yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Kędzior89    16

jak podam w fazie krzewienia mikroelementy to mogę do tego dodać mocznik z siarczanem czy lepiej w późniejszej fazie mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

jak nie da się podać azotu inaczej to możesz, ale mocznik to odkrycie pszenicy przed  wrogiem, więc ostateczność. Ale jak masz dobrą ochronę fungi to na spokojnie, nie przejmuj. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędzior89    16

była podana Saleta 16.03 w dawce 200 kg/ha i teraz chce w sobotę zrobić N2 w dawce 200kg/ha i potem oprysk mikroelementami czyli lepiej będzie podać bez mocznika i siatczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

to po co mocznik? Siarczan jak najbardziej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

Żelazo to jeden z najważniejszych mikro, na tonę   trzeba 270g. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Panowie tak jak czytam co wy dajecie i ile na pszenicę to nie wiem ale chyba przy płonie 6 ton to nic wam nie zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

przy 6 tonach nie siedziałbym na forum. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214

Ja to tam wolę zainwestować w lepszą ochronę jedynie siarczanem może polecę na słabszych plantacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

każdy widzi, kalkuluje i inwestuje wedle swojej wiedzy i  doświadczenia. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Słuchajcie, mikroelementy to nie jest jakiś tam nie wiadomo jaki koszt. Tak wam się tylko wydaje. Jak dodacie 100 do hektara to chyba nie dużo a efekty są...przykładowo  Jakieś tam kompleksowe mikroelementy 20l za 150 zł to wam wyjdzie za litr 7,5zl. To na ha wyjdzie wam jakieś 30 zł. Plus 10 kg siarczanu za 15 zł. I można dodać jeszcze innych rarytasów jak mangan czy cynk itp itd. Przekalkulujcie sobie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Tylko czy faktycznie w glebie nie ma nic mikro zeby tak napychac kieszenie handlowcom? Nawozenie naturalne, poplony, sloma, jesli jeden z tych produktow trafia do gleby chociaz raz na 3 lata to zadnych mikro bym nie dawal, siarczan magnezu owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

A jak u was z zasobnością gleby.  Ja u siebie tak jak mówiłem alabiutkie t zrobiłem i plon super był. A w tym roku chciałbym polowe bez niczego a na połowo jakieś dobre t tylko nie wiem jakie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Jakie środki na chwasty polecacie na pszenicę co można stosować od późniejszych faz tzn. Po fazie bbch31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

U mnie w tym roku na pszenicę idzie Multiple Pro + siarczan magnezu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, cieplym3 napisał:

Tylko czy faktycznie w glebie nie ma nic mikro zeby tak napychac kieszenie handlowcom? Nawozenie naturalne, poplony, sloma, jesli jeden z tych produktow trafia do gleby chociaz raz na 3 lata to zadnych mikro bym nie dawal, siarczan magnezu owszem

Jak ktoś nie daje oborniku to skąd mają się wziąć mikro w glebie. Poplon czy słoma wyciąga z ziemi i nigdy nie odda wszystkiego co pobrała. Jak masz plony po 5t to możesz jakiś czas nie dawać ale jak planujesz większe plony to musisz bać to co wywiezisz z plonem. Bo po pewnym czasie będziesz miał przykład jak działa prawo Lebiega. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

tzn gdzie się podziewają składniki, które są w przyoranym poplonie ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292
1 godzinę temu, jahooo napisał:

tzn gdzie się podziewają składniki, które są w przyoranym poplonie ?

Jahoo ogólnie u nas występują niedobory mikroelementów, czytałem badania i teraz nie pamiętam z czym dokładnie był największy problem, żelazo czy cynk, nie wiem, cały czas je wywodzimy z plonem i nie uzupełniamy. Tak jak istnieje potrzeba nawożenia NPK żeby plon był solidny (a przecież zostaje sporo w poplonie) tak  samo trzeba dbać o mikro.

Jak będą dostępne nawozy doglebowe z porządnym  mikro to problem będzie rozwiązany. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Z niedoboru mikroelementów  to u mnie wskazują na niedobory wapnia i siarki we wszelkich publikacjach. Dlatego u mnie wapnowanie co 3 lata i siarczan magnezu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

O niedoborze mikroelementów w glebie, poza borem dla rzepaku nigdzie w moim ODR nie informują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj