Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2451
12 minut temu, Taurus83 napisał:

Sądzisz się jak ten sadzeniakk co go ciapkiem rozjechałeś...w stodole dwie przyczepki z pośladem stoją a kozakujesz jak obszarnik...

moim skromnym zdaniem to cena pszenicy utrzyma się dłuuugo powyżej 1000 zł, po pierwsze inflacja, po drugie wysokie koszty produkcji. Nie zanosi się żeby azot potaniał...o reszcie nie wspomnę. Do tego dzisiaj coś czytałem o sprzedaży rolnikom praw do emisji CO2

Gdy byś napisał że w żniwa i po  cena pszenicy utrzyma się powyżej 1000 zł/tona to można by to brać w ciemno , ale teraz gdy była 1400 zł , a ty mówisz o 1000zł , toż to jest spadek o 30 - 35% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
mysza103 napisał:

12 minut temu, Taurus83 napisał:

Sądzisz się jak ten sadzeniakk co go ciapkiem rozjechałeś...w stodole dwie przyczepki z pośladem stoją a kozakujesz jak obszarnik...

moim skromnym zdaniem to cena pszenicy utrzyma się dłuuugo powyżej 1000 zł, po pierwsze inflacja, po drugie wysokie koszty produkcji. Nie zanosi się żeby azot potaniał...o reszcie nie wspomnę. Do tego dzisiaj coś czytałem o sprzedaży rolnikom praw do emisji CO2

Gdy byś napisał że w żniwa i po  cena pszenicy utrzyma się powyżej 1000 zł/tona to można by to brać w ciemno , ale teraz gdy była 1400 zł , a ty mówisz o 1000zł , toż to jest spadek o 30 - 35% 

nałożenie limitów do emisji CO2 na rolników jest w fazie konsultacji ale to dopiero albo już od budżetu WPR na lata 2028- 2035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Sądzisz się jak ten sadzeniakk co go ciapkiem rozjechałeś...w stodole dwie przyczepki z pośladem stoją a kozakujesz jak obszarnik...

moim skromnym zdaniem to cena pszenicy utrzyma się dłuuugo powyżej 1000 zł, po pierwsze inflacja, po drugie wysokie koszty produkcji. Nie zanosi się żeby azot potaniał...o reszcie nie wspomnę. Do tego dzisiaj coś czytałem o sprzedaży rolnikom praw do emisji CO2

myśle że mnie przeceniłes te 2 przyczepy nakosic to caly czas jest moje marzenie i gdzie mi tam do Ciebie. Śmiem twierdzić ze wszystkiego nie nakosiłem tyle ile Ty na jednym hektarze gubisz za kombajnem. Lepiej ??? chyba nie bo leciałes z poparzona d*pa na skup zeby sprzedac po 800  i teraz Cie piecze tylko ze z zalu ze sprzedałes a inni maja.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1163

Jakbym widział dwa psy które przez ogrodzenie by się pozagryzały ale gdyby was zestawić w realnym świecie to każdy by skulił pod siebie krótki ogonek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
54 minuty temu, Navara1988 napisał:

Na styczeń podpisałem umowę na 1400netto  z agromat 100ton 

O jakim agromacie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
8 godzin temu, adamn999 napisał:

nałożenie limitów do emisji CO2 na rolników jest w fazie konsultacji ale to dopiero albo już od budżetu WPR na lata 2028- 2035

Ta unia się rozpieprzy, albo będą drukować euro do oporu. Kraje z Europy środkowo wschodniej nie wytrzymają tego.

To jak mam las to muszę pozwać biurokratów z UE że oddychają moim tlenem wyprodukowanym przez moje drzewa

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Po ile jęczmień i pszenżyto u Was?

Obecnie jęczmień idzie ciut drożej sprzedać od pszenżyta

Psieżyto 1070

Jęczmień do 1100

No i żyto........tyle co jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
10 godzin temu, magnum123 napisał:

myśle że mnie przeceniłes te 2 przyczepy nakosic to caly czas jest moje marzenie i gdzie mi tam do Ciebie. Śmiem twierdzić ze wszystkiego nie nakosiłem tyle ile Ty na jednym hektarze gubisz za kombajnem. Lepiej ??? chyba nie bo leciałes z poparzona d*pa na skup zeby sprzedac po 800  i teraz Cie piecze tylko ze z zalu ze sprzedałes a inni maja.

Coś w tym stylu.dokladnie to po 650. Ale zostawiłem sobie dwa big bagi i będę uprawiać hazard...

 

2 godziny temu, pawelek98 napisał:

Ta unia się rozpieprzy, albo będą drukować euro do oporu. Kraje z Europy środkowo wschodniej nie wytrzymają tego.

To jak mam las to muszę pozwać biurokratów z UE że oddychają moim tlenem wyprodukowanym przez moje drzewa

Nie ważne kto wytrzyma kto nie. Ludzie są tak ogłupieni że jak wprowadzą10 nowych podatków( od krów, od psów, od auta, od węgla, od srania w lesie itd)  to i tak powiedzą że chcą być dalej w ue bo mogą jechać na wakacje beż paszportu, i drogę zrobili i nową elewacje na przedszkolu we wsi...

Nie wiem czy ktoś się jorgnął ale w programie nowej koalicji rządzącej niemcami jest punkt, że wszystkie te 3 partie stawiają sobie za cel aby przekształcić ue w federację. Coś na zasadzie, rząd w berlinie tzn w Brukseli  ;) a firmy podwykonawcze w Polsce, Czechach, Portugali itd....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
24 minuty temu, Dastan napisał:

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

Chodziło mi bardziej o to że rządy to firmy podwykonawcze... tak elektryki, rakiety...wiem do czego pijesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Albo w Brukseli, albo w Moskwie taki jest wybór w naszej sytuacji ;). A czemu zaraz firmy podwykonawcze u nas? Produkujmy nowoczesne ciągniki, maszyny, samochody, agd, a nawet rakiety kosmiczne i to zachód będzie podwykonawcą co za problem.

mylisz się kolego, najgorsze jest to że ludzie pojęcia o niczym nie mają

nasze położenie jest bogactwem i przekleństwem, możemy handlowac  z Azją, GB i innymi krajami, tylko jaki naród taka władza

dostałem smsa żeby nawozy kupować bo mają podrożeć, nie wiem czy się śmiać czy płakać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Też, że taki jeden niewysoki z krzywoustym powtarzają, że jesteśmy światową potęgą nie znaczy, że nią jesteśmy...

Na razie nie ma co sprzedawać okazja już była, teraz trzeba będzie patrzeć co się będzie działo w styczniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Lubelskie ceny z wczoraj, Kowalczyk 1320,Pośnik 1340,Kasprzak 1370,ale zasypany pszenicą.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
58 minut temu, docus napisał:

Lubelskie ceny z wczoraj, Kowalczyk 1320,Pośnik 1340,Kasprzak 1370,ale zasypany pszenicą.. 

Ale to ceny brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
31 minut temu, ws71 napisał:

Pszenica mocno straciła na wartości w środę pod wpływem zamykania długich pozycji spekulacyjnych przez inwestorów finansowych. Główną przyczyną jest możliwa zmiana polityki pieniężnej przez amerykański FED i unijny ECB w celu przystąpienia do walki z inflacją.

Czyli wychodzi na to że sama pszenica i jej światowe zapasy mają drugorzędne znaczenie

dodał bym - chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj