yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Junak19    14
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

we wtorek chce wjechać w pole z opryskiem tylko pytanie jakim, czy poprawka na miotle axial komplett bo mi snajper puścił miejscami na jesień czy jechać z t1+ mikro bo mimo suszy i mroźnej pogody pszenica ginie w oczach.

Axial komplet jak najbardziej wyczyści miotłę, trzeba tylko patrzec aby w nocy po zabiegu nie prognozowali ujemnych temp i będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na zbożach widzę teraz bardzo poważny niedobór fosforu, mimo, że to dość mocna gleba, i co roku sypana była polifoska 6 w od 200 do 300kg i zawsze słoma zostawała na polu. Podejrzewam, że powodem są niskie temperatury. Czy teraz jak za dnia jest 12 stopni a w nocy -1 warto zastosować Dr Green Quality (PK) i Asahi w celu podratowania roślin bo mizernieją z dnia na dzień? Po dawce azotu dostały niezłego kopa ale teraz jak jest sucho i zimno to słabną w oczach.

I kolejne pytanie, co to za chwasty widoczne na fotkach?

 

 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Sypie w ogóle ktos teraz granule ? Strasznie sucho jest , sam miałem na n2 saletrą sypać ale przecież to mizerny efekt , jak się uda jutro RSM mam zamiar lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja rozpocząłem dzisiaj N2 w granuli.. Nie myślcie że RSM bez wody będzie działał

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja na szczęście trafiłem i spadł śnieg i rozpuścił granule. Podobno ok 10 kwietnia ma padac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Też nie.. Miałem na myśli to że azot w susze będzie działał po prostu słabo, nie zależnie od tego czy to granula czy RSM. Może jest trochę różnica po RSM, ale ja nie wyobrażam sobie palenia liści w tej fazie, w taką susze.. Nie dość ze lada moment trzeba skracać to jeszcze byłaby potrzebna regeneracja liści po przypaleniach. I kolejny stres dla rośliny

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

No to się udało , ma być minimalny opad jutro jakiś u mnie , zobaczymy . Chodź skłaniam się ku RSM , pogoda zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Drugą dawkę azotu dawałem 18 marca.Poszło 120 kg moczniku na wilgotną glebę.Efektu jak na razie brak przy dawce 100 N jak na tą chwilę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Powiedzcie mi znalazłem tutaj bodajże z początku tygodnia wpis kogoś ze na moddus jest już za późno że faza uciekła... wytłumaczcie mi ten fakt? Powiedzcie mi czy jest to możliwe przy tak przy hamowanych pszenicach. Nie znam się za bardzo na skracaniu dopiero się uczę.. przeciez pisze na etykiecie że stosować do liścia flagowego.. chyba zadzwonię do jakiegoś eksperta żeby mi to wytłumaczył.. zależy mi na tym bo mam dosyć tęgie pszenicę po warzywach a chciałbym po niedzieli lecieć za skracaniem właśnie moddusem bo już go kupiłem... A boję się że może być już co najmniej 1 cm pierwsze kolanko

Edytowano przez darekspire90
Rozwinięcie mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

losktos napisał: Ja rozpocząłem dzisiaj N2 w granuli.. Nie myślcie że RSM bez wody będzie działał co dokładnie sypales dziś w granuli i dla czego Akurat to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Ja mam zasadę, że herbicydy zawsze stosuję osobno.

 

Moddus można stosować jak najbardziej do liścia flagowego, tak jak jest napisane na etykiecie. Być może tamten post dotyczył mieszaniny moddus + CCC, a w tym przypadku trzeba zwracać uwagę na CCC dla którego optymalnym terminem stosowania jest faza 1-go kolanka (BBCH 30-31). Krótko po tym terminie CCC słabo działa a w późniejszych terminach już tylko szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, cris10 napisał:

Sypie w ogóle ktos teraz granule ? Strasznie sucho jest , sam miałem na n2 saletrą sypać ale przecież to mizerny efekt , jak się uda jutro RSM mam zamiar lać

czekam aby w prognozie się jakis opad u mnie zapowiadał - ale niby do świąt sucho

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
8 godzin temu, pablo6234 napisał:

Łączy ktoś z was oprysk herbicydem z zabiegiem na T1?

Znalazłem takie coś i na poprawkę na chwasty chyba się zdecyduję zaznaczam pierwszy raz, tu akurat tylko Mustang ale jest bardzo mała ilość substancji których nie można mieszać.

Środki zapobiegające wyleganiu zbóż:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Antywylegacz Płynny***** 675 SL 2,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Moddus****** 250 EC 0,4 l/ha 

Środek grzybobójczy:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Atlas* 500 SC 0,2-0,3 l/ha  
 
MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Input** 460 EC 1,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Mirage***** 450 EC 1,0 l/ha

Nawozy dolistne:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Siarczan Magnezu Jednowodny******* 2,5% stężenia cieczy roboczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

mam do opryskania chwast kantor forte +axial i tu moje pytanie czy lepiej podać wszystkie mikro i makro przed zabiegiem na w poniedziałek w środę prysnąć na chwasty a piątek jakaś regulacja jak będzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Łączył z was ktoś regulacje z herbucydem? Medax z fenoxin?    Bo po niedzieli planuje robić zabieg i sie zastanawiam czy r1 z t1 czy r1 z odchwaszczaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Jak tak będzie jak się zapowiada że bez deszczu do końca kwietnia to szkoda skracać bo słoma trzyma wodę i grzyba nie będzie w pszenicy bo jest sucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Na ta noc mówią jak narazie ostatni przymrozek -1 a tej nocy nie było przymrozku i czy jak bym poleciał dziś fundamentami z granstarem+(dodatek na przytulie ) to coś się stanie?

 

Edytowano przez darekspire90
Problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj