yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mareg    66

W jakim rejonie robicie juz N2? W lubelskim dopiero po N1 zaczynają ruszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nie no, bez przesady z tym N1 w lubelskim 😛 Powinno już być zrobione jakiś czas temu 🙂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja w pomorskim, ciut za wcześnie, ale trzeba było korzystać z deszczu/sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Według mnie wygląda bardzo dobrze. Sam mam podobnie rozkrzewioną pszenicę, może nawet ciut bardziej. W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli to robię poprawkę na chwasty i T1+ skracanie

Ja chyba spróbuje połowę bez t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

N1 rozsiewałem pod koniec lutego z N2 zaryzykowałem i rozsiałem w sobotę,coś tam trochę popadało wczoraj śniegu Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35
Dnia 29.03.2020 o 15:57, galan99 napisał:

To za cytuje to jakie plony są ? .

plony nie wiem jakie osiągają ale tak na oko szacuje 2t z 1ha, ale kiedy się nie spytasz jak sypało to zawsze dobrze nigdy nie narzekają. A co lepsze jak pierwszy we wsi zrobiłem sobie ścieżki technologiczne to mało ze śmiechu nie chcieli poumierać bo cytuje "kto to widział drogi po polu robić"

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Lubelskie N2  po Wielkanocy można by było zaryzykować lub  przed może coś po pada . Trudna decyzja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja dałem 250 kg. saletry w sobotę. Pod koniec lutego bylo 250 kg saletrosanu. Miało coś popadać a skończyło się na kropieniu ale saletra się rozpuściła. Deszczu narazie nie widać więc to chyba koniec nawożenia u mnie. Jakby prognozy się poprawiły to może polecę jeszcze z 3 dawka ale musi popadać coś. Zawsze po przymrozkach lubiło popadać a teraz to już nic nie jest takie jak kiedyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, alfa napisał:

Ja chyba spróbuje połowę bez t

Ja tak robiłem do tej pory. Jak pogoda dopisze i masz dobrą ziemię to 4,5-5 ton uleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja tam N2 w lubelskim nie wcześniej niż po świętach a może i później jak deszczu nie będzie 

Od poniedziałku tydzien ciepła i zastanowiam się bo miałem oddzielnie zrobić t1 z mikro i oddzielnie r1 z fenoxin na owsik ale raczej pójdzie po 0.5 prochloraz propikonazol tebukonazol 03 morfolin 0.5 medax po 1.5l Cu Mn 0.5kg Zn z adobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

witam Panowie duett star+ tarcza łan (zostało trochę z tamtego roku) można mieszać?I w jakich proporcjach? +odżywka z góry dziękuję za fachową porade🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W weekend chce zrobić T1+mikro a za dwa tyg chciałbym dać 10kg macznika i 7 kg siarczanu. Ale teraz różne nagonki są ze pryskanie macznikiem wpływa na rozwój grzybów w zbożach. Jakie wy macie na ten temat opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
1 minutę temu, Rolnik200598 napisał:

Ja tak robiłem do tej pory. Jak pogoda dopisze i masz dobrą ziemię to 4,5-5 ton uleci.

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie na t1 kupiłem duett star+prochloraz (0.8+0.8). Zastanawiam się nad t2 i mam kilka opcji: soligor, priaxor lub duett ultra. Która z tych opcji bedzie najlepsza? Czy jednak polecicie coś innego w podobnych kwotach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To miałem przykład w zeszłym roku. Dwie pszenice- moja i takiego gościa, jak kosił swoją pszenicę to mi też skosił. Pola powierzchniowo takie same. On chuchał, dmuchał, 3 razy grzyb, 3 dawki azotu a ja jedna dawka 100N, oprysk na chwasty i Antywylegacz. On miał po kukurydzy na ziarno na oborniku ja po jęczmieniu jarym i ziemniakach (ziemniaków 25% powierzchni pola było). Plon objętościowo bardzo podobny. Ja zważyłem i miałem w przeliczeniu jakieś 4,5t/ha on nie ważył ale w zbiorniku w Bizonie ilościowo było podobnie. Pewnie, że parametry pewnie lepsze miał ale on to przepuszcza przez świnie a ja przez drób, ani on ani ja nie sprzedajemy zboża oprócz paru worków czasem znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

W ub roku miałem pszenicę po psenicy, azotu jakies 130 dałem, opryskane tylko lancet, nic więcej, żadnego grzyba i antywylegacza. Wyszło 5t z ha, z tym że słomy było od ch... i więcej i strasznie kurzyło się podczas koszenia - myślę że to przez brak grzybówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Senior miał u siebie w zeszłym roku pszenicę po ziemniakach uprawianych po sobie przez dwa lata. Też tylko na chwasty opryskana. Miał prawie pełny zbiornik z Bizona Supra i 160 kostek słomy po Sipmie z 25 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

jestem z lubelskiego i N1 podalem 05.03a w sobotę podałem już N2 200kg saletry pod deszcz którego nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
11 minut temu, michal_xs napisał:

W weekend chce zrobić T1+mikro a za dwa tyg chciałbym dać 10kg macznika i 7 kg siarczanu. Ale teraz różne nagonki są ze pryskanie macznikiem wpływa na rozwój grzybów w zbożach. Jakie wy macie na ten temat opinie? 

A nie możesz tego mocznika i siarczanu dodać do T1 , grzybówka i micro lepiej się wchłoną do rośliny i żaden rozwój grzyba nie będzie , bo go T1 zabije . 

 

16 minut temu, alfa napisał:

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

Troche się nie chce wierzyć , żeby bez grzybówki  plony były takie same co z grzybówką , sam jadę w miarę tanią T1 i T2 , ale jak robię kontrole ( przy t1 i przy t2  wyłączam opryskiwacz w tym samym miejscu na jakieś 20-30 metrów) to różnica jest duża . Po grzybówce słoma i kłosy ładne żółte , a w kontroli czarne , ziarna nie wykształcone . Chyba że w przedplonie ze 3-4 lata nie było zboża i nie ma presji chorób to można ryzykować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam skrócić pszenice Hondia ładnie rozkrzewiona  dostała już 2 dawki azotu , chce ją skrócić cerone 480sl w ilości 0,75l jak na opakowaniu

Dokarmianie  dolistne mocznik 15kg+siarczan 15kg+aminoprin 1l+tytanit 0,2l+makroelementy ( co byście polecili)

Jeżeli chodzi o skracanie poszukuje środka o elastycznym zastosowaniu co byście polecili innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
23 godziny temu, krychu napisał:

Jaka dawka regullo + mepik?

0,1l regullo + 0,5l lub 0,4l mepiku jeszcze musze zadzwonić bo brałem z napeny i tam mi ustalali dawki a ze teraz ten wirus to tylko przez tel i nie zapisałem sb jakie dokładnie dawki mają być

40 minut temu, alfa napisał:

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

ale pytałeś jakie zmianowanie?  może zboże -rzepak-kukurydza-burak-zboze lub coś podobnego tak ze zboze raz na 4 lata jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zapraszam zainteresowanych

 

  • Like 2
  • Thanks 2

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

ponawiam temat dowiedziałem się ze to jest wiechlina roczna czym ją zwalczyc w pszenicy poszedł oprysk Axial i Mustang pryskane 10 dni temu 

20200328_180334.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj