Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Agrest    25749

Pirimor jest tylko na mszyce. Nic innego nim nie zwalczysz.

Gazowy to chloropiryfos ale oficjalnie zabroniony i niedostępny w UE. W praktyce trochę inaczej to wygląda tylko że ekonomicznie to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
27 minut temu, krilan06 napisał:

No chyba kwalifikat do czegoś zobowiązuje, rozumiem sprawdzać zk swojego materiału, ale z centrali, gdzie mamy etykietę? A co do przymrozków to kiedyś u mnie - 7 wytrzymał także luz

Wszystko zależy w jakiej fazie. Najbardziej narażony jest własnie jak podchodzi. Ileś lat do tyłu niestety mi zmarzł , dlatego jestem uczulony....wtedy tylko 1 ha. Teraz 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Macie jakieś pomysły - dwie odmiany posiane na jednej działce, ze swojego rozmnożenia ładnie wyrzędowany, druga odmiana (kwalifikat) gołe pole. Jedna działka tego samego dnia obsiewana, taka różnica we wschodach? 

Kwalifikat zaprawiony?

Zaprawa może opóźnić wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454

Kwalifikat, zaprawy ja tam żadnej nie widziałem, ale teraz patrzę na fakturze - kiełkowanie 77%, takie coś w ogóle dopuszcza się do obrotu? Co prawda wyszło coś ok 200 kg/ha ale jeśli zdolność kiełkowania była o wiele mniejsza niż podali to będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Kwalifikaty minimum 80% powinny mieć - chyba że coś się zmieniło to mnie poprawcie. Co nie zmienia faktu że nawet mając zk 50% coś powinno wychodzić, rzadko ale jednak. Sprawdził bym w ziemi czy kiełkuje, jak nie to reklamować 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
9 godzin temu, Proktor napisał:

witam. Po dzisiejszej lustracji pola zauważyłem przeszło połowę obsady zżartej na części pola , liście niepogryzione , więc chyba nie oprzędzik ? Nadgryzienia są tylko pod ziemią , ale żadnego robala ani larwy nie znalazłem i pytanie co to może być? Czy są jeszcze jakieś środki do zwalczania podziemnego szkodników? Znalazłem tylko jeden środek o działaniu gazowym który można kupić, tylko jest na mszyce zarejestrowany , Pirimor się nazywa , można by zastosować takie coś? 

215abf07-4b5c-4a35-90bf-797c951e71f1.jpg

4ccd6d38-67e1-4d68-a5ac-3231efd86340.jpg

e7e62bd4-0166-4a79-bd61-b38d2f4fe5af.jpg

mi te wżery wyglądaja na larwe oprzedzika. w tym przypadku mospilan w gornej dawce,

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Kurde szybko atakuję. Dobrze pamiętam , że do Mospilanu powinno się pH wody zbić ? Kwasku gdzieś mam zanotowane że z 200 gram na 300 litrów powinno dać jakiś efekt ? Ktoś tu wcześniej coś pisał też o occie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
Napisano (edytowany)

ja kupilem ocet. 0,5l/200l . tez pierwszy raz wiec nie wiem jakie efekty. Oprzedzik po zimie szybko wychodzi. zima słaba wiec przezimowal w ziemi i juz wyłazi na żer.

 

Ps. to foto moje to z zeszłego roku jest.

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Napisano (edytowany)

Prosiłbym łubinu ile tego sieje się na hektar i czym się od chwaszcza 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454
2 godziny temu, Matey napisał:

Kwalifikaty minimum 80% powinny mieć - chyba że coś się zmieniło to mnie poprawcie. Co nie zmienia faktu że nawet mając zk 50% coś powinno wychodzić, rzadko ale jednak. Sprawdził bym w ziemi czy kiełkuje, jak nie to reklamować 

Dziś byłem zobaczyć i zaczyna wschodzić, rzadko narazie ale będę obserwował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Prosiłbym łubinu ile tego sieje się na hektar i czym się od chwaszcza 

Polecam lekturę tego tematu zaczynając od kwietnia 2023, można się dużo dowiedzieć o tej uprawie. Warto poświęcić trochę czasu i poczytać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1012
7 godzin temu, Strongman napisał:

Prosiłbym łubinu ile tego sieje się na hektar i czym się od chwaszcza 

+/- 200kg, zależy od kiełkowania i czy chcesz wąskolistny  czy zółty, odchwaszczanie to metrybuzyna, ctu, dff. Poszukaj postów Agrest, opisywał całą uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1782

Skąd go jeszcze masz? Dobrze w szafkach miałeś zabunkrowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521

Panowie Trinity na łubin ile dać , wiem że wcześniej było pisane ale forum źle mi się otwiera i nie mogę znaleźć 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Ja zrobiłem tydzień temu jak miał już z 5cm nad ziemią, na razie nic mu nie jest.

Chwastom jak na razie też nic nie jest xD 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Łubin po ilu dniach wychodzi z ziemi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, mf362 napisał:

Łubin po ilu dniach wychodzi z ziemi ? 

W tym roku szybko bo ciepło zrobiło swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj