Polecane posty

Jk1976    67
48 minut temu, krzysztofsb napisał:

lubelskie to znaczy gdzie taka cena

Dyzma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Wicherek , czekamy na te 2500zł/tona ?czy styczeń, luty trzeba zwiesić głowę i zacząć sprzedawać w cenie rynkowej .

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
galan99 napisał:

Jaka gęstość pszenicy paszowej ? i białko że cena 1350 brutto ?. Wedle konsumpcji to jakaś cena wysoka .

Od kiedy patrzą na bialko i gęstość w pszenicy paszowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

A od kiedy patrzą w gęstość przy innych zbożach paszowych? Niestety są skupy gdzie dla jęczmienia, pszenżyta badają gęstość bo przecież każdy argument do obcięcia ceny jest dobry. A od kiedy? Od wtedy gdy są kolejki i rolnicy się zgadzają oddawać przy potrąceniach. Byłam świadkiem na skupie w tym roku przed sezonem żniwnym jeszcze gdzie rolnik przyjechał z jęczmieniem ozimym bo chciał wiedzieć czy wilgotność już ok i można zaczynać ... Właściciel skupu najpierw zbadał gęstość i zarozumiale zaczął obrażać chłopinę że on tego nie chce i to nie ma żadnej wartości handlowej, przykre. Chłopina całe szczęście stwierdził że prosił o badanie wilgotności, towar nie jest na handel, chce wiedzieć czy się przechowa, wyciągnął dyszkę położył na stół za badanie i poszedł.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są wytwórnie, które maja wymogi białka w paszy min. 11,5-12%, a gęstość w pszenicy paszowej powinna być wg standardu 68

od kiedy pamiętam to każda umowa na pszenicę paszową ma gęstość min 68

Zaraz sraki dostaniecie z tymi skupami,

Kupując jęczmień na cele paszowe można zrobić to bez gęstości, nie wszędzie ale można. Na export jęczmień ma mieć min. 62 gęstość, pszenżyto 68

Jedź na matiff z tym zbożem niech Ci przyjmą jak leci, bo mnie już krew zalewa z tymi komentarzami 🤣

  • Like 3

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
4 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Są wytwórnie, które maja wymogi białka w paszy min. 11,5-12%, a gęstość w pszenicy paszowej powinna być wg standardu 68

od kiedy pamiętam to każda umowa na pszenicę paszową ma gęstość min 68

Zaraz sraki dostaniecie z tymi skupami,

Kupując jęczmień na cele paszowe można zrobić to bez gęstości, nie wszędzie ale można. Na export jęczmień ma mieć min. 62 gęstość, pszenżyto 68

 

i to jest jakas konkretna informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

W takim razie współczuję tylko takich skupów. Ja wóżę w takie miejsca gdzie nikt nie mierzy takich rzeczy.Nawet w rzepaku wilgotności w żniwa nie mierzyli.Jak ktoś jest wybredny i kombinuje to towaru nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowali, kupują i będą kupować, duże ilości świat się nie kończy na Twojej wiosce

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
42 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Kupowali, kupują i będą kupować, duże ilości świat się nie kończy na Twojej wiosce

 

 

Damian, ostatnimi czasy, to chyba brzmiało to tak;

chcieliby kupić, bardzo chcieliby kupić, sraczkę mają, bo nic kupić nie mogą, a chcieliby, choć ilości niewielkie.

Nie martw się, przecież w końcu trzeba będzie sprzedać. No chyba,  że na Wicherka trafisz, bo On to i trzy lata przetrzymać potrafi. 

  • Haha 3

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o podmioty, które kupują i tak duże ilości przy wymaganych parametrach

Jak nie dostałeś potrącenia to skup raczej uwzględnił to w cenie którą Ci zaoferował.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
24 minuty temu, hardkor113 napisał:

W takim razie współczuję tylko takich skupów. Ja wóżę w takie miejsca gdzie nikt nie mierzy takich rzeczy.Nawet w rzepaku wilgotności w żniwa nie mierzyli.Jak ktoś jest wybredny i kombinuje to towaru nie kupi

To musi działać w dwie strony. Za kiepski towar potrącenia, a za dobry dopłata. Tak jest z rzepakiem w dobrych firmach, cena zależy od wilgotności, zaolejenia i zanieczyszczeń, a zawieziesz do złodzieja i tam czekają jedynie obniżki. Porządnym towarem zazwyczaj najlepiej się handluje z dużymi podmiotami, zdarzają się wyjątki, szkoda że rzadko.

@DamianRolnikSkup, nie wiem czy masz problem z realizacją kontraktów czy po prostu zły nastrój, ale zwyczajnie przeginasz. Pamiętaj, że znajdujesz się na forum rolniczym, a nie handlarskim. Marzycieli pokroju Wicherka  w tym temacie nigdy nie brakowało, a jak Ci coś nie pasuje to pomijaj ich posty albo nie zaglądaj do tego tematu.

@bezbarwny, żeby kupić coś od Wicherka, to musiałby nazwać skup Kapka bis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Wicherek , czekamy na te 2500zł/tona ?czy styczeń, luty trzeba zwiesić głowę i zacząć sprzedawać w cenie rynkowej .

Ja czekam ale nikomu nie będę dopłacał jak takiej ceny nie będzie , zobaczcie co się dzieje na rzepaku 

46 minut temu, bezbarwny napisał:

Damian, ostatnimi czasy, to chyba brzmiało to tak;

chcieliby kupić, bardzo chcieliby kupić, sraczkę mają, bo nic kupić nie mogą, a chcieliby, choć ilości niewielkie.

Nie martw się, przecież w końcu trzeba będzie sprzedać. No chyba,  że na Wicherka trafisz, bo On to i trzy lata przetrzymać potrafi. 

Brak mi takich magazynów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
29 minut temu, JanKrzysztof napisał:

To musi działać w dwie strony. Za kiepski towar potrącenia, a za dobry dopłata. Tak jest z rzepakiem w dobrych firmach, cena zależy od wilgotności, zaolejenia i zanieczyszczeń, a zawieziesz do złodzieja i tam czekają jedynie obniżki. Porządnym towarem zazwyczaj najlepiej się handluje z dużymi podmiotami, zdarzają się wyjątki, szkoda że rzadko.

@DamianRolnikSkup, nie wiem czy masz problem z realizacją kontraktów czy po prostu zły nastrój, ale zwyczajnie przeginasz. Pamiętaj, że znajdujesz się na forum rolniczym, a nie handlarskim. Marzycieli pokroju Wicherka  w tym temacie nigdy nie brakowało, a jak Ci coś nie pasuje to pomijaj ich posty albo nie zaglądaj do tego tematu.

@bezbarwny, żeby kupić coś od Wicherka, to musiałby nazwać skup Kapka bis.

Trzy lata woziłem do dużego podmiotu.Dwa lata były fajne wszystko było ok.W trzecim roku zaczeli walić w konia na wilgotnosci i zanieczyszczeniach i podziekowałem za współprace.

Wole wziąść te pare zł mniej ale zawsze pewne.A tam stało się w kolejce z towarem dobrym suchym i czystym a oni owalili i wyszło mniej  jak u posrednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo wyjdzie, że ja jestem przeciwnikiem rolnika, bo ktoś sobie wywnioskował że ze skupnikam przystałem.      
                         

Mam mówić to co każdy, że mnie skupy okradają od a do z, a każdy od myszy po cesarza ... No takich klapek na oczach to ja nie mam, sorry

Co tam Cię tak uraziło, będziemy prostować


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Wicherek , czekamy na te 2500zł/tona ?czy styczeń, luty trzeba zwiesić głowę i zacząć sprzedawać w cenie rynkowej .

Na lutym handelek się niekoniczy. Wtym roku cena w czerwcu była ok. Zdrowie w tych czasach najważniejsze poco zwieszać głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

W czerwcu jest lepsza cena raz na kika lat, 10-20 % plonu można zaryzykować ,ale jak będzie 1500  to warto czekać według mnie nie, bo za tyle to bym wszystko wywiózł nawet do świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

w zeszłym roku sprzedałem pszenicę w maju po 1000zl brutto i to wtedy była najwyższa cena w mojej okolicy więc czasem warto poczekać ale to już duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ja w czerwcu 1000 netto bardzo dobrą poszła na pasze ,młyn dawał mniej, ale tylko 50 ton zostało

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
12 minut temu, matek89121 napisał:

1400 brutto  za paszówkę warto sprzedawać ?

Ty chyba z lubelskiego jak dobrze kojarzę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj