Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zdzinio    321

To co byście polecili ? Umnie w okolicy jest trochę staltechu to też nikt jednoznacznie nie powie że jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

ja mam staltecha 3 metry typowo na ściernisko, ma 10 lat około, nic się w tych wyrobach od tamtych lat nie zmieniło, jak chodził z 100 konnym zetorem i był nowy to się trzymał, Później jak dostał 125 konnego konika i doszło trochę więcej powierzchni to się zaczął sypać, w tym roku to już tragedia, nie nadążaliśmy talerzy dokręcać. Drugi raz byśmy nie kupili, ale tez trzeba spojrzeć ile taka maszyna ma pracować w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Na portach wróciły stare dobre czasy czyli szukanie jak by tu obniżyć cenę, cena na dziś 1350 netto locco port

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
15 godzin temu, Zdzinio napisał:

To co się z nią dzieje?

Belka zaczepowa się urwała po miesiącu użytkowania do tego boczna rana się lekko krzywi

IMG_20201023_172322.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224
45 minut temu, jacek3773 napisał:

Jak u was c cena pszenicy .dzwonile do skupu to 1200-1250 swietokrzyske

Lubelskie LJA też spadło o 50zł na 1300 brutto RR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ciekawe jak po Nowym Roku .myślę że cena podskoczy . 

Ciekawe jak po Nowym Roku .myślę że cena podskoczy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

To ja chyba dobrze sprzedał po 1380 brutto i już nie muszę się martwić czy stanieje a jak zdrożeje to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
18 godzin temu, miwigos napisał:

1420 transport zawieziony

Miałeś czekać na 1500

Dzielisz ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Czy jeśli rząd planuje obniżkę podatku vat na żywność do zera, to znaczy, że stawka vat za zboże to też będzie zero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

7 miesięcy do żniw, nie wiadomo co jeszcze zima pokaże, jak płacili 1400 to będą znowu płacić, liczą na przeczekanie rolników bo wiadomo każdy ma swoje zobowiązania,ale spokojnie Panowie tanio to już było pamiętajcie o kosztach produkcji, sor, nawozy, paliwa, energia elektryczna, podatki, czynsze dzierżawne, życie. Na rzepaku też była przecena i długo to nie trwało. Koniec stycznia powinno się ruszyć 1500/netto pszenica minimum jest warta na tą chwilę.

Edytowano przez sthil007
  • Like 7
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Według nakładu ta cena jest dobra na tą chwilę,ale odrobią sobie to pewnie w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    615
59 minut temu, soltys48 napisał:

Miałeś czekać na 1500

Dzielisz ryzyko?

Jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli czekać, a jak przyszło co do czego do wyprzedali co mieli. Teraz pare miesięcy trzeba pewnie będzie czekać na podobna cenę, bo skupy zawalone gorzej jak w żniwa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ja tam czekam na 1500 jak mi po tyle dadzą to sprzedaje  za mniej ani grosza, w okolicy nikt w tym roku nie mial dobrych plonów, nawet kosić nie było co bo usługi robię, jedynie ja mam ale to jak dbasz tak masz, mysle że w kwietniu to po 1700 spokojnie będzie

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, seba836 napisał:

Belka zaczepowa się urwała po miesiącu użytkowania do tego boczna rana się lekko krzywi

IMG_20201023_172322.jpg

To u mnie w agromaszu po 10 latach ułamała się belka ale od ciężkiego siewnika. No i rok temu wymiana łożysk i uszczelniaczy i tu wyszedł zonk!!! Po zdjęciu talerza ośka zhełtana ale ulepili nowe łożyska i chodziło był mały luz to chciałem poprawić. Tak pewnie załatwili reklamacje komuś. Ogólnie nie narzekam tylko packera nie brałbym drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Czy jeśli rząd planuje obniżkę podatku vat na żywność do zera, to znaczy, że stawka vat za zboże to też będzie zero?

to jest zryczałtowany vat za to żę nie odliczasz podatku VAT OD paliw , nawozów itp . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli czekać, a jak przyszło co do czego do wyprzedali co mieli. Teraz pare miesięcy trzeba pewnie będzie czekać na podobna cenę, bo skupy zawalone gorzej jak w żniwa.

Nie przesadzaj że są tak zawalone skupy , Na różnych stronach internetowych piszą że mimo spadku cen skupy i tak nie mągą kupić towaru bo jest mała podaż ziarna i rolnicy nie chętnie jadą na skup , z tego względu  chcąc kupić towar muszą odpowiednio zapłacić 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te artykuły średnio są spóźnione o 2 tygodnie także zobaczymy co będą podawać niedługo


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

W mojej okolicy CZN na razie jak podzwoniłam to spokój w cennikach.

W zeszłym tygodniu, i jeszcze poprzednim kilka zestawów ciągnik - przyczepy zauważyłam na drogach, więc jakiś ruch był, ale raczej już się uspokoiło.

W cennikach na telefon średnio 1350 netto konsumpcja, 1300 netto paszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Ja mam  podpisaną cene na styczen do piasta 1380netto  zobaczymy co z tego będzie. Pszenżyto pojechalo  ponad tydzień temu 1220 netto ale kasy jeszcze nie widac.

  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Wczoraj dzwoniłem to cedrob 1330 pszenica, pszenzyto 1150 ceny netto. Na nowe zbiory narazie nie podpisują umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
2 godziny temu, Dastan napisał:

Jeszcze miesiąc temu wszyscy mieli czekać, a jak przyszło co do czego do wyprzedali co mieli. Teraz pare miesięcy trzeba pewnie będzie czekać na podobna cenę, bo skupy zawalone gorzej jak w żniwa.

Panikarze fermenciarze forumowi i robiacy w gacie wyprzedali. Reszta trzyma.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj