rolstudent

AgOpenGPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bezbarwny    1271
1 godzinę temu, ansu napisał:

Robisz sam albo 2x drożej z wsparciem. A  o firmowych markowych za 60tysi netto nie wspomnę. Wynik działania jest podobny. Nikt za darmo nie będzie montował i jeszcze gwarancja wsparcie. Sam program AgOpenGPS jest darmowy  jak i cały projekt jest otwarty 

Tyle to było w lutym tego roku. Ostatnia wycena z sierpnia 79 netto. A mi pasowałoby tylko do utrzymania linii przy siewie, bo jazda „na koło” trochę mnie już męczy, a na znaczniku na mozaikach i po łuku to porażka. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Aby dobrze działało trzeba niestety trochę się zaangażować. Wszystkie parametry, wymiary … właściwie wprowadzić. Po podłączeniu innej maszyny kilka parametrów trzeba zmienić. Optymalnie utworzyć linie prowadzące nie liczyć tylko na wygładzanie. Stan techniczny też ma duże znaczenie; szczególnie luzy w układzie kierowniczym . 

Dlatego u innych działa dobrze u innych niekoniecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Znam dwie osoby, ktore przetestowały Ose, CHC, Hydre i chyba FJ, obie powiedziały, że problemy jakie się pojawiają przy użytkowaniu tych systemów są o wiele większe niż dobrze skonfigurowany AgOpen. Nie mówie, że jest on lepszy, bo trafiają się problemy, trzeba wiedzieć jak na nie reagować, zauważać je. Już pisałem, że AOG to jest genialne rozwiązanie dla kogoś, kto w podstawowym stopniu ogarnia elektronike. Nie jest dla kogoś, kto niema o tym zielonego pojęcia i myśli „wbije linie w komputer i bedzie jechał prosto”. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
55 minut temu, Rowan napisał:

„wbije linie w komputer i bedzie jechał prosto”. 

No ale chyba właśnie na tym powinno to polegać, w momencie kiedy kupuje się gotowe urządzenie. Po co mi informacje, co to tam w środku się znajduje, czy co do czego dolutować. Przejrzyste meni i ma działać. Nie potrzeba mi np  pamięci i dokładności rok do roku, coby za cztery lata pamiętał po tej samej trasie biegać. Żaden problem przy siewie zrobić obrys pola, wykonać pierwszy przejazd i kliknąć kolejne wzdłuż. To nie program loków kosmicznych w końcu, a uprawa, w której zbędne bajery bardziej przeszkadzają, niż pomocne są. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Płacisz 4x tyle i ci ustawiają ciągnik i profil pod każda maszynę. A w AgOpenGps możesz to zrobić sam jak potrafisz.

Teraz jak przyczepiam konkretną maszynę mam pod nią zrobiony profil. Działki mam  zapisane granice i wszystkie linie prowadzące. Jedynie koryguję na konkretnej działce szerokość maszyny +- kilka cm by na koniec nie zostało mi metr do zasiania przy 3m zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

ale profil pod co? pod ciągnik z maszyną? czy profil pod ciągniki i profile pod akcesoria? w markowej nawigacji masz profil pod ciągniki i profile pod maszyny towarzyszące. ścieżki same się dostosowują do maszyny.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Każdy ciągnik ma inne wymiary i charakterystykę sterowania…, każda maszyna podobnie. Np siewnik może być zaraz za ciągnikiem lub w zestawie 5m dalej. Też rodzaj sprzęgania  zawieszana pół-zawieszana…,   nie wszystkie maszyny są idealnie symetryczne w pracy np czasem 3cm robi różnice bo w obie strony to będzie 6cm.

Jak na każdym etapie kalibracji popełni się błąd to w sumie może być potem problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

ciągnik kalibrujesz z maszyną?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Mam sekcję gdzie są parametry wymiary ciągnika i jest sekcja gdzie są parametry maszyny. Można jeszcze wejść w sam algorytm sterowania ale to już grubsza sprawa.
Często widzę ludzie maja problem z utrzymaniem prostej, długo dochodzi a potem przekracza i znowu wraca. Lub robi zygzaki 

17EFD031-3034-4713-9FCB-BF01DF17665C.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Tak jak pisałem, trzeba zrozumieć algorytm sterowania aby prawidłowo dostroić układ prowadzenia.

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Ty to wiesz, ja to wiem, inni nie chcą wiedzieć  tylko chcą by idealnie działało 

Nie jestem specjalista i to mi pomogło 

Film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Miałem pisać o regulatorach PID, ale nie chciałem się wymądrzać 🙂 Dwa semestry na studiach wałkowaliśmy regulatory 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Mam górki pagórki i robię ścieżki tylko na jedno koło na jedną redlice by tylko zaznaczyć. Jak robiłem szersze ro woda mi wyrywała rowy. Poza tym teraz rozstaw ścieżek nijak mi pasuje do siewnika. Nie wspomnę o zakładkach które można rozdzielić na wszystkie przejazdy 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Ja po prostu dla wygody robie na 27m pod opryskiwacz samojezdny. Na opryskiwacz też biore AOG do samego wskazania ścieżki, bo np na samosiew w rzepaku jak pryskam to ścieżek czasem jeszcze nie widać, a tak to jestem pewien, że dobrze wjeżdżam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wyobrażam sobie pryskania bez ścieżek. Za każdym zabiegiem gniecie się rosnące rośliny a przy zbiorze tylko więcej strat z tego powodu. Siewnik i opryskiwacz na gps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Ja niestety jak zrobię szerokie ścieżki to woda mi wyrywa rowy. Siew z AgOpenGPS i pryskanie z AgOpenGPS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6
Dnia 7.10.2023 o 10:02, Rowan napisał:

Znam dwie osoby, ktore przetestowały Ose, CHC, Hydre i chyba FJ, obie powiedziały, że problemy jakie się pojawiają przy użytkowaniu tych systemów są o wiele większe niż dobrze skonfigurowany AgOpen. Nie mówie, że jest on lepszy, bo trafiają się problemy, trzeba wiedzieć jak na nie reagować, zauważać je. Już pisałem, że AOG to jest genialne rozwiązanie dla kogoś, kto w podstawowym stopniu ogarnia elektronike. Nie jest dla kogoś, kto niema o tym zielonego pojęcia i myśli „wbije linie w komputer i bedzie jechał prosto”. 

Które z przedstawionych urządzeń jest najmniej problemowe?


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix_96    0

Czy mógłby mi ktoś z użytkowników powiedzieć jak z dokładnością prowadzenia na dość dużych przechyłów ciach i ogólnie w bardziej pagórkowatym terenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Jak dobrze skonfigurujesz, to jest poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

A co moze być ze mi kierownica lata, sam jeźzdi po metr w jedną stronę i  w  druga stronę . gdzie szukać przyczyny. Paweł mi to robił i na tym koniec. Wymieniłem żyroskop i żandej poprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Dobrze ustawiony i wyzerowany WAS? Ja bym szukał tutaj problemu, jeśli nie potrafi jechac prosto po prostej linii.

Trafiłeś na odpowiednią osobe… 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

jaki masz czujnik skrętu? bo część ludzi polakomila się na te podstawowe czujniki montowane w ciągnikach tylko do rozłączania przedniego napędu. to niby coś pokazuje ale to coś to stanowczo za mało do nawigacji. czy ten system po montażu dziakal dobrze i przestał czy po prostu nie był porządnie zamontowany i ustawiony?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896
58 minut temu, Rowan napisał:

Trafiłeś na odpowiednią osobe… 😉

swego czasu w okolicy to był bardzo dobry człowiek jeśli chodzi o agopen, widziałem kilka jego realizacji i ludzie byli / są zadowoleni, ale że zmienił branże i zostawił klientów na lodzie to juz zupełnie inna bajka. 

Śmieszy mnie to, że w Polsce inni składacze agopengps nie chcą poprawiać po innym składaczu, zamiast powiedzieć godzina mojej pracy kosztuje X, przyjeżdżam i robimy. Zakładam ze to potrwa 10h, to licz się z wydatkiem 10X


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj