Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki    3274
7 minut temu, Cybulek17 napisał:

75kg proszku. 

na jednego cielaka ?       ale odchów małego to podstawa .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Tak ? Wchodziły takie 5 - 10 dni . Do tego umiejętnie wyregulować % białka w starterze bo mocne mleko + mocny starter = pewna sraka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Powiedz cybulek czy skład paszy zmienia się mocno po 18 miesięcu opasu u hf? Więcej energii czy białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Więcej energii bo dostają do głowy, bardzo dobrze sprawdzają się mokre wysłodki buraczane

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Teraz też jesteś w stanie utrzymać te 6 zł kosztów na kg przyrostu? Jakaś lucerna idzie do paszowozu czy rzepak tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Niecałe 6 zł brutto na kompletny dzień utrzymania.  Czyli hf zrobi z tego około 1.2kg przyrostu a simentale teraz 1.5kg .

0.75kg rzepaku, 4kg śruty jęczmień/pszenżyto + mocznik , premiks ,drożdże , kreda

I sianokiszonka z lucerny, łąk nie mamy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Jak masz ustawioną stację do odpajania cieląt? Ile litrów na dzień dobry dla małych cieląt i ile maksymalnie dostają tego mleka przed momentem schodzenia z niego oraz w ilu porcjach? Sam myślę w przyszłości zaopatrzyć się w taki automat, ale bardziej przemawia do mnie odchów pojedyńczy 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Jeśli chodzi o całkiem małe to od 4l do 7.5l w najwyższym momencie i dwa tygodnie przed końcem stopniowy spadek do zera .

Zasadnicze pytanie ile sztuk rocznie chcesz odpajać i w jakich partiach ? Zobaczysz, że mocno się zastanowisz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jak przy hfach takie wyniki to mimo, że simy będą droższe jako cielaki przy zakupie to przy takim intensywnym opasie te 900 kg będą łapać w 18-20 miesięcy, a nie 24. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Ja mam taką mikro hodowlę i mix różnych ras. Moje przemyślenia są takie że musi być wszystkożerne i uniwersalne. Takie super mięśniaki to delikatne i wybredne. Z perspektywy postawiłbym bym angus/hereford krzyżówka z Simem albo krowy simy zacielone dobrym mięsem dla podniesienia wybicia. Tylko ktoś za to musi uczciwie zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
2 godziny temu, KamilSokoowski napisał:

Dajesz takiemu kilkudniowemu cielakowi 4 litry?

Ale ze 4 litry na dzień to duzo? Czy na jedno karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
3 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Jeśli chodzi o całkiem małe to od 4l do 7.5l w najwyższym momencie i dwa tygodnie przed końcem stopniowy spadek do zera .

Zasadnicze pytanie ile sztuk rocznie chcesz odpajać i w jakich partiach ? Zobaczysz, że mocno się zastanowisz 

To podobnie jak ja, tzn. Od małego zaczynam od 4 litrów. Narazie zaczynam skromnie, bo chcę powoli zejść z dojnych, ale planuję odpajać około 100 szt rocznie 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Ja mówię o 4 litrach na raz(więc według mnie dużo). Cybulek a jakim mlekiem odpalasz na tą chwilę? Dajesz tyle co na etykiecie czy mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56
kasia0122 napisał:

Zna ktoś agrikor

Znam handluje polecam. Kasa przelewem na wadze lub na drugi dzień, waga wskazana przez Ciebie.


kasia0122 napisał:

Zna ktoś agrikor

Znam, handluje z nimi i polecam. Przelew na wadze bądź na drugi dzień. Waga wskazana przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907
12 godzin temu, KamilSokoowski napisał:

Ja mówię o 4 litrach na raz(więc według mnie dużo). Cybulek a jakim mlekiem odpalasz na tą chwilę? Dajesz tyle co na etykiecie czy mniej ?

4 litry dziennie , podzielone na 4 - 5 dawek i ustawiam codzienny wzrost o 100ml . Co do mleka to miałem biofeed, polmass , sano , agronetzwerk, de heus i teraz josera.  Stężenie daje według własnego uznania po sprawdzeniu składu.  Teraz wchodzą sztuki +- 90kg więc robię 120g od początku do końca.  Przy małych cielakach 130g na początku i rosnąco do 150g , na końcu spadek do 100g .

Co do mleka to teraz daje josera na białku roślinnym dla starszaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Ja daje rano i wieczór po 4 litry sano (też tak od 140-150g i zmniejszam z czasem) :) + 2 litry wody w południe, jakoś tylko 4 litry preparatu na dzień mnie nie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

4 litry to dawka startowa pierwszego dnia, kolejny dzień to 4.1 , 4.2 , 4.3 , 4.4 i tak dalej aż do 7.5 .

Woda zawsze w poidłach do woli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16877
raven18 napisał:

Ja daje rano i wieczór po 4 litry sano (też tak od 140-150g i zmniejszam z czasem) :) + 2 litry wody w południe, jakoś tylko 4 litry preparatu na dzień mnie nie przekonuje

jakie to sano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Do 3 tygodnia daje sanolac rot, później milsan, cielaki głównie kupuje 1-3 tygodniowe  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4444

@AdamRo 

Dobrze mowiles na temat ,,ubojnia Artus Maciejowice"-dobry towar dobrze placa.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj