yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

ravoj    1294
1 godzinę temu, marluk napisał:

Ja jeszcze N2 w lubelskim nie robiłem, czekam na deszcz

udało się zrobić 21 marca pod śnieżek przecież. 

1 godzinę temu, alfa napisał:

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

No nie do końca, wrzucałem niedawno zdjęcia ogromnego porażenia septoriozą, to bez fungicydów do żniw mógłbym sobie talerzówką pojeździć. 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
20 minut temu, losktos napisał:

Zapraszam zainteresowanych

 

W 7 propozycji to nie chodzi przypadkiem o fluksapyroksad ( jest fluoksastrobina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
38 minut temu, karolursus2812 napisał:

Zamierzam skrócić pszenice Hondia ładnie rozkrzewiona  dostała już 2 dawki azotu , chce ją skrócić cerone 480sl w ilości 0,75l jak na opakowaniu

Dokarmianie  dolistne mocznik 15kg+siarczan 15kg+aminoprin 1l+tytanit 0,2l+makroelementy ( co byście polecili)

Jeżeli chodzi o skracanie poszukuje środka o elastycznym zastosowaniu co byście polecili innego

Po Cerone to będziesz Hondię z ziemi podnosił. Odezwij się w żniwa i napisz jaki wynik. Jak nie skrócisz porządnie Medaxem, to zapomnij. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert01    1

panowie mam problem w sobote byla piekna pogoda i opryskalem pszenice goldem i axialem a w niedziele przyszedl przymrozek jak myslicie podziala czy nie i co ja mam teraz zrobic poradzcie plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
11 minut temu, fezoi napisał:

W 7 propozycji to nie chodzi przypadkiem o fluksapyroksad ( jest fluoksastrobina)

zgadza się, już poprawiłem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Robert01 napisał:

panowie mam problem w sobote byla piekna pogoda i opryskalem pszenice goldem i axialem a w niedziele przyszedl przymrozek jak myslicie podziala czy nie i co ja mam teraz zrobic poradzcie plis

A to w sobotę nie było wiadomo że następnego dnia będą przymrozki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
7 minut temu, Robert01 napisał:

panowie mam problem w sobote byla piekna pogoda i opryskalem pszenice goldem i axialem a w niedziele przyszedl przymrozek jak myslicie podziala czy nie i co ja mam teraz zrobic poradzcie plis

Przymrozek przyszedł prosto po zabiegu czy w następnej nocy?
Jak prosto po zabiegu to może być słabo, jak następnej nocy to spokojnie będzie działać, ale przy obecnej pogodzie na pewno dwa razy wolniej niż normalnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

To miałem przykład w zeszłym roku. Dwie pszenice- moja i takiego gościa, jak kosił swoją pszenicę to mi też skosił. Pola powierzchniowo takie same. On chuchał, dmuchał, 3 razy grzyb, 3 dawki azotu a ja jedna dawka 100N, oprysk na chwasty i Antywylegacz. On miał po kukurydzy na ziarno na oborniku ja po jęczmieniu jarym i ziemniakach (ziemniaków 25% powierzchni pola było). Plon objętościowo bardzo podobny. Ja zważyłem i miałem w przeliczeniu jakieś 4,5t/ha on nie ważył ale w zbiorniku w Bizonie ilościowo było podobnie. Pewnie, że parametry pewnie lepsze miał ale on to przepuszcza przez świnie a ja przez drób, ani on ani ja nie sprzedajemy zboża oprócz paru worków czasem znajomym.

Wniosek taki ze ty robisz na odpier**l i masz trochę szczęścia ale to nke powód do chwalenia . A sąsiad robi gdzieś błąd dlatego plony takie jak twoje.

tak mówicie o tym n2. Wogole patrzycie w jakiej fazie rozwojowej jest pszenica czy tak sobie filozofujecie ze po świętach pojedziecie ? Na Mazurach pszenica strzela w źdźbło wiec czss na azot a w lubelskim mysle ze jest bardziej zaawansowana a wy czekacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

A nie możesz tego mocznika i siarczanu dodać do T1 , grzybówka i micro lepiej się wchłoną do rośliny i żaden rozwój grzyba nie będzie , bo go T1 zabije . 

 

Troche się nie chce wierzyć , żeby bez grzybówki  plony były takie same co z grzybówką , sam jadę w miarę tanią T1 i T2 , ale jak robię kontrole ( przy t1 i przy t2  wyłączam opryskiwacz w tym samym miejscu na jakieś 20-30 metrów) to różnica jest duża . Po grzybówce słoma i kłosy ładne żółte , a w kontroli czarne , ziarna nie wykształcone . Chyba że w przedplonie ze 3-4 lata nie było zboża i nie ma presji chorób to można ryzykować .

Wlasnie priorytetem jest zrobić T1 i regulacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
7 minut temu, Robert01 napisał:

od oprysku do przymrozku minelo 30 godz

Moim zdaniem będzie działać, środek już się powinien rozejść po roślinach. Oczywiście byłoby lepiej gdyby po zabiegu przez tydzień średnia temperatura była powyżej 10 stopni, ale takie rzeczy to tylko w idealnym świecie, a nie w firmie pod chmurką


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile odstępu w czasie i w jakiej kolejności lepiej między odchwaszczaniem  a  t1 i regulacja z mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

To wymierz jej plaskacza kontrolnego i niech garów pilnuje a nie pola😄

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
41 minut temu, masa24 napisał:

Wniosek taki ze ty robisz na odpier**l i masz trochę szczęścia ale to nke powód do chwalenia . A sąsiad robi gdzieś błąd dlatego plony takie jak twoje.

tak mówicie o tym n2. Wogole patrzycie w jakiej fazie rozwojowej jest pszenica czy tak sobie filozofujecie ze po świętach pojedziecie ? Na Mazurach pszenica strzela w źdźbło wiec czss na azot a w lubelskim mysle ze jest bardziej zaawansowana a wy czekacie

U mnie do świąt może kolanko będzie, rano było -8 a dziś już -4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
45 minut temu, masa24 napisał:

tak mówicie o tym n2. Wogole patrzycie w jakiej fazie rozwojowej jest pszenica czy tak sobie filozofujecie ze po świętach pojedziecie ? Na Mazurach pszenica strzela w źdźbło wiec czss na azot a w lubelskim mysle ze jest bardziej zaawansowana a wy czekacie

jak najbardziej jest czas na podanie N2 (Lubelskie) ale czekamy/czekam na jakieś opady

poza tym jeżeli pszenica dostała odpowiednie N1 i nie wykazuje oznak głodu to N2 można nawet opóźnic do 2 kolanka (nie czekam na drugie kolanko ale na deszcz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
2 godziny temu, mat22889 napisał:

0,1l regullo + 0,5l lub 0,4l mepiku jeszcze musze zadzwonić bo brałem z napeny i tam mi ustalali dawki a ze teraz ten wirus to tylko przez tel i nie zapisałem sb jakie dokładnie dawki mają być

ale pytałeś jakie zmianowanie?  może zboże -rzepak-kukurydza-burak-zboze lub coś podobnego tak ze zboze raz na 4 lata jest

Akurat na tym polu kukurydza jęczmień jary pszenica przed kuku też jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Lepiej podać azot w końcówce krzewienia początku strzelania w źdźbło i czekac na opady niż przeciągać podanie do 2 kolanka. W warunkach suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

korzystałem z dlaroslin.pl i sklepfarmera.pl to mogę polecić, ceny w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

tak, kupowałem. U Osadkowskiego i w Agrosimexie. 170zł za litr wychodziło

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj