Polecane posty

jahooo    9246
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

niestety Panie Jacku ale WS ma racje, na przełomie roku nie mówimy tu dokładnie o konkretnych datach, ale właśnie grudzień styczeń, ceny były najwyższe, później leciało i trzeba było mieć nerwy w niektórych przypadkach, odbiła z bodajże w 2018 czy 2019 już nie wróciło do cen styczniowych.

Jeżeli teraz spadnie to cena pszenicy będzie 1200 zł, czyli 200 zł mniej do tego zaoferowali mi z 10 dni temu za moją pszenicę, i może być tak że odbicie będzie 500 oby tak było, tylko pytanie jak szybko, bo jeśli w dłuższym czasie a ceny innych środków produkcji będą rosnąć, ciekawe czy zwyżka ceny pokryje ceny zakupu śp

niestety dziś nic nie jest pewnego i to jest najgorsze

Wracając do dostępności ciągników poszukajcie sobie na zachodnich stronach nowych i tych do 1000g , nawet o mocy 200-300 jest do oporu

 

Jeśli utrzymają się ceny środków do produkcji rolnej, a one poleciały w górę nie tylko u nas, ale w całej Europie, to zakładany przez Unię rekord produkcji nie będzie miał miejsca, ponieważ każdy będzie na siłę szukać oszczędności, aby domknąć budżet. Już teraz widać, jakie są braki zboża na rynku. Na 2022 rok znów wzrośnie powierzchnia uprawy kukurydzy kosztem zboża i rzepaku. I żaden "Zielony Ład tego nie zmieni, to po prostu jedna z najtańszych upraw.

Dobrze ktoś tu napisał, że cena pszenicy dąży do 2 tys długookresowo, coś w tym jest. Trzeba wziąć pod uwagę taką perspektywę, że od 2022 roku przez nasze wojenki z Unią może nie być dopłat, a jak budżet nie będzie się w kraju dopinał, także refundacji do paliwa.  Na razie ciągle idziemy na konfrontację, nie ma mowy o kompromisie, a ucieka nam duża kasa.

Ja osobiście sądzę, że w tej chwili jest na siłę szukanie impulsów do zbicia ceny zbóż i ogólnie żywności, aby nie powodować niepokojów społecznych, nie tylko u nas, ale i na świecie. Każda byle pierdoła, że MOŻE być więcej zboża automatycznie przekłada się na obniżki na giełdzie.  Jesli Rosja naprawdę ruszy na Ukrainę, te całe rachunki wezmą w łeb, bo ogromne państwo będzie miało problem z produkcją i z 2,5mln ton więcej może zrobić się 15 mln zboża mniej. I co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

kukurydza nic nie jest tansza w uprawie od pszenicy , To co wydasz mniej na grzybówkę to dołożysz na nasiona w kukurydzy , na odchwaszczanie , a i kuku potrzebuje więcej pk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

To jaka jest różnica w koszcie zakupu nason na 1ha pszenicy i kukurydzy, jeśli zakupujesz kwalifikat ?

a ochrona od chwastu ?

z tego co się zorientowałem,kukurydza wymaga wysokiej zasobności gleby w P i K, ale nawożenie w 2 i kolejnych latach uprawy na tym samym polu nie musi być wcale dużo wyższe niż pod inne zboża, ponieważ duża ilość składników wraca z powrotem do gleby

może ktoś rozpisze opłacalność uprawy kukurydzy v/s pszenica

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Jeśli utrzymają się ceny środków do produkcji rolnej, a one poleciały w górę nie tylko u nas, ale w całej Europie, to zakładany przez Unię rekord produkcji nie będzie miał miejsca, ponieważ każdy będzie na siłę szukać oszczędności, aby domknąć budżet. Już teraz widać, jakie są braki zboża na rynku. Na 2022 rok znów wzrośnie powierzchnia uprawy kukurydzy kosztem zboża i rzepaku. I żaden "Zielony Ład tego nie zmieni, to po prostu jedna z najtańszych upraw.

Dobrze ktoś tu napisał, że cena pszenicy dąży do 2 tys długookresowo, coś w tym jest. Trzeba wziąć pod uwagę taką perspektywę, że od 2022 roku przez nasze wojenki z Unią może nie być dopłat, a jak budżet nie będzie się w kraju dopinał, także refundacji do paliwa.  Na razie ciągle idziemy na konfrontację, nie ma mowy o kompromisie, a ucieka nam duża kasa.

Ja osobiście sądzę, że w tej chwili jest na siłę szukanie impulsów do zbicia ceny zbóż i ogólnie żywności, aby nie powodować niepokojów społecznych, nie tylko u nas, ale i na świecie. Każda byle pierdoła, że MOŻE być więcej zboża automatycznie przekłada się na obniżki na giełdzie.  Jesli Rosja naprawdę ruszy na Ukrainę, te całe rachunki wezmą w łeb, bo ogromne państwo będzie miało problem z produkcją i z 2,5mln ton więcej może zrobić się 15 mln zboża mniej. I co wtedy ?

PiS  chce nas wykończyć !

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Jeśli utrzymają się ceny środków do produkcji rolnej, a one poleciały w górę nie tylko u nas, ale w całej Europie, to zakładany przez Unię rekord produkcji nie będzie miał miejsca, ponieważ każdy będzie na siłę szukać oszczędności, aby domknąć budżet. Już teraz widać, jakie są braki zboża na rynku. Na 2022 rok znów wzrośnie powierzchnia uprawy kukurydzy kosztem zboża i rzepaku. I żaden "Zielony Ład tego nie zmieni, to po prostu jedna z najtańszych upraw.

Dobrze ktoś tu napisał, że cena pszenicy dąży do 2 tys długookresowo, coś w tym jest. Trzeba wziąć pod uwagę taką perspektywę, że od 2022 roku przez nasze wojenki z Unią może nie być dopłat, a jak budżet nie będzie się w kraju dopinał, także refundacji do paliwa.  Na razie ciągle idziemy na konfrontację, nie ma mowy o kompromisie, a ucieka nam duża kasa.

Ja osobiście sądzę, że w tej chwili jest na siłę szukanie impulsów do zbicia ceny zbóż i ogólnie żywności, aby nie powodować niepokojów społecznych, nie tylko u nas, ale i na świecie. Każda byle pierdoła, że MOŻE być więcej zboża automatycznie przekłada się na obniżki na giełdzie.  Jesli Rosja naprawdę ruszy na Ukrainę, te całe rachunki wezmą w łeb, bo ogromne państwo będzie miało problem z produkcją i z 2,5mln ton więcej może zrobić się 15 mln zboża mniej. I co wtedy ?

Niestety ale wzrost cen srodków do produkcji w rolnictwie nigdy nie podążały za cenami produktów rolnych [jaskrawym tego przykładem jest trzoda chlewna], po drugie co niektórzy pisali na tym forum 30% ceny pszenicy stanowił kapitał spekulacyjny , który obecnie odpływa z tego rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

myślę, że ten kapitał spekulacyjny to była różnica między 270 a 310 euro, ale i 270 to za dużo dla rzdzących

zauważ, że wszelkie agencje publikujące sondaże i prognozy, to agencje rządowe, a którzy rząd będzie grał na zwyżkę cen żywności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Przede wszystkim kapitał spekulacyjny gra w dwie strony , i na zwyżke i na zniżke , więc on wcale nie musiał odpłynąć .  Poprostu teraz sprzedają towar którego nie mają licząc że odkupią go taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

czyli drożej już nie będzie ? Szczyt za nami ? bo jak tak to jeszcze bym że 20 ton przed świętami wywiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
55 minut temu, agrofoto1 napisał:

Cześć, po ile u Was pszenica?

1350- 1380 paszowa  1400 konsumpcja ceny brutto LUB 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

15.12 - 21.12 Russian grains duty, usd per mt

91,0 (+6,1) for wheat

54,4 (+0,1)for corn

78,7 (+3,6) for barley

i znowu do góry cła... a wczoraj pisali ze rekordy w Rosji...?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jaka gęstość pszenicy paszowej ? i białko że cena 1350 brutto ?. Wedle konsumpcji to jakaś cena wysoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
2 godziny temu, jahooo napisał:

To jaka jest różnica w koszcie zakupu nason na 1ha pszenicy i kukurydzy, jeśli zakupujesz kwalifikat ?

a ochrona od chwastu ?

z tego co się zorientowałem,kukurydza wymaga wysokiej zasobności gleby w P i K, ale nawożenie w 2 i kolejnych latach uprawy na tym samym polu nie musi być wcale dużo wyższe niż pod inne zboża, ponieważ duża ilość składników wraca z powrotem do gleby

może ktoś rozpisze opłacalność uprawy kukurydzy v/s pszenica

 

Do tej pory koszty uprawy pszenicy i kukurydzy praktycznie były na tym samym poziomie, u mnie szacowane na 3500zł. Natomiast po podwyżkach ceny nawozów, uprawa kukurydzy jest wg mnie droższą uprawą i może nie być rentowną. Trudno jest teraz zrobić obliczenia, bo np koszt orki wzrósł u nas do 400zł/ha w glinie(niektórzy niechcą orać nawet za tą stawkę bo sie im nieopłaca), niewiadomo jakie będą też ceny ŚOR, bo nie każdy przecież wykupił już na przyszły rok, a skoro sam BASF zapowiedział przynajmniej 20% w górę to będzie pewnie z 40% drożej. (Roundap zdrożał prawie 3 razy od początku roku). 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
QuQurydza napisał:

15.12 - 21.12 Russian grains duty, usd per mt

91,0 (+6,1) for wheat

54,4 (+0,1)for corn

78,7 (+3,6) for barley

i znowu do góry cła... a wczoraj pisali ze rekordy w Rosji...?? 

pewnie szykują się do wojny i chcą jak najwięcej towaru zatrzymać w kraju, oby konflikty lokalny nie przerodził się w globalny 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, QuQurydza napisał:

15.12 - 21.12 Russian grains duty, usd per mt

91,0 (+6,1) for wheat

54,4 (+0,1)for corn

78,7 (+3,6) for barley

i znowu do góry cła... a wczoraj pisali ze rekordy w Rosji...?? 

Czyli 330$ tona pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połnocne mazowsze  kupujacy zatkali sie troche zbożem i zajeci sa wywozem zboża. Kupia chetnie ale po niedzieli. Ciekawe ktorej? O cenie nie chcą rozmawiać narazie sle cos kolo 1200 netto

😲

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj