farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

hobbysta82    298
41 minut temu, Ursus932 napisał:

 

 

Twój silos ? Podobnie było u mnie wczoraj wieczór ale trochę mniej wody

Tak, mój. Podwórko 50x50 metrów całe zalane. Woda powyżej 30 cm.

Najbardziej mi warzyw szkoda. 4 tunele pomidorów poszły w pizdu i ze 2 hektary warzyw.

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
18 minut temu, pedro2 napisał:

Też pierwsza myśl była żeby z rana duplikaty zamówić, ale głupi nie są przecież... 

Zamawiaj,  do mnie przyjechała kontrola i kilka sztuk miały po jednej.  To powiedziałem że miałem dziś jechać duplikaty zamówić ale czekałem na panią.  To mi powiedziała że jak będę jeszcze dziś zamawiał to żebym do niej podjechał do weterynarii i pokazał że zamówione to ona w protokole zaznaczy że wszystko zgodne uwag brak.  I tak zrobiłem ona odchaczyla z ex wszystko ok.  I nie miałem żadnej ponownej kontroli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież kolczyk mógł się dopiero przed weekendem zgubić, kiedyś śrubką skręciłem już z tym odjechała. 

Naj gorzej jak nie ma wcale kolczyków, albo są ale nie wpięte. Kedyś mi opowiadał jak był na kontroli i tłumaczył mu gospodarz że krowa kolczyki zgubiła, a dziur w uszach nawet nie było. 

Czasem i tak bywa że krowa zgubi dwa na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
9 godzin temu, slawek74 napisał:

A to nie Ty narzekałeś że do Ciebie nic nie dochodzi jakiś czas temu 🤔😁 z nocy w jednym deszczomierzu 5 w drugim 8L 🤔

Tak było. Teraz dostaję dużo mniej jak inni, ale i tak dużo.

Szkoda porzeczek bo na czarna miała być cena. Straty już są bardzo wymierne, a będzie gorzej.

 

 

Teraz równo leje. Już jest 10mm i za czerwiec 102 mm.

Na środę to widzę potop się szykuje.

Jak się św. Jan rozpłacze to go dopiero Matka Boska utuli.

Czyli żniwa tragiczne , zboża z porostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

zaczyna kropić. w Białymstoku dało wody po kostki. tam gdzie nie trzeba to leje, a u mnie nie wiadomo czy litr nakapie dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Już 15mm, przez chwilę kolejne 5mm dolało.  Na cały tydzień deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czerwiec 60mm póki co, jutro zapowiadają przebłysk pogody to trzeba wywirować miód z nadstawek bo niedługo nic tam nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

woda stoi w truskawkach, malinach i ziemniakach tak dolało, Już dawno nie słyszałem aby woda przelewała się w studzience melioracyjnej a dziś słychać więc ziemia musi być nasiąknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w Polsacie mówią że nic to że ludzie mają 2 metry wody na podwórku dalej mamay suszę brak słów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Przy gwałtownych i nawalnych deszczach to jest norma że woda będzie wszystko zalewać bo ziemia nie jest w stanie przyjąć tyle wody na raz i ta woda musi gdzieś spłynąć

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, soltys48 napisał:

Po za tym że ciut blada to reszta 👍

ok 120kg/ha saletry  poszło  i  to  wszystko  z nawożenia  pioch  5-6 klasa  do tego  z ph  ok 4,5-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Okolice konstancina Jeziorny kołow Warszawy wczoraj 36mm. Dziś już 30mm i dalej pada. Za czerwiec to będzie już ponad 190mm. Tyle w zeszłym roku w całe lato i jesień nie spadło bo wszystko omijało a w tym roku to wszystkie chmury nas łapią. Nie ma mowy o jakimkolwiek wjechaniu w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, staszek131415 napisał:

A w Polsacie mówią że nic to że ludzie mają 2 metry wody na podwórku dalej mamay suszę brak słów

 

Bo susza hydrologiczna jest nadal. To że w przeciągu godziny spadło 30 czy 40 litrów na metr w mieście gdzie jak wiemy jest coraz więcej betonu to ta woda poprostu spłynęła w najniższe miejsce i zalało. U mnie na łąkach w najniższych miejscach też woda stoi po ulewach a w rowach jeszcze dużo wody się zmieści. Wczoraj jak padało na spokojnie przez około 2 godziny to śladu nie było po tym deszczu. Dziś jak nie pada i swieci słońce to ta woda znika w oczach. Także jak ktoś płacze że już mu wody wystarczy to nie wie co mówi. Jak nie raz było mówione przez specjalistów że żeby poziom wód gruntowych się podniósł do normalnego poziomu to potrzeba 3 miesięcznych spokojnych opadów bo takie jak teraz to tylko zaleją i popłyną, rowami a później rzekami do morza i pożytku praktycznie żadnego a tylko ogromne straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
47 minut temu, Agrest napisał:

Tak było. Teraz dostaję dużo mniej jak inni, ale i tak dużo.

Szkoda porzeczek bo na czarna miała być cena. Straty już są bardzo wymierne, a będzie gorzej.

 

 

Teraz równo leje. Już jest 10mm i za czerwiec 102 mm.

Na środę to widzę potop się szykuje.

Jak się św. Jan rozpłacze to go dopiero Matka Boska utuli.

Czyli żniwa tragiczne , zboża z porostem.

Na Medarda padało to i 40 dni będzie padać

Czyżby się sprawdziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

 @ZELKOW pewnie u Ciebie teraz leje nie ? 

rozpadało się wkońcu bo myślałem że kolejny dzień będzie mijało, teraz niech pada żwby na żniwa sucho było a potem mokro na zasiewy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, 6465 napisał:

Zamawiaj,  do mnie przyjechała kontrola i kilka sztuk miały po jednej.  To powiedziałem że miałem dziś jechać duplikaty zamówić ale czekałem na panią.  To mi powiedziała że jak będę jeszcze dziś zamawiał to żebym do niej podjechał do weterynarii i pokazał że zamówione to ona w protokole zaznaczy że wszystko zgodne uwag brak.  I tak zrobiłem ona odchaczyla z ex wszystko ok.  I nie miałem żadnej ponownej kontroli. 

Jedna krowa nie ma. Jak tak to huk, pojadę zamówię bo zaraz znowu przyjadą. 

Aktualnie leje.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Na Medarda padało to i 40 dni będzie padać

Czyżby się sprawdziło?

W 2011 jak zaczęło lać końcem czerwca tak lało do sierpnia z małymi przebłyskami pogody. A kiedy tego Medarda było?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj