Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

stempos1980    7906
1 godzinę temu, Matey napisał:

@mat22889 008 jeszcze zniesie, powyżej fito. Przy o,25l commanda nie wiem czy coś by z tego łubinu zostało.

@KlimekPLmożna nawet trzeba. Pryskalem jak miał kiełki już większe i zbierał się do wychodzenia do góry 

3 lata temu gdy zima wrócila na 1 kwietnia to 15 dni po siewie pryskałem łubin na chwasty i nic mu nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Napisano (edytowany)
Dnia 21.03.2024 o 20:11, Agrest napisał:

Będzie strączków masa.

 

myślisz że będzie? Jak ktoś sieje łubin dla picu aby zasiać to zbierze go i tak talerzówką. Ilość zasiewów nie musi się przekładać na zebrany plon. Jestem przekonany że większość tegorocznych plantatorów sieje łubin tylko dla dopłaty, byle jak aby zaoszczędzić i aby przetrwać rok

Edytowano przez KlimekPL
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie będzie całe 0.13 ha łubinu: D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Duże gospodarstwa które weszły w łubin nie pozwolą sobie na robotę na odpier**l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

U mnie obszarnik będzie miał z 300 ha łubinu. Może coś skosi ale raczej pójdzie pod talerzówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Pomijając już fakt kto zbierze a kto nie, to łubinu grochu i soi będzie nasiane, że dopłaty wyniosą 300-400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Też tak myślę. Ale i nie dziwię się ludziom patrząc na koszty uprawy i ceny zbóż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

W tym roku ile było Doplaty do strączkowych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Napisano (edytowany)

Pomimo ze ogloszenia juz mam pozamykane to wczoraj dzwonilo 2ch dzis 3ch klientow. Max chca tone, mowia ze pod zroznicowana. Dzis czytalem chyba na farmerze ze obszarnicy tez sieja grochy,lubiny w tym roku zeby zalapac sie na ZSU. Niebylbym soba gdybym ich nie zlustrowal na stronie ministerstwa ( akurat podani byli z imienia i nazwiska) to faktycznie w latach poprzednich bobowatych nie mieli. Stawka moze wrocic do 600zl. Widze ze ludzie rzucili sie tez na owsa. 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Duże gospodarstwa które weszły w łubin nie pozwolą sobie na robotę na odpier**l.

oj znam oligarchow co potrafili na polu być trzy razy w roku, pług, siewnik, talerzówka i od nowa


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Duże gospodarstwa które weszły w łubin nie pozwolą sobie na robotę na odpier**l.

Ale niestety łubin, to nie kukurydza, jak nie przypilnuje, to albo chwasty, albo oprzędzik z dokładką antraknozy robotę zrobią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Matey napisał:

oj znam oligarchow co potrafili na polu być trzy razy w roku, pług, siewnik, talerzówka i od nowa

Też wiem o takich. 20ha zasiane łubinem pod talerzowke i etat w ARiMR. Latem spędzają 2 tygodnie nad morzem a zimą tydzień na nartach 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

I tak trzeba żyć. Mieć czas dla siebie, rodzinę zabrać na urlop. Ale też nie oszukiwać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
20 godzin temu, Matey napisał:

oj znam oligarchow co potrafili na polu być trzy razy w roku, pług, siewnik, talerzówka i od nowa

miałem takiego klienta na łubin ale w tym roku mówił, że zbierze bo jak twierdzi satelita może namierzyć co robi na polu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No i przed chwilą były kiełki a dziś już łubin ładnie powschodził. Może jutro pojade diflufenikan + metrybuzyna. Ciekawe co z tego wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Chłopaki kiedy siejecie łubin na Podlasiu? Planuje jakoś przed 10kwietnia ale nwm czy nie zawczesnie. A i jeszcze jedno czy mozna zwałowac łubin po siewie lekkimi gladkimi wałami(samorobka) czy niewzejdzie wtedy? Ziemia piaszczysta i chcialbym zwalowac zeby kamyki takie drobniejsze powciskac i zeby gładziej bylo bo pole faliste w kazda strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
8 godzin temu, Michal014d napisał:

Chłopaki kiedy siejecie łubin na Podlasiu? Planuje jakoś przed 10kwietnia ale nwm czy nie zawczesnie. A i jeszcze jedno czy mozna zwałowac łubin po siewie lekkimi gladkimi wałami(samorobka) czy niewzejdzie wtedy? Ziemia piaszczysta i chcialbym zwalowac zeby kamyki takie drobniejsze powciskac i zeby gładziej bylo bo pole faliste w kazda strone.

Wałuj bez stresu , będę siał po 15 , taki plan a jak będzie to się okaże 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
10 godzin temu, Michal014d napisał:

A i jeszcze jedno czy mozna zwałowac łubin po siewie lekkimi gladkimi wałami(samorobka) czy niewzejdzie wtedy?

sam bym z mila checia zwalowal gdybym mial wał, lepiej wilgoć trzyma.

ja wjezdzam 5-8 kwiecien ale to mazowsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Celownik07 napisał:

sam bym z mila checia zwalowal gdybym mial wał, lepiej wilgoć trzyma.

ja wjezdzam 5-8 kwiecien ale to mazowsze

Ja dziś sieje 

IMG_20240328_090420.jpg

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Sokołów Podlaski i Suwałki to wszystko Podlasie 😜


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Geograficznie i historycznie zalicza się do podlasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj