Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

piotrek91p    79

To wychodzi na to, że trzeba robić to co się opłaca, czyli jak słabe ziemie to qq na ziarno, i w moim przypadku trzeba mleka się trzymać bo inaczej grozi etat 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tu się zgadzam. Tylko w Polsce jest tak. Ziemniaki nie płacą 4 lata każdy ogranicza nasadzenia potem nie ma urodzaju plus mało zasadzone ziemniaki po 30 zł worek na giełdzie gdzie kiedyś był po 4. I nagle wszyscy sadza. Jak teraz cielaki cena kosmos. A za dwa lata nie wiadomo co będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Zanim się ktoś przestawi z jednej produkcji na drugą bo w danym momencie jest cena to już jest wtedy po zawodach zazwyczaj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Mam szanse kupić byczka po przebytym zapaleniu płuc taki około 100kg jak później taki rośnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może być wszystko ok, a może zakończyć nana30 bo wydajności tlenowej nie będzie miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
6 minut temu, HF86 napisał:

może być wszystko ok, a może zakończyć nana30 bo wydajności tlenowej nie będzie miał 

On ma jakieś 4-5 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zazwyczaj jak w porę leczony to dużego problemu nie ma. ale  takiego plucniaka w zeszłym roku 300 i koniec i dobrze że pojechał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907
12 minut temu, artek27 napisał:

On ma jakieś 4-5 miesięcy. 

Obstawiam, że nie dożyje uboju

1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Ja też.

 

Tomasz M ?

Wyjątkowo właśnie nie on 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Za 10 kg przyrostu można wstawiać każdą ilość, jak te kontrakty wyglądają w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Ja to bym chyba nie mógł spać spokojnie mając bydło na kontrakt. Teraz mam jednego rodzynka który ma z 400kg i złapał zapalenie płuc a cała reszta zdrowa a w pomieszczeniu 10*C i wilgotność 70-80procent w zależności od pogody. Jak swój padnie, to na nim stracisz. Jak padnie bydlak oddany do chowu to podejrzewam, że tracisz jak za 3. Fakt, że teraz jest problem kupić tanio i dobrze i ludzie rozbierają wszystko, ale chyba szybciej bym poszedł do banku i kupił na kredyt niż korzystał z takich pośredników. 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Napisz do Grzesia Jastrzębia to Ci powie 😁 za dwa lata chowania dostał po 100zł za sztukę i gromadę kredytów za pasze 

 

 

Ja chyba po niedzieli coś pogonie na Tykocin 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Obstawiam, że nie dożyje uboju

Wyjątkowo właśnie nie on 

Czemu mialby nie dozyc uboju. ? Jakies doswiadczenia. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Przewlekłe płuca tak się przeważnie kończą, albo zrobi 1/4 wagi i zacznie iść w rogi albo padnie.  Może się wydawać, że już wszystko dobrze i jakoś rośnie a przyjdzie mu płytki oddech, zadyszka i po zawodach, szczególnie przy wahaniach temperatur i w upały . Było kilka takich w karierze 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U nas jest jeden taki co ledwo przeżył po płucach to widać że ma kilka miesięcy w plecy i cały dycha ale on już taki będzie do końca a teraz ma jakieś 450 kg. Ile teraz można dostać za typowe mieszańce 600-650 kg? Ważyłem z ojcem w sobotę 4/8 i tak średnio ważyły. Nie wiem jak u was na żywo wagę płacą, ale u mnie handlarz jeśli dobrej budowy jalowka to płaci jak za byka, ale to może dlatego że lekko zaniża cenę wiedząc że ważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
7 minut temu, Baks00 napisał:

Ze mnie może i słaby znawca

 

Trzeba być wróżka żeby wiedzieć co z tego wyrośnie, dobra cena to się bierze i jak będą chęci do jedzenia to będą rosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaczyna się pojawić towar. popyt do podaży się wyrowna bo nie ma sensu paść przy tej cenie ziarna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
1 godzinę temu, SimentalBoży napisał:

Jakie macie opinie o ABP Tykocin ? 

W poniedziałek odbiór. We wtorek rozliczenie. W środę dostarczona faktura do zakładu, a w piątek rano kasa na koncie. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj