy

  • Like 1
  • Haha 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4427
5 minut temu, Dastan napisał:

Nawozy, ŚOR , paliwo

Tym powinieneś się martwić przy przyszłorocznej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

na 5 tonach to straciłeś dobra flaszkę za chwilę zyskasz 5 ;) przynajmniej tego się trzymajmy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
docus napisał:

Tak tofiku.. W szczycie Kasprzak płacił1450.. 

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
24 minuty temu, Łukaszek napisał:

Mogłem wczoraj zawieść pszenicę a nie was słuchać i  dzisiaj na skupie obniżka 30 zł na tonie i od wczoraj straciłem 150 zł , tak to jest jak się słucha expertów z agrofoto a nie swojej intuicji.

nie płacz co to jest te 150 zł , zawieź dziś bo jutro będziesz 200 zł do tyłu

jak swoje gospodarzenie opierasz o forum, to jednak też ci współczuję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13
30 minut temu, hardkor113 napisał:

I trzeba dodać ze ani grama w tej cenie nie kupił.Bo każdy czeka na wiecej

A skąd masz takie poufne informacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
31 minut temu, pawelek98 napisał:

nie płacz co to jest te 150 zł , zawieź dziś bo jutro będziesz 200 zł do tyłu

jak swoje gospodarzenie opierasz o forum, to jednak też ci współczuję

Jeśli bezrefleksyjnie i na poważnie bierzesz wszystko co czytasz w internecie to  Ci współczuję .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj