farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Belaruss820    1559
26 minut temu, SamaPrawda napisał:

Prawdą jest, że jeżeli chcesz dużo zarabiać to dziś ważniejsze są umiejętności niż studia czy inne magistry.

To prawda,ale jest też dużo zakładów/fabryk gdzie do obsługi maszyn CNC, wykształcenie zawodowe w tym kierunku nie wystarczy, potrzebne są studia wyższe oczywiście ukończone na politechnice gdzie rysunek techniczny, AutoCAD i inne programy projektujące są szczegółowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
46 minut temu, bratrolnika napisał:

sam zrobisz za pół tej ceny, tyle że roboty trochę trzeba w to włożyć

Zrobię, ale z gładkiej blachy, a tu mam z wytłoczeniem takim jak w Twoich, co znacząco wpływa na wytrzymałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
11 minut temu, Belaruss820 napisał:

To prawda,ale jest też dużo zakładów/fabryk gdzie do obsługi maszyn CNC, wykształcenie zawodowe w tym kierunku nie wystarczy, potrzebne są studia wyższe oczywiście ukończone na politechnice gdzie rysunek techniczny, AutoCAD i inne programy projektujące są szczegółowe.

powiedz to ludziom, co politechnikę kończyli na początku lat 90-tych, wtedy nikt nie słyszał o CAD ani CNC

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
12 minut temu, Morion napisał:

Zrobię, ale z gładkiej blachy, a tu mam z wytłoczeniem takim jak w Twoich, co znacząco wpływa na wytrzymałość.

Przyjedź z blachą i flachą to też będziesz miał wygięte 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki to brat 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)

Rękawice spawalnicze - są jakie lepsze/gorsze, czy brać co akurat mają? Bo tam jakieś graty zamawiam i w jednym sklepie mają x-vulcano za dyszle, a w drugim weldoger za 18. Czy w ogóle szukać droższych? Do tej pory miałem te kupione że spawarka. Chyba dwa lata przetrwały spokojnie.

 

Druga sprawa. W ciągniku z jednego kompletu ledow jedna lampa przestał mi swiecic. Olałem temat, a ostatnio z kumplem coś patrzymy przy ciągniku i coś o lampach właśnie. On patrzy na tę jedną i mówi "a jak ona ma niby działać, jak tam pół lampy wody", patrzę - no kuźwa faktycznie woda prawie do połowy :)

No ale do brzegu. Patrzyłem na wesemy i nie wiem jakiej mocy wybrać. Te co mam na ciągniku to wszystko chinole za parę dyszek, ale poza żywotnością były całkiem spoko. Wesem widzę tak do 220zl i 4k lumenów. Tylko nie mam porównania jak takie 4k lumenów z wesema wypada w porównaniu z jakimś chińczykiem 8 (albo 10) diod. Tzn jeśli chodzi o jasność to takie chinole były w zupełności wystarczające, a nie wiem z markowych lamp co będzie im w miarę odpowiadać.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
Napisano (edytowany)
7 minut temu, daron64 napisał:

Rękawice spawalnicze - są jakie lepsze/gorsze, czy brać co akurat mają? Bo tam jakieś graty zamawiam i w jednym sklepie mają x-vulcano za dyszle, a w drugim weldoger za 18. Czy w ogóle szukać droższych? Do tej pory miałem te kupione że spawarka. Chyba dwa lata przetrwały spokojnie.

po przerzuceniu kilku różnych okazało się że najtrwalsze są najtańsze

https://allegro.pl/oferta/rekawice-spawalnicze-rspbszindianex-js-11-skorzane-9175700238?offerId=9175700238&inventoryUnitId=hmszCTe0q_TZ5GgVMR8W7Q&adGroupId=NDQwMzgwMTgtOGU0Ny00ZDhmLTg0ZGUtMWU2YzhjNWM1NGExAA&campaignId=ZjQ0Mzk5ODUtODQwZS00OTZkLWJmYzAtOGE0OThlNjY2ZDJmAA&sig=de586be70c78201a92eb54857714c85e&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=Cj0KCQiA6t6ABhDMARIsAONIYyye3m5W4WaqQUM2hskpH1ZDJiEjj7IVnP2ObTqKvRD1llDQ6mJkfskaAhRUEALw_wcB

podczas gdy inne wytrzymywały ok 1,5-2 miesiące i pękały na szwach, to te z linku wytrzymały z pół roku, aż się przetarły na wylot

Edytowano przez bratrolnika
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Komu fyndta ? Tylko czy on ma 185km? @KlimekPL Ty nie chcesz takiego potworka?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-612-CID757-IDImaBs.html#662ce3881a

@Ursus932 fetor ciężki do poprawek za 9000. Daleko, ale jak mechanikę ogarniasz to może warto?

Nawet na handel po remoncie.

https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-8145-mocny-ciagnik-do-kilku-poprawek-tanio-ID6DAHEx.html?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Bo tam jakieś graty zamawiam i w jednym sklepie mają x-vulcano za dyszle,

dyszle? nowa waluta czy od furmanek?O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
25 minut temu, Agrest napisał:

Komu fyndta ? Tylko czy on ma 185km? @KlimekPL Ty nie chcesz takiego potworka?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-612-CID757-IDImaBs.html#662ce3881a

@Ursus932 fetor ciężki do poprawek za 9000. Daleko, ale jak mechanikę ogarniasz to może warto?

Nawet na handel po remoncie.

https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-8145-mocny-ciagnik-do-kilku-poprawek-tanio-ID6DAHEx.html?

Ta 80tka to ino brać. Sam przodek droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Nie wiem czy w cenie przed tą 9 nie powinno być dwójki 🤔 albo na tel poda właściwą. Bo jakoś średnio się wydaje , że sprzedaje taki ciągnik za mniej niż 1/3 ceny rynkowej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)
31 minut temu, Agrest napisał:

Komu fyndta ? Tylko czy on ma 185km? @KlimekPL Ty nie chcesz takiego potworka?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-612-CID757-IDImaBs.html#662ce3881a

@Ursus932 fetor ciężki do poprawek za 9000. Daleko, ale jak mechanikę ogarniasz to może warto?

Nawet na handel po remoncie.

https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-8145-mocny-ciagnik-do-kilku-poprawek-tanio-ID6DAHEx.html?

Jeśli stan jest taki jak przedstawia, to napewno za tyle go nie sprzeda. Komplet radialek i akumulatory ile wyjdą? 10k? No i masz ciągnik, za który możesz wołać minimum 30k. (Albo dla fanatyków i 40k). Myślę, że głupich nie ma i jakby było tak różowo, to sam by to ogarnął.

8 minut temu, ZetorMisio napisał:

Mam zegar i w zasadzie on raczej tylko do sprawdzenia jak coś nie gra. Nie musisz szukać manometru żeby się gdzieś wpiąć.

7 minut temu, witejus napisał:

dyszle? nowa waluta czy od furmanek?O.o

Od furmanki. 10dyszli = dwie rękawiczki 🤦

Edytowano przez daron64
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

jakoś patent na mieszalnik do paszy gdy narazie nie ma środków na duże Ori? Ręcznie dość sporo roboty jest z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój_ulep    8

Się znalazły 😁

Jako ciekawostka w Sędziszowie nie mieli pomimo figurowania w katalogu ale "moi ludzie" po wykonaniu dziesiątek telefonów i odsyłani "od Annasza do Kajfasza" zostali w końcu skierowani na stronę efiltry.pl

To tak dla potomnych

IMG_20210201_144816.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
18 minut temu, hodowcamlody napisał:

jakoś patent na mieszalnik do paszy gdy narazie nie ma środków na duże Ori? Ręcznie dość sporo roboty jest z tym...

Co chcesz mieszać dokładnie i jakie ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
18 minut temu, Mój_ulep napisał:

Się znalazły 😁

Jako ciekawostka w Sędziszowie nie mieli pomimo figurowania w katalogu ale "moi ludzie" po wykonaniu dziesiątek telefonów i odsyłani "od Annasza do Kajfasza" zostali w końcu skierowani na stronę efiltry.pl

To tak dla potomnych

IMG_20210201_144816.jpg

Filtr oleju silnika Zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Komu fyndta ? Tylko czy on ma 185km? @KlimekPL Ty nie chcesz takiego potworka?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-612-CID757-IDImaBs.html#662ce3881a

@Ursus932 fetor ciężki do poprawek za 9000. Daleko, ale jak mechanikę ogarniasz to może warto?

Nawet na handel po remoncie.

https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-8145-mocny-ciagnik-do-kilku-poprawek-tanio-ID6DAHEx.html?

To jakaś manipulacja 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Nie zadzwonisz to i pewności miał nie będziesz.

Być może nowa forma oszustwa na super tani ciągnik do remontu. Ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, PRIMO napisał:

Filtr oleju silnika Zetor?

Chyba kolega do ładowacza skrzat szukał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
hodowcamlody napisał:

jakoś patent na mieszalnik do paszy gdy narazie nie ma środków na duże Ori? Ręcznie dość sporo roboty jest z tym...

mobilna mieszalnia pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Agrest napisał:

Nie zadzwonisz to i pewności miał nie będziesz.

Być może nowa forma oszustwa na super tani ciągnik do remontu. Ale kto wie.

Do takich szkoda dzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Napisano (edytowany)

Może im płacą za odbieranie i rozmowę.

A może być tak dla wattu, no wiecie a cena inna.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj