Polecane posty

Mikua    119

Dla tych mniej rozgarniętych auta ściągam z zagranicy, dla tych mądrych biorę z Polski, Aut jest w opór, tylko ludzi z wymaganą kasa nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
7 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

Opowiem wam historię z roku 2014

Odwiedziliśmy plac Korbanka, szukaliśmy ciągnika 125KM, gabaryty traktorów w tych koniach od MF nam się nie podobały i ostatecznie kopiliśmy po ok roku case maxxuma w 6 cylindrach, cięższy, za mniejszą kwotę. Ale wpadł nam w oko kombajn, najmniejszy mechaniczny MF ... wycenili nam go i powiedzieli żeby się szybko decydować bo została im jedna sztuka w kolorze czerwonym i dwie w kolorze zielonym (kto jest w temacie ten wie). Kupiliśmy praktycznie od ręki bo to przecież ostatnie sztuki dostępne na tak atrakcyjnych warunkach. Następnej wiosny byliśmy tam po filtry i jakieś duperele i na placu nadal stały te kombajny z tego samego rocznika, w tej samej konfiguracji a na szybie ostatnie sztuki z rocznika z silnikiem bez AdBlue. Zastanawiam się ile tych maszyn zostało sprzedane jako ostatnie z placu w tym okresie.

także jak czytam takie opowieści wczoraj były na placu 3, dziś już tylko 1 ... to z przymrożeniem oka

Dla mnie  Korbanki to  złodzieje  , jako  młody chłopak   kupiłem  u nich  Poloneza  a  był  to koniec  roku  1992   , w  roku  1993  wprowadzano  vat  i  ci  złodzieje  wykorzystywali fakt  że  ci  co  mieli  auto w  kredycie  spłacali  przed  czasem  żeby  im  tego  vatu  nie  doliczono   a  oni  kroili  ich  na  odsetkach   które  powinny  być  umorzone  .   Każdy  kij  ma jednak  dwa  końce  - wtedy  przekręcili   mie  na  śmieszne  pieniądze   ale  to  wystarczyło  że  żadnej  maszyny  u nich  nie  kupiłem  a  wydałem  na  sprzęt  sporo  ponad  milion  złotych . Pamiętam że  jak  kupiłem duży  ciągnik  i  było  wiadomo  ze  cały  sprzęt  towarzyszący  pójdzie do  wymiany   to przedstawiciel  z  Tarnowa  Podgórnego  był  na  podwórku  co drugi miesiąc   z  ofertami   i  prawie  za  każdym  razem  witał  go  jakiś nowy  sprzęt  kupiony  u  konkurencji  - dopiero  jak  prawie  wszystko  stało   na  podwórku  powiedziałem  mu  że  nawet  jakby  mieli  za  pół  darmo  to  nic  bym  u nich  nie  wziął  ,  dziś  wiem  że  do  śmierci   nic   u nich  nie  kupię   i  mam  nadzieję  że  moi  następcy  będą  to  kultywować  ,  ale  tak  to  bywa  że  klient  raz  wydymany   to  klient  stracony

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
23 minuty temu, rafal3939 napisał:

z zachodu warte duzo więcej niż z polskiego rynku ale nie o tym temat

wyjebane liczniki krencone szroty wiem bo wozilem dla handlazy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie pitol jak by ci sprzedali maszyne o 100 tyś taniej jak inni to byś kupił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
11 minut temu, yaroslaw napisał:

Dla mnie  Korbanki to  złodzieje  , jako  młody chłopak   kupiłem  u nich  Poloneza  a  był  to koniec  roku  1992   , w  roku  1993  wprowadzano  vat  i  ci  złodzieje  wykorzystywali fakt  że  ci  co  mieli  auto w  kredycie  spłacali  przed  czasem  żeby  im  tego  vatu  nie  doliczono   a  oni  kroili  ich  na  odsetkach   które  powinny  być  umorzone  .   Każdy  kij  ma jednak  dwa  końce  - wtedy  przekręcili   mie  na  śmieszne  pieniądze   ale  to  wystarczyło  że  żadnej  maszyny  u nich  nie  kupiłem  a  wydałem  na  sprzęt  sporo  ponad  milion  złotych . Pamiętam że  jak  kupiłem duży  ciągnik  i  było  wiadomo  ze  cały  sprzęt  towarzyszący  pójdzie do  wymiany   to przedstawiciel  z  Tarnowa  Podgórnego  był  na  podwórku  co drugi miesiąc   z  ofertami   i  prawie  za  każdym  razem  witał  go  jakiś nowy  sprzęt  kupiony  u  konkurencji  - dopiero  jak  prawie  wszystko  stało   na  podwórku  powiedziałem  mu  że  nawet  jakby  mieli  za  pół  darmo  to  nic  bym  u nich  nie  wziął  ,  dziś  wiem  że  do  śmierci   nic   u nich  nie  kupię   i  mam  nadzieję  że  moi  następcy  będą  to  kultywować  ,  ale  tak  to  bywa  że  klient  raz  wydymany   to  klient  stracony

wez sie zastanów 3x co i jak piszesz, za to co napisałeś jest paragraf, chcesz problemów zostaw, ale wez to edytuj dla swojego dobra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642
5 minut temu, rolnik34 napisał:

wyjebane liczniki krencone szroty wiem bo wozilem dla handlazy 

Kupiłem 3 latka z przebiegiem 103tys km. Wiadomo, mógł być przekręcony ale nie tyle co 12 latek z przebiegiem 180tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
2 minuty temu, yacenty napisał:

wez sie zastanów 3x co i jak piszesz, za to co napisałeś jest paragraf, chcesz problemów zostaw, ale wez to edytuj dla swojego dobra

Wisi   mi  to  bo napisałem  prawdę  to  po pierwsze  a  po  drugie  napisałem  że  dla mnie  są  złodziejami  no  chyba  że  mnie  będą ścigać  za to  że  zrobiłem  zakupy  u konkurencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie też jedna hurtownia zrobiła w uja , miały być krówki i koszulka  😛 i gdzie są 🤔 w ulotce było napisane żeby zamieścić zdjęcie na FB i już , a tak lubię słodycze 🤩, i teraz mam dylemat czy zamawiać u nich drugi raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
25 minut temu, rolnik34 napisał:

wyjebane liczniki krencone szroty wiem bo wozilem dla handlazy 

zastanów sie co piszesz, czy przy dzisiejszych przepisach i odpowiedzialności za auto kupisz i cofniesz licznik prowadząc działalność. jak ktoś na lewo na niemca sprzedaje moze próbować

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
6 minut temu, rafal3939 napisał:

zastanów sie co piszesz, czy przy dzisiejszych przepisach i odpowiedzialności za auto kupisz i cofniesz licznik prowadząc działalność. jak ktoś na lewo na niemca sprzedaje moze próbować

wystarczy ze w ue na prkingu cofniesz wjezdzasz do pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, yacenty napisał:

wez sobie powiększ ten wykres i zobacz szczególnie 25.11 do 15.01

Krótko i na temat; 03.12.2018-203,5€/ 04.01.2019-207€ później było tylko taniej

04.12.2019-183,5€/ 13.01-193€ ok 20 lutego było max czyli całe 195 € i walneło na 177

08.12.2020-201,5€/ 12.01.2021-224,5€ i max na styczeń 20.01.2021 234€

To są szczegółowe dane z tego wykresu,źródło notowania giełdy MATIF w ujęciu 5 letnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

eh, ty widzisz swoje, ja widze swoje, grunt ze inni widza to co ja :)

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
51 minut temu, yaroslaw napisał:

Wisi   mi  to  bo napisałem  prawdę  to  po pierwsze  a  po  drugie  napisałem  że  dla mnie  są  złodziejami  no  chyba  że  mnie  będą ścigać  za to  że  zrobiłem  zakupy  u konkurencji 

za złowo zlodziej juz jest paragraf czyli zniesławienie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

 Z tego cytatu co jest na górze wychodzi że w jego odczuciu są dla niego złodziejami , i chyba może mieć takie zdanie skoro czuje się poszkodowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
41 minut temu, stefanstefan napisał:

Kiedy ten raport usd

dziś był o 18 naszego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
20 minut temu, jahooo napisał:

dziś był o 18 naszego cz

zwiększenie zapasów pszenicy o 2,4 mln ton, czyli 25% tego co produkuje Polska

od jutra jazda w dół

Edytowano przez Marek123456
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

To tylko szacunek, poza tym, wcześniej były spadki, więc jaka jest suma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
43 minuty temu, yacenty napisał:

eh, ty widzisz swoje, ja widze swoje, grunt ze inni widza to co ja :)

Wejdź na stronę matif i tam Masz szczegóły na tej właśnie interaktywnej grafice,której wykonałem zrzut , łącznie z ilością kontraktów. żebym nie sprzedawałby co roku w grudniu to może bym się nie kłócił  ale niestety muszę  i to jeszcze na początku🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, rolnik34 napisał:

wystarczy ze w ue na prkingu cofniesz wjezdzasz do pl 

co to ma do rzeczy, założ działalność, cofnij licznik, sprzedaj auto i niech ci klient założy sprawe w sadzie jak cos wyjdzie. nie masz pojęcia o tym. koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
9 godzin temu, yacenty napisał:

eh, ty widzisz swoje, ja widze swoje, grunt ze inni widza to co ja :)

niestety Panie Jacku ale WS ma racje, na przełomie roku nie mówimy tu dokładnie o konkretnych datach, ale właśnie grudzień styczeń, ceny były najwyższe, później leciało i trzeba było mieć nerwy w niektórych przypadkach, odbiła z bodajże w 2018 czy 2019 już nie wróciło do cen styczniowych.

Jeżeli teraz spadnie to cena pszenicy będzie 1200 zł, czyli 200 zł mniej do tego zaoferowali mi z 10 dni temu za moją pszenicę, i może być tak że odbicie będzie 500 oby tak było, tylko pytanie jak szybko, bo jeśli w dłuższym czasie a ceny innych środków produkcji będą rosnąć, ciekawe czy zwyżka ceny pokryje ceny zakupu śp

niestety dziś nic nie jest pewnego i to jest najgorsze

Wracając do dostępności ciągników poszukajcie sobie na zachodnich stronach nowych i tych do 1000g , nawet o mocy 200-300 jest do oporu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

wszystko zależy od tego co traktujesz jako przełom roku. ktoś pytał o sytuację aktualna a nie z przełomu roku. pisałem popatrz na wykres na czas 25 listopad do 15 styczeń

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj