yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

casefarmer    40

Ja bym dzisiaj chętnie rozlał rsm na drugą dawkę, ale sucho i przynajmniej cały tydzien bez deszczu. Faza pszenicy  30 -31, wiec w poniedzialek skracanie. Jak myślicie o opóżnionej dawce N2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

N2 poszło ok. 10 dni temu dziś wylałem tone uzupełniająco tam gdzie uznałem za wskazane ale gdzie to trafi czy do nieba czy korzeni nie wiadomo bo suchutko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jaki siarczan magnezu stsujecie? Jednowodny czy siedmiowodny, czym się różnią i który lepszy w działaniu i stosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
5 godzin temu, Z1603 napisał:

Jeśli będzie sucho można i bez regulacji   będzie ok.  Ale wystarczy jeden ulewny deszcz lub burza 3 tyg.przed  żniwami  i będzie  PO ZAWODACH.

Ja nke mówię żeby nie regulować tylko regulować bez ccc

9 godzin temu, mraukot napisał:

A niby po cholerę regulacja, jako osobny zabieg ?

Ja robis razem z t1.

ale na upartego przy małej ilości ha można jechać osobno ze względu na to ze triazole i modus razem mogą trochę przypalić pszenice. Oddzielne zabiegi to opcja dla tych strachliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Mechanic    3

Po niedzieli planuję  t1 Capalo + Medax, czy razem z tym zabiegiem mogę dorzucić mikro Yara Vita i siarczan magnezu? czy lepiej poczekać i za kilka dni pojechać z mikro i siarczanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
marian7k napisał:

Jaki siarczan magnezu stsujecie? Jednowodny czy siedmiowodny, czym się różnią i który lepszy w działaniu i stosowaniu?

jednowodny jest mocniejszy % forma bardziej pylista ok 5 kg ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Jest sens wysiewania N2 bez zapowiadanych deszczy???

niestety prognozy nie zapowiadają w najbliższym czasie deszczu

czy przy takiej pogodzie 0,33l/ha (zamiennik Moddusa) to nie będzie za dużo???

Planowałem 0,3 i do tego 1l ccc ale sucho i raczej zrezygnuję z ccc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ma ktoś zapiski z tych dni po swietach co pogoda poszczególnego dnia to pogoda na kolejny miesiac ? bo z tego co pamietam to początek chyba sie sprawdza a była burza w tym temacie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
7 godzin temu, jahooo napisał:

Ja tu jakiś chaber też widzę, jedno zdjęcie to tak jak przez denko od butelki - sterylizowałeś się na polu czy co ?

Teraz dopiero na kompie zobaczyłem też przytulię, po prawej.  Nie wiem na 100% ale chyba przytulia. Chaber jest. No chłopak ma wszystko, tak jest jak na jesień się chwastów nie ogarnie.

Ja już trzy razy chodziłem po polu u siebie i szukałem czegoś czy poprawiać czy nie, bo zima ciepła, ale nic, zero. Potem w maju wiadomo coś wyskoczy ale to pikuś. 

Poszedł CTU, DFF, plus chlorosolfuron  i czysto. Ale od lat dbam o czystość na polach, to efekty jako takie są.  

Teraz szykuję się do siewu fasoli. Niby prosta rzecz, ale jest sporo warunków.  Z  uwagi na brak opadów i zimną glebę  jeszcze nie powschodziły komosy i szarłaty, które sobie czekają (szarłat kiełkuje jak gleba osiąga 10 stopni) - a to zmora  fasolarzy, trudne do wytępienia. Można posiać fasolę, czemu nie, ale potem jak w maju powschodzą to nie ma nich bata. Czekam na deszcz. Najpierw wschodzą chwasty, agregat, potem fasola i glifosat na poprawkę.  

1 godzinę temu, STANK napisał:

jednowodny jest mocniejszy % forma bardziej pylista ok 5 kg ha

i droższy. Dla mnie jeden ch... 

1 godzinę temu, _Mechanic napisał:

Po niedzieli planuję  t1 Capalo + Medax, czy razem z tym zabiegiem mogę dorzucić mikro Yara Vita i siarczan magnezu? czy lepiej poczekać i za kilka dni pojechać z mikro i siarczanem?

śmiało możesz odżywiać. 

1 godzinę temu, Jarek22B napisał:

Jest sens wysiewania N2 bez zapowiadanych deszczy???

niestety prognozy nie zapowiadają w najbliższym czasie deszczu

czy przy takiej pogodzie 0,33l/ha (zamiennik Moddusa) to nie będzie za dużo???

Planowałem 0,3 i do tego 1l ccc ale sucho i raczej zrezygnuję z ccc.

 

nie ma sensu, ale co zrobisz, nie wytłumaczysz jak wiara silniejsza od rozumu. 

Trineksepaku można dać 0,3 byle w solo, nie szkodzi i wzmacnia system korzeniowy. 

17 minut temu, Mareg napisał:

ma ktoś zapiski z tych dni po swietach co pogoda poszczególnego dnia to pogoda na kolejny miesiac ? bo z tego co pamietam to początek chyba sie sprawdza a była burza w tym temacie o tym

O kurde, czarownik. Tak to działa, a 5 dnia jak śnieg, to w lipcu mróz. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

wszystko możliwe, pierwszy raz o tym slyszalem dlatego jestem ciekaw ;)

jeżeli ma ktoś w opryskiwaczu pompe p60 pilmet proszę o kontakt priv mam pytanko w sprawie stukania pommpy podczas pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

stuka mimośród bo luz ma, nic nie poradzisz. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

nowa pompa, cisnienie do 5 bar ronie na 2 ale i tak stuka, wk***i jace to jest tym bardziej ze nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

pilmet tak ma, sprawdź czy na poduszce wyrównującej nie masz za dużo nabite. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

sprawdzalem jest niby ok, kusi mnie sprawdzic czy zaworki sa dobrze założone, ale raczej powiny byc ok bo cisniwnia by tyle nie biła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Skończyły ci się sprężynki w pompie Wymienić Stabilan i modus przygotowane jak nię będzie wody to czekam a jak się pojawi to jeden zabieg połączony w póżniejszej fazie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A czemu stuka NOWA pompa bo albo ich nie ma albo zaworki żle założone to nie prom kosmiczny to jedno z najprostszych urządzeń i po rozebraniu każdy po chwili zastanowienia problem rozgryzie

A jak nowe to reklamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Praxior (0,75 l/ha) + Cuadro (0,4 l/ha) + siarczan magnezu (7 kg/ha) + Multiple Pro (1 l/ha) w jakich warunkach najlepiej stosować taką mieszankę? Duże nasłonecznienie przeszkadza i czekać do wieczora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj