rolstudent

AgOpenGPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3887

ale jeszcze jak Twój dostawca internetu da ciała to leżysz. tak samo jak i ja. dlatego ja modem mam w Play a telefon w Plus


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co może być że  nie jeździ mi prosto tylko kręci przodem po 1 metrze w prawo i lewo. Ścieżke trzyma tylko kreci sie kierownica non stop. Było dobrze i nagle sie to zrobiło. 

Paweł nie odzywa sie i  nie ma kto sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
yacenty napisał:

ale jeszcze jak Twój dostawca internetu da ciała to leżysz. tak samo jak i ja. dlatego ja modem mam w Play a telefon w Plus

ja mam z orange karte sim, 150 gb na 18 miesiecy, ale raz nie dzialał to ze smartfonu udostepniłem internet i rtk było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
2 godziny temu, tomek73 napisał:

Co może być że  nie jeździ mi prosto tylko kręci przodem po 1 metrze w prawo i lewo. Ścieżke trzyma tylko kreci sie kierownica non stop. Było dobrze i nagle sie to zrobiło. 

Paweł nie odzywa sie i  nie ma kto sprawdzić. 

Sprawdź w jakiej pozycji pokazuje Ci czujnik kąta skretu. I jak się zachowuje rolka. Być może żyroskop się zawiesił. Robiłeś reset modułu i tableta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może ustawienia skręcania lub czujnik, lub chu.. wie co. Sprawdź wszystkie ustawienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu94    0

Witam, jestem tutaj nowy także proszę nie oceniać. Zaplecze to ursus 5312, chciałbym zainstalować prowadzenie równolegle, tj do siania i pryskanie. Pola prostokątne bez słupów także prowadzenie równolegle dało by radę. Jako iż jestem świeży w temacie chciałbym zapytać czego potrzebuje? Oczywiście nie potrzebuje sterowaniami sekcją ani hydrauliką. Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość 😊

 

A z tego co czytałem w wątku to niestety odległość od tych sygnałów to około 150km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

rządowy sygnał jest tak zbudowany że powinieneś mieć do 50km do stacji referencyjnej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu94    0
13 minut temu, yacenty napisał:

rządowy sygnał jest tak zbudowany że powinieneś mieć do 50km do stacji referencyjnej

Sprawdzałem poprzez wpisanie tego w Google „rtk2go map” niestety u mnie to mała miejscowość tj Opatów, między Kielcami a Lublinem 😊 także może ja to źle sprawdzam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja nie mówię o rtk2go. ja mówię o rządowej geodezji. rtk2go to hobbystyczna usługa


dla hobbystów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

po co? jak masz darmowy rządowy sygnał?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
53 minuty temu, yacenty napisał:

po co? jak masz darmowy rządowy sygnał?

Już mówiłem, że ten sygnał nie do końca działa dobrze. Aczkolwiek do dokładnej pracy jednego dnia wystarcza. 
Z rtk2go widze, że masz podobną odległość do mnie i w okolice teklina. Generalnie w takim wypadku chyba lepiej wykorzystać faktycznie RTN. 
 

Czego potrzebujesz? 
Generalnie to zestawu, płytka najprościej AIO, F9P z anteną, podstawowa wystarcza, Teensy, BNO i kilka innych części, silnik na kierownice, tutaj już ogranicza Cię tylko Twoja pomysłowość, czujnik kąta skrętu, troche kabli, przełączników itp i sporo godzin na poskładanie i dostrojenie wszystkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu94    0
1 godzinę temu, Rowan napisał:

Już mówiłem, że ten sygnał nie do końca działa dobrze. Aczkolwiek do dokładnej pracy jednego dnia wystarcza. 
Z rtk2go widze, że masz podobną odległość do mnie i w okolice teklina. Generalnie w takim wypadku chyba lepiej wykorzystać faktycznie RTN. 
 

Czego potrzebujesz? 
Generalnie to zestawu, płytka najprościej AIO, F9P z anteną, podstawowa wystarcza, Teensy, BNO i kilka innych części, silnik na kierownice, tutaj już ogranicza Cię tylko Twoja pomysłowość, czujnik kąta skrętu, troche kabli, przełączników itp i sporo godzin na poskładanie i dostrojenie wszystkiego. 

Dziękuje, a czy można wiedzieć jakie dokładniej? Proszę o zrozumienie gdyż jestem laikiem i w sumie dopiero dzisiaj tutaj trafiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Wszystko jest na forum AOG i na githubie. Jak ściągniesz aplikacje oraz projekt płytki, to będziesz miał liste części. Jeśli masz jakieś podstawy elektroniki, to dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Własna stacja to własna 

A publiczny system to publiczny  Mapa stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS

Dnia 5.10.2023 o 17:53, Lukaniu94 napisał:

Witam, jestem tutaj nowy także proszę nie oceniać. Zaplecze to ursus 5312, chciałbym zainstalować prowadzenie równolegle, tj do siania i pryskanie. Pola prostokątne bez słupów także prowadzenie równolegle dało by radę. Jako iż jestem świeży w temacie chciałbym zapytać czego potrzebuje? Oczywiście nie potrzebuje sterowaniami sekcją ani hydrauliką. Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość 😊

 

A z tego co czytałem w wątku to niestety odległość od tych sygnałów to około 150km 

Ko kierowania kołami chcesz, czy tylko do pokazywania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Rowan napisał:

53 minuty temu, yacenty napisał:

po co? jak masz darmowy rządowy sygnał?

Już mówiłem, że ten sygnał nie do końca działa dobrze. Aczkolwiek do dokładnej pracy jednego dnia wystarcza. 
Z rtk2go widze, że masz podobną odległość do mnie i w okolice teklina. Generalnie w takim wypadku chyba lepiej wykorzystać faktycznie RTN. 
 

Czego potrzebujesz? 
Generalnie to zestawu, płytka najprościej AIO, F9P z anteną, podstawowa wystarcza, Teensy, BNO i kilka innych części, silnik na kierownice, tutaj już ogranicza Cię tylko Twoja pomysłowość, czujnik kąta skrętu, troche kabli, przełączników itp i sporo godzin na poskładanie i dostrojenie wszystkiego. 

rządowy rtn nie działa? jakby to się miało objawiać?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
20 godzin temu, Rowan napisał:

Już mówiłem, że ten sygnał nie do końca działa dobrze. Aczkolwiek do dokładnej pracy jednego dnia wystarcza. 
Z rtk2go widze, że masz podobną odległość do mnie i w okolice teklina. Generalnie w takim wypadku chyba lepiej wykorzystać faktycznie RTN. 
 

Czego potrzebujesz? 
Generalnie to zestawu, płytka najprościej AIO, F9P z anteną, podstawowa wystarcza, Teensy, BNO i kilka innych części, silnik na kierownice, tutaj już ogranicza Cię tylko Twoja pomysłowość, czujnik kąta skrętu, troche kabli, przełączników itp i sporo godzin na poskładanie i dostrojenie wszystkiego. 

To jest właśnie dziwne bo zawsze mam wrażenie że na własnej stacji lepiej działa. Do rządowego mam 5km. 

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a co powiecie dziś jak chińczyka można kupić za 25tys?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Taniej wyjdzie na hydraulice AgOpenGPS. Hydraulika jednak to o wiele większy komfort i precyzja  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

czy ja wiem? propozycje zakupu hydrauliki były bardzo podobne, a nauczony tym co się dzieje z wsparciem do agopen to... nie wiem czy nie lepiej kupić gotowca z supportem


nie każdy ma czas i wiedzę do grzebania samemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Robisz sam albo 2x drożej z wsparciem. A  o firmowych markowych za 60tysi netto nie wspomnę. Wynik działania jest podobny. Nikt za darmo nie będzie montował i jeszcze gwarancja wsparcie. Sam program AgOpenGPS jest darmowy  jak i cały projekt jest otwarty 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

wiesz wszystko zgoda.

Robie sam i wiem ze mam oszczedność, ale... nie każdy umie, ma ochotę zrobić sam i płaci.

Płaci 2-3x więcej i zostaje z ręka w nocniku. Mam kilku kolegów którzy w srodku zasiewów dzwonią ratuj bo agopen przestało działać a chłop co założył nie odbiera telelfonu i stoję, tzn musze siać na znaczniku a mam sprzet za 20 tysięcy i jestem w dupie.

W takiej sytuacji to chyba jednak wole zapłacić 25 za chińczyka, który po prostu działa.

A chińczyki już sprzedają wielkie firmy, które na półce mają Trimbla, Ravena i obok chińczyka :P za 1/3 ich ceny. Montują i dają na to gwarancję :P

do nich jak zadzwonisz to odbiora telefon i pomoga, a po gwarancji powiedza - słuchaj przyjade ale moja godzina to 300-400zł - jechać? I masz wybór


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj