Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Gość   
Gość

Cały ten rynek to jeden wielki ku..widolek .wielkie kontrakty, to co na wujka i innych dorobkiewiczow fermach nie rośnie to wyjazd na kontrakty plus wszystkie niedorosty kupowane codziennie za 1000 zł albo i mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Czyli brak wiedzy o hodowli, jakby ją miał to by nie poszedł w kontrakt🤷🏼‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kg przyrostu hfa 7.5zl dziennie i uj z tego zostaje a ludzie się porywają na pasienie za 5 zł za kg nie wazonego bydła na warunkach wstawiajacego. Za 5 zł nie da się nawet na uczciwych warunkach zarabiać, a co jeszcze z tyloma kruczkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
12 minut temu, emil9828 napisał:

Czyli brak wiedzy o hodowli

i o czymkolwiek ,może na temat budowlanki coś tam wie.Nie raz takie bzdety plótł w tych swoich filmikach że głowa bolała ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram reklamę, dziadostwo trzeba tępić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
17 minut temu, Kentar napisał:

Co jak co, ale jak swoja waga nie sprawdziles to bym sie nie wyrywal z takimi oskarzeniami. Odstawiam np. do biernackiego gdzie bydlo jest wazone w klatkach po 5-6 sztuk i jest wpisywana srednia, wiec jak puszcza pare sztuk po 800 i wpadnie jedna po 500 to i tak srednia wyjdzie wysoka.

Swojej wagi nie miałem zważyli na swojej, potem w Agencji Restrukturyzacji sprawdziłem wagę sztuki klasę i wagę mięsa, w agencji waga konkretnej sztuki wyższa o ponad 50kg.  "sie nie wyrywal z takimi oskarzeniami" wszystko konkretne i udowodnione oni podpisali się u mnie na fakturze i w Agencji więc dowody konkretne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
15 minut temu, Mistrzu2 napisał:

Swojej wagi nie miałem zważyli na swojej, potem w Agencji Restrukturyzacji sprawdziłem wagę sztuki klasę i wagę mięsa, w agencji waga konkretnej sztuki wyższa o ponad 50kg.  "sie nie wyrywal z takimi oskarzeniami" wszystko konkretne i udowodnione oni podpisali się u mnie na fakturze i w Agencji więc dowody konkretne. 

Ale rozumiesz kolego że agencja wpisuje to co podaje rzeźnia? Wiec jak bydło idzie do Biernackiego to waga będzie podana z kosmosu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.07.2021 o 08:56, AdamRo napisał:

Nie sr** żarem :)

Mówisz Adaś że niebawem zobaczymy  10zl za O na żywo 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
47 minut temu, Kentar napisał:

Ale rozumiesz kolego że agencja wpisuje to co podaje rzeźnia? Wiec jak bydło idzie do Biernackiego to waga będzie podana z kosmosu.

Złodziej może przecież oskarżyć i wygrać w tym bandyckim kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4439
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Bardzo rzadko ubojnia waży sztuki a Tym bardziej pojedyncze sztuki. Waga mięsa ma się zgadzać a nie żywca. 

I dlatego czasami wyboje z ,,powietrza"wziete....

Edytowano przez Baks00
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Oczywiście, niektóre zakłady wpisują sobie np 700kg dla każdej sztuki, dlatego w każdym gospodarstwie niezbędna jest waga i koniec kropka. Jak macie wagę macie kontrolę nad wszystkim. Zasada powinna być prosta swoja waga, gotówka lub przelew na miejscu wtedy macie pewność uczciwej sprzedaży💸

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kielecki handlirz :ph34r:, kuwa co się na tym świecie dzieje 🙆‍♂️

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlarze w ramach przyzwoitości proponują zakup własnej wagi 🧐 może to też jakieś powikłania po cowidowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
5 godzin temu, Kentar napisał:

Co jak co, ale jak swoja waga nie sprawdziles to bym sie nie wyrywal z takimi oskarzeniami. Odstawiam np. do biernackiego gdzie bydlo jest wazone w klatkach po 5-6 sztuk i jest wpisywana srednia, wiec jak puszcza pare sztuk po 800 i wpadnie jedna po 500 to i tak srednia wyjdzie wysoka.

Widać że swój swojego bedzie wspierał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Co prawda to prawda. Z posiadaczem wagi zdecydowanie lepiej się współpracuje. I ceny zna normalne. I du py nie obrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

Takiego wycia i darcia mordy nie słyszałem nigdy. Jest CHŁOP sprzedaje byka 650 kg na wadze handlarza(7%dla Kantara). Siostra szwagra brata ciotecznego pracuje w agencji i sprawdzają ile wbc dały jego byki.CHŁOP miszcz czy jak mu tam było sie reflektuje że każdy hf jakiego tuczył w dwa lata dał 480-520 kg mięsa i tu zaczynają się schody bo niby jak to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie waga już dawno stoi. Osobiście nie wierze w ich elektroniczne wagi i podejrzewam że inwestycja zwróciła się przy pierwszej sprzedaży bydła. Teraz sprzedaje troch więcej byków i ważę cały samochód razem z bydłem. Zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Ale i w takim przypadku trzeba uważać. Słyszałem historię o zbiornikach na wodę gdzie między ważeniem bydła woda jest spuszczana. Jednego razu pewien rolnik gdy zauważył jak cwaniak spuszcza wodę ( by na wadzę oszukać rolnika)  finezyjnie zaparkował turem w kabinie samochodu. Aluzja zadziałała pan handlarz grzecznie przeprosił i zważył byki jak należało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

Wszyscy krzyczeli że waga brutto  pojedynczych sztuk jest "be" więc proszę o uprzejme wyjaśnienie dlaczego to wbc w agencji jest inne w przypadku każdej sztuki.Proszę o rzeczową i kulturalną odpowiedź.Jedna  tabelka na rympał jak będzie a w przypadku tej drógiej to kot przez klawiaturę nie przelazł czy co?

Edytowano przez johnsnow
Kto biednemu zabroni bogato żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
13 godzin temu, emil9828 napisał:

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

A

 

12 godzin temu, johnsnow napisał:

Wszyscy krzyczeli że waga brutto  pojedynczych sztuk jest "be" więc proszę o uprzejme wyjaśnienie dlaczego to wbc w agencji jest inne w przypadku każdej sztuki.Proszę o rzeczową i kulturalną odpowiedź.Jedna  tabelka na rympał jak będzie a w przypadku tej drógiej to kot przez klawiaturę nie przelazł czy co?

Powtarzam kolejny raz skończcie ztym wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
emil9828 napisał:

Wyrażam opinie jak to powinno wyglądać z perspektywy hodowcy żeby nie płakać ze ktoś mu nie zapłacił albo oszukał. Poza tym lepiej mi się współpracuje z tymi „uświadomionymi”

AdamRo napisał:

Co prawda to prawda. Z posiadaczem wagi zdecydowanie lepiej się współpracuje. I ceny zna normalne. I du py nie obrobi :)

Ja już kiedyś też handlarza przyciolem na wadze a zapieral się w żywe oczy ze byk tyle waży. Wiec nie mówcie mi że tak rzetelnie warzycie bo grabi nie ma od siebie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj