gospodarny1992

Members
 • Ilość treści

  841
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

83 Excellent

O gospodarny1992

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 11/15/1992

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Białej Podlaskiej

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. bor, mangan, cynk, molibden w formie chelatów. Już najmniej trzeci raz powinieneś pryskać dolistnie, z jaką wiedzą siałeś ten rzepak. W każdej gazecie są artykuły o dokarmianiu dolistnym rzepaku począwszy od jesieni...
 2. Tak, może nie jasno napisałem. Po rozpoznaniu tematu celowo olałem temat, cała ta procedura to porażka, mimo mocno ogarniętego doradcy odpuściłem ten temat..
 3. Czytam ten temat z ciekawością... miałem załadowany wniosek w opór, w pierwszej 5-setce w Lubelskim, dwa razy przyszły mi poprawki..ostatnio przyszło pismo,, że wycofują mój wniosek. Po całym galimatiasie ze składaniem wniosku, przeczytaniu dok. dot, "poprawek" odetchnąłem. To czego agencja oczekuję by dać mi nędzne 200k dotacji to jakieś kuriozum, kajać się o hajs u obcych ludzi którzy rozporządzają nieswoimi pieniędzmi to poniżej mojej rolniczej godności...tak tylko chciałem wtrącić, bo myślę że realia są wszystkim znane...mógłbym jeszcze sporo pisać, jednak zakończę te dygresję. Życzę wytrwałości
 4. gospodarny1992

  Fendt 718

  @dacjan123masz jakieś dobre źródło tych traktorów. Jaka była cena tej 718?
 5. Wygląd jest ważny, ale mam go w d.. jeśli przyjdzie do mycia np. po obecnym sianiu nawozów. Design Valtry super, ale tutaj jest tyle cięć, że chyba ich torchę poniosło. Ładnie wygląda ale funkcjonalnością nie zgrzeszy.
 6. Saletrosan, korn-kali ;saletra; saletra; mocznik w oprysku+mikro,makro dr. green. tytanit+T1.
 7. Ja bym się skupił na średnicy wału, 600mm to podstawa, 500mm paker robi za włókę w lekkiej glebie, taki użytkuję. W średniej jest ok, ale jak mam mozaikowe gleby to ehr nie ma wytchnienia trzeba podrywać przy siewie, tym bardziej że siewnik też ciąży na wał i paker to tragedia w tej sytuacji. Ale jeśli paker to 600mm wgl każdy im większy tym mniejsze opory toczenia wiadomo, tylko ta masa, masa..
 8. może pod opieką konserwatora zabytków, wtedy nie ma wyjścia..
 9. @konio1011 myślę że gdyby saletrosan poszedł na pierwszą dawkę plon powinien być wyższy + parametry , wg. mnie siarkę najlepiej dawać jak jest dużo wody czyli pierwsza dawka,aby siarka też wspierała pobieranie azotu w późniejszych fazach.. a strzelanie w źdźbło to późno na siarkę. To takie wtrącenie, plon fenomenalny, łan super prowadzony, gratuluję.
 10. gospodarny1992

  Zeppelin

  6-7 rozkrzewień, to kiedy to było siane? to powinna być "łąka", a nie wygląda..
 11. gospodarny1992

  Pszenica Bamberka

  Tutaj może być kilka zalet tak na szybko to mniejsza presja grzybów, efekt krańcowości, i w wypadku suszy może to przynieść korzyść. Dodatkowo uprawy pożniwne mają lepszy efekt. Z tym rozstawem jest niezły ból głowy, zgłębiam teraz temat siewników i ciężko przyjąć jednoznaczne stanowisko.. ile tych redlic będzie najlepiej.
 12. T5 i seria N to ta sama liga może w świecie smoków i starych baśni...Wypowiadaj się rzetelnie, a nie jak dziecko, ten NH co na zdjęciu ma zostaw osi 238cm, Valtra N 266cm. A to że Nh T6 ma napompowaną maskę to już ukłon w stronę marketingu NH, że jednak ludzie łykają ten fortel jak pelikany i mają wrażenie, że to taki duży ciagnik. T6 w podstawie ma rozstaw osi 264cm, dopiero z opcjonalnymi osiami rozstaw rośnie.
 13. gospodarny1992

  jeantil evr 15-12

  Może to się skończyć jak ostatnio chyba TAP wrzuciło na FB, taki nacisk był że śruby w feldze poszły i po robocie...
 14. Siana 11.09. Przez doświadczenia ostatnich lat, teraz siałem wcześniej, okolice 25.09 jak było, to jest późno wg. mnie z wielu powodów. W tym roku też zmieniłem nawożenie, i dałem pod korzeń tylko NP, a wiosną będzie albo korn-kali albo sól ze względu na wymywanie i krzywą pobierania potasu. A tyle ile zbożu trzeba do wiosny to ma z zasobności i obornika. Zobaczymy czy te działania się sprawdzą
 15. gospodarny1992

  Pszenica Bogatka

  Cztery rozkrzewienia, stan na 06.11. Oby zima była łaskawa
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj