Viper

Members
  • Ilość treści

    423
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

O Viper

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 04/06/1986

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Podlaskie

Ostatnio na profilu byli

15545 wyświetleń profilu
  1. Viper

    AgOpenGPS

    Które z przedstawionych urządzeń jest najmniej problemowe?
  2. Znalazłem ciekawostkę RTK za nie duże pieniądze https://www.outfarming.com/autosteer.html
  3. I jak efekty w puzniejszym czasie?
  4. Viper

    Amazone ZG-B 8200 Drive

    Ile kosztuje taki rozsiewacz?
  5. Z kosiarek jestem zadowolony, tylko muszą być na odciążeniu hydropneumatycznym, na sprężynie z samaszu to porażka. Koniczyna odrosła, ale w tej chwili życica jest dużo większa. Mieszanka nazywa się Podlaska i robi ją Sowul i Sowul.
  6. Poco bolusy przy widocznym niedoborze białka, z drugiej strony jeśli nie ma rui to może być niedobór energii, trzeba przeanalizować dawkę w jakich formach wprowadzone jest białko do żywienia i wyciągnąć wnioski, ocena kału, myślę że warto zaprosić kogoś kto na codzień zajmuje się żywieniem i pooanalizować. Czesto problem zaczyna się w trakcie zasuszenia, chodzi o dawke, radził bym też to przeanalizować.
  7. Witam, czy ktoś próbował używania łuski sojowej w żywieniu bydła mlecznego? Potrzebuję dodatkowego źródła włókna i jeden z żywieniowców podsuną taki pomysł. Chodzi oczywiście o łuskę surową nie granulowaną (użycie w TMR).
  8. Witam, widze że już dawno tu nikt nie pisał;d Moze odpowiem na wyzej wymienione pytanie. Najlepiej kiedy jałówki chodzą do robota przed wycieleniem na tak zwanym przystosowaniu i załapią że tam jest karma to jesteśmy już w domu i zazwyczaj są już one spokojne w momencie pierwszego doju po ocieleniu. Te mniej pozytywnie nastawione albo takie które nie chodzą na przystosowanie, czasami wystarczy że się stanie obok żeby zwierzę nie tańczyło, lub można zrobić kantar i po prostu przywiązuje się do rury żeby ograniczyc jej ruchy. Jeśli chodzi o takie które tłuką nogami, to niech tłuką, w końcu ulega predzej czy puźniej. Fajne jest to że po rekach nie uderza tylko w urządzenie. Często też trzeba pomóc podłączyć jak się zwierzak delikatnie tanczy tylnymi nogami. Wtedy od tylnej czesci palcami imituje się dwa przednie strzyki i robot próbuje je podłączyć i w tym momencie chwyta się kubek i zakłada go na strzyk. Pozdrawiam
  9. Dużo szybciej się pobiera z pryzmy niż z balota, uważam że w tym czasie kiedy bela będzie rozdrabniana przez paszowóz ciągnikowy można zrobić coś innego, np przywieść kolejny komponent, lub wypić herbate
  10. Tak wygląda praca Strautmannem https://www.youtube.com/watch?v=K9BbWnQnvgA&t=
  11. Ponad 2 miesiące użytkuje Mono 16 ST, Ciągnik 120 KM pracuje na WOM 1000 obr, przy pełnym paszowozie bez problemu go rusza z miejsca. Dobrze tnie. Przy 40 % SM wchodzi 6 ton. Ma swoją hydraulikę, dość wygodne rozwiązanie. Wóz jest z 2000 roku chyba po remoncie.
  12. Moje zdanie jest takie że ostrzenie jest na krótką metę. Jeśli noże nie są nazbyt drogie to ich wymiana jest szybsza niż ostrzenie i na dużo dłużej wystarczają. Do pionowych wozów Sano, Italmix, Strautmann pasują noże z firmy Auto Agro z Siedlec, produkują wozy. Kiedyś były lepsze, w tej chwili chyba zmienili dostawce ale są porównywalne np z oryginałami Sano a 3 razy tańsze.
  13. Można pobierać baloty frezem, różnego rodzaju wozy mają różną moc frezu i czas pobierania sianokiszonki jest też przez to różny.
  14. Ile czasu trwa suszenie w suszarce? W mikrofali to zajmuje w sumie prawie godzinę i jest to mało wygodne, myślę że suszarka do grzybów może być fajnym rozwiązaniem tylko kwestia za jaki czas.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj