AlexH

Co siać dla bydła na słabych glebach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlexH    3

Witam,

co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Może jakaś mieszanka seradela, gryka i łubin słodki - u mnie taki zestaw siali jak krowy były i nawet nieźle to wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesienią zasiać żyto z wyka kosmata w maju zebrać choć część i jak będzie padać to żyto trochę odbija można życicy dorzucić i napewno więcej z tego będzie niż cokolwiek siać na wiosnę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
12 minut temu, zachodnihobbysta napisał:

jesienią zasiać żyto z wyka kosmata w maju zebrać choć część i jak będzie padać to żyto trochę odbija można życicy dorzucić i napewno więcej z tego będzie niż cokolwiek siać na wiosnę

Myślałem też o gryce, bo ona tańsza niż seradela, bo wsiać razem nie da rady, bo seradelę za jakieś 2 tygodnie będę siał a grykę można za 2 miesiące, bo tak to bym taką mieszankę zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102

grykę sobie odpuść. Dla krów lepsza seradela i dorzucić trawy jednorocznej, taką mieszankę krowy chętnie zjedzą a grykę nie koniecznie. Raz tylko wsiałem grykę na belę i średnio to wyszło. Więcej nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75
Napisano (edytowany)

Możesz mieć zółty piach w kulturze albo kwas zależy co masz wyka z owsem uda się ale musisz mieć wodę i uregulowane pH wapnowanie.koniczyny też nie są złe ale znów pH i woda to podstawa podstaw i najlepiej siać mieszankę z jak największej liczby to zawsze jak nie jedno to drugie wypali to była moja wyka z gorczycą na nasiona gleba 4b 5 w kulturze wapnowania obornik itd

IMG_20230619_192918994.jpg

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

żyto w maju w bele i qqrydze zasiac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
9 godzin temu, Grab12 napisał:

Możesz mieć zółty piach w kulturze albo kwas zależy co masz wyka z owsem uda się ale musisz mieć wodę i uregulowane pH wapnowanie.koniczyny też nie są złe ale znów pH i woda to podstawa podstaw i najlepiej siać mieszankę z jak największej liczby to zawsze jak nie jedno to drugie wypali to była moja wyka z gorczycą na nasiona gleba 4b 5 w kulturze wapnowania obornik itd

IMG_20230619_192918994.jpg

No masz 4b a u mnie w okolicy takich ziem nie ma, co najwyżej 5 i pszenżyto urośnie co najwyżej. Sieje owies z seradelą na bele, bo lepsze w białko niż żyto. a mam parę hektarów, żółty piach dlatego szukam jakiejś alternatywy dla seradeli

10 godzin temu, krzys111 napisał:

grykę sobie odpuść. Dla krów lepsza seradela i dorzucić trawy jednorocznej, taką mieszankę krowy chętnie zjedzą a grykę nie koniecznie. Raz tylko wsiałem grykę na belę i średnio to wyszło. Więcej nie sieje.

O gryce myślałem żeby tuż przed kwitnieniem puścić na nią krowy żeby zjadły, bo w bele to nie opłaca się. Trawa jednoroczna nie ma szans żeby urosła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

na siano, sianokiszonke-trawiata. np. Agrolok ma na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Gorzowską posiej ewentualnie dodaj do tego żyto , jeżeli ziemia w dobrej kulturze i trochę podsypiesz to myślę że będziesz zadowolony, później można spróbować zostawić na drugi pokos ewentualnie kukurydza po tym albo właśnie owies z sardela czy wyką ale ta druga roślina to już loteria na piachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75
7 godzin temu, AlexH napisał:

No masz 4b a u mnie w okolicy takich ziem nie ma, co najwyżej 5 i pszenżyto urośnie co najwyżej. Sieje owies z seradelą na bele, bo lepsze w białko niż żyto. a mam parę hektarów, żółty piach dlatego szukam jakiejś alternatywy dla seradeli

 

Piasek i kamienie miejscami glinka i tam zawsze ładniejsze a miejscami zółty piach zresztą chyba widać na zdjęciu

IMG_20230324_170442618.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Żyto z wyką ozimą na baloty, tylko szybciej kosić nie czekać do kłoszenia. Masakra dla prasy i przy rozwijaniu beli. A po życie nutrii honey. Da dwa pokosy. Tylko drugi przed przymrozkami trzeba zdążyć. Lub siejesz wiosną owies lub łubin żółty z seradelą. Kosisz raz a potem seradela do spasienia odrasta.

Ogólnie najtaniej zawsze wychodzi trawa siejesz raz i na 4 lata spokój i dwa pokosy zawsze skosisz. Jak chcesz coś na ten rok to jeszcze z dsv country bodajże 2053 życica westerwoldzka z koniczyną perską. Ponoć szybko rośnie ale w drugim roku wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj