Polecane posty

MarekUA    967
Andpol napisał:

7 godzin temu, MarekUA napisał:

ja ten cały biznes piernicze głupiego robota nawóź dbaj i ztego zostajena raty  mózgi płacą za dzierżawe ok 2 tyś i mogę robić co chce i nie mój problem że w dżonatanie paliwa za 5 zeta brak...  jo mam dość... apropos pszenica980  netto jak leci wschód polski powiat hrubieszów przy granicy PL_UA dziwne czasy nastały aż strach, myślę że po kuku cena spadnie do stycznia  bo kuku miejscami potęga...

Kto tyle daje?

dziedzic dariusz


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

u Niemca było bardziej mokro niż u nas tylko tam sporo zbóż idzie przez suszarnie a u nas każdy czeka aż samo wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

A co to sie na Matifie wyprawia? Dziś znowu kilka % w dół. Czyżby górka już była?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
23 godziny temu, jahooo napisał:

sprzedałem nadmiarową przyczepę pszenicy paszowej po 940 brutto, mam jeszcze przyczepę jarej, ale nie wiem, jak z wilgotnością

Z jakiego Pan rejonu? Kowalczyk lubelskie 950 brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 godzinę temu, Ulman napisał:

A co to sie na Matifie wyprawia? Dziś znowu kilka % w dół. Czyżby górka już była?

za***rdala 30 Euro w dół ale w Polsce za pszenicę  konsumpcja można dostać 1100 zł tak powiadał Agro pierdoła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
5 godzin temu, MarekUA napisał:

dziedzic dariusz

Ciekawe, ale to chyba 980brutto, bo netto nikt normalnie tyle nie da, Chybaże tu da więcej a urwie na masie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Gdzie -30 euro?

Ja widzę -5. A jeszcze nie dawno było -8,5, więc nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Kika dni temu był max na ok 270 eur a dzisiejsze notowanie pokazuje 240 , więc chyba mają rację. Zaraz zacznie się wożenie do skupów zamiast czekania na 1200 pln/t

  • Haha 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Od maxa to tak.  Ale chyba nikt nie oczekiwał że będzie tylko wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Cofnij się 2-3 tygodnie w tym temacie to zobaczysz jakie oczekiwania wtedy były.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a po ile był kontrakt terminowy na wrzesień w maju ?  A więc tak około 1 lipca kontrakty na przenice  z dostawą we wrzesniu  był wyceniany na około 200 euro a wiec i tak ktoś nie zle zarobił , a ktoś stracił .       jak się nie myle to te kontrakty z wrzesnia będą realizowane do 1 grudnia  tzn. przenica ma być  dostarczona do 1 grudnia .  

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
9 minut temu, jarecki napisał:

a po ile był kontrakt terminowy na wrzesień w maju ?  A więc tak około 1 lipca kontrakty na przenice  z dostawą we wrzesniu  był wyceniany na około 200 euro a wiec i tak ktoś nie zle zarobił , a ktoś stracił .       jak się nie myle to te kontrakty z wrzesnia będą realizowane do 1 grudnia  tzn. przenica ma być  dostarczona do 1 grudnia .  

Raczej natychmiastowa dostawa do 10.09, przynajmniej takie było tłumaczenie wystrzelenia kontraktów na 280€ , że spanikowali niektórzy kupujący[last minute]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

termin dostawy czy odbioru jest zapisany w kontrakcie ,i z jakiego portu jest odbiór , oczywiscie mogło tak być żę odbiór do 10 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192
3 godziny temu, AniaYogi napisał:

Z jakiego Pan rejonu? Kowalczyk lubelskie 950 brutto. 

Dla mnie to ponad 60km w jedną stronę, a chyba nie ma skupu w okolicy Krasnegostawu

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
2 godziny temu, jahooo napisał:

Dla mnie to ponad 60km w jedną stronę, a chyba nie ma skupu w okolicy Krasnegostawu

Najbliżej to albo Krzczonów albo Kliny ale to wraz 47km. Jest jeszcze jeden punk bliżej Zamościa ale muszę ustalić jaka tam jest cena aktualnie... żeby tu nikogo w błąd nie wprowadzić bo też nie wiem.czy tam nie zasypane przypadkiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Panowie a jak parametry bo dziś byłem w 2 skupach na podkarpaciu i powiem wam że gęstość się różni między metodami pomiarowymi bo starą tradycyjną metodą jest ok.13g/l więcej niby nie dużo ale zawsze coś także jakby komuś wychodziło w pobliżu granicy to nie dajcie się owalić na te kilkadziesiąt zł . Ciekawe ile procent pszenic w kraju ma magiczne 14 białka 30 glutenu i 76 kg/hl. Hondia 73,15 gęstość a Euforia 75,15 także Hondi więcej nie zasieje z wydajnością podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    619

U mnie Patras gęstość 78, gluten 33, białko 13,5  dwie dawki Azotu i bez żadnego nawożenia dolistnego nie widzę w tym sensu większego. U nas jak ma gęstość 76 to jest konsumpcja, na nic innego nie patrzą. Tylko co z tego jak paszowa droższa xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj