Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Handlarze w ramach przyzwoitości proponują zakup własnej wagi 🧐 może to też jakieś powikłania po cowidowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
5 godzin temu, Kentar napisał:

Co jak co, ale jak swoja waga nie sprawdziles to bym sie nie wyrywal z takimi oskarzeniami. Odstawiam np. do biernackiego gdzie bydlo jest wazone w klatkach po 5-6 sztuk i jest wpisywana srednia, wiec jak puszcza pare sztuk po 800 i wpadnie jedna po 500 to i tak srednia wyjdzie wysoka.

Widać że swój swojego bedzie wspierał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Co prawda to prawda. Z posiadaczem wagi zdecydowanie lepiej się współpracuje. I ceny zna normalne. I du py nie obrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

Takiego wycia i darcia mordy nie słyszałem nigdy. Jest CHŁOP sprzedaje byka 650 kg na wadze handlarza(7%dla Kantara). Siostra szwagra brata ciotecznego pracuje w agencji i sprawdzają ile wbc dały jego byki.CHŁOP miszcz czy jak mu tam było sie reflektuje że każdy hf jakiego tuczył w dwa lata dał 480-520 kg mięsa i tu zaczynają się schody bo niby jak to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie waga już dawno stoi. Osobiście nie wierze w ich elektroniczne wagi i podejrzewam że inwestycja zwróciła się przy pierwszej sprzedaży bydła. Teraz sprzedaje troch więcej byków i ważę cały samochód razem z bydłem. Zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Ale i w takim przypadku trzeba uważać. Słyszałem historię o zbiornikach na wodę gdzie między ważeniem bydła woda jest spuszczana. Jednego razu pewien rolnik gdy zauważył jak cwaniak spuszcza wodę ( by na wadzę oszukać rolnika)  finezyjnie zaparkował turem w kabinie samochodu. Aluzja zadziałała pan handlarz grzecznie przeprosił i zważył byki jak należało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

Wszyscy krzyczeli że waga brutto  pojedynczych sztuk jest "be" więc proszę o uprzejme wyjaśnienie dlaczego to wbc w agencji jest inne w przypadku każdej sztuki.Proszę o rzeczową i kulturalną odpowiedź.Jedna  tabelka na rympał jak będzie a w przypadku tej drógiej to kot przez klawiaturę nie przelazł czy co?

Edytowano przez johnsnow
Kto biednemu zabroni bogato żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
13 godzin temu, emil9828 napisał:

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

A

 

12 godzin temu, johnsnow napisał:

Wszyscy krzyczeli że waga brutto  pojedynczych sztuk jest "be" więc proszę o uprzejme wyjaśnienie dlaczego to wbc w agencji jest inne w przypadku każdej sztuki.Proszę o rzeczową i kulturalną odpowiedź.Jedna  tabelka na rympał jak będzie a w przypadku tej drógiej to kot przez klawiaturę nie przelazł czy co?

Powtarzam kolejny raz skończcie ztym wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
emil9828 napisał:

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

AdamRo napisał:

Co prawda to prawda. Z posiadaczem wagi zdecydowanie lepiej się współpracuje. I ceny zna normalne. I du py nie obrobi :)

Ja już kiedyś też handlarza przyciolem na wadze a zapieral się w żywe oczy ze byk tyle waży. Wiec nie mówcie mi że tak rzetelnie warzycie bo grabi nie ma od siebie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 4 sztuki dziś. Średnia waga 780 kg (wyglądały na znacznie mniejsze) po 7.6 netto. W tym jeden był angus i jeden ho, który spokojnie złapie R - ke (poprostu konkretna sztuka). Odbiorca Darkotrans 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

W piątek pojechało 5 sztuk. 2 hf (704 i 720) po 7.5, jeden czarno-biały raczej r niż o klasa po 7.7 (740kg) i dwa mm (820 i 850 kg) po 8.1. powiat Makowski wagi brutto ceny netto, waga moja. A dziś już kupione 4 małe i jakoś do przodu pchamy tą taczkę z gów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
MariuszKlim napisał:

Ktoś coś Tykocin?

dwa tygodnie wstecz 14.40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
4 godziny temu, maczopestka napisał:

W piątek pojechało 5 sztuk. 2 hf (704 i 720) po 7.5, jeden czarno-biały raczej r niż o klasa po 7.7 (740kg) i dwa mm (820 i 850 kg) po 8.1. powiat Makowski wagi brutto ceny netto, waga moja. A dziś już kupione 4 małe i jakoś do przodu pchamy tą taczkę z gów.....

Znalazłeś nowego odbiorcę? Bo bochenek to raczej by tyle nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
3 godziny temu, Pitraszek napisał:

Znalazłeś nowego odbiorcę? Bo bochenek to raczej by tyle nie dał

Dał. Ale jak się ważył na mojej wadze to płakał, że jeszcze nigdy taki ciężki nie był 🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez maczopestka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
Dnia 12.07.2021 o 21:02, maczopestka napisał:

Dał. Ale jak się ważył na mojej wadze to płakał, że jeszcze nigdy taki ciężki nie był 🤣🤣🤣🤣

To nie wiedział o wadze? Kiedyś brał i ode mnie ale zaczął kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
30 minut temu, Pitraszek napisał:

To nie wiedział o wadze? Kiedyś brał i ode mnie ale zaczął kombinować

Wiedział, ale zawsze jak zabiera bydło to się waży na mojej tak niby dla sprawdzenia i zawsze tekst, że waga nadważa, no i marudzenie że grube, okarmione itd. Z kasą przynajmniej nie ma problemu. W piątek pojechały a dziś już przelew wpłynął. A mogę spytać do kogo Ty sprzedajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś pojechały HFy 7,60netto, 6% odpadu, 810brutto średnia waga, mogły postać ale chcę mieć spokój na żniwa 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, maras napisał:

Jak jest teraz z Biernackim, jest wypłacalny?

A kiedyś nie był? A w jakim terminie to inna kwestia…..😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj