farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

fireseba    224
7 minut temu, Bananek napisał:

no chyba żartujesz. ode mnie na Augustów poszło.

Nie prawda. Zobacz na windy.com radar z satelity chmury. Wiatr z zachodu pcha na wschód. Z lewej wyż, prawej niż i idzie z góry do dolu. 

U mnie sie dobudowuje ale narazie spadło tyle ze na asfalcie nie ma kałuży a jest stary jak świat. Asfalt jest tak stary ze jeszcze koniem ugniatany

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Z jakiej okazji? Odpust czy co?

Abstynent się nie znajdzie?

Edytowano przez Agrest
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
fireseba napisał:

7 minut temu, Bananek napisał: no chyba żartujesz. ode mnie na Augustów poszło. Nie prawda. Zobacz na windy.com radar z satelity chmury. Wiatr z zachodu pcha na wschód. Z lewej wyż, prawej niż i idzie z góry do dolu. 

ja tam patrzę w niebo nie na windy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

To się dobrze zakręciłeś jak nie wiesz z której strony chmury nadciągają😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 minuty temu, Agrest napisał:

Z jakiej okazji? Odpust czy co?

Abstynent się nie znajdzie?

Fajnie by było, niestety z tej złej strony trzeba na to zerknąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
36 minut temu, Agrest napisał:

Alert Rcb  -  przygotuj się na podtopienia. 😕

Na pogodynce 3 najwyższy poziom ostrzeżenia dla powiatu. Wychodzi że wszystko z północy będzie poooowoli wędrować na południe.

Kurła to i Jarek siana nie zrobi i Ototo nie będzie miał co przekąsić😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Jednak może lepszej, bo cały powiat nas promilu to na pewno dobrej sławy nie przyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Agrest napisał:

Jednak może lepszej, bo cały powiat nas promilu to na pewno dobrej sławy nie przyniesie

No nie wiem, straż ode  mnie dziś 9 razy interweniowala.  Od kąd pamiętam to tak nie było. Jak wrócę z trasy to abym tylko zawału nie dostał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
2 minuty temu, Piotrek1975 napisał:

Agrest@ a co to abstynent?🤔😄

Jakbyś zapytał kto to to niemalże siebie mógłbym przedstawić jako przykład, po za nielicznymi epizodami 😁.

Ale co to to nie wiem.

3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Kurła to i Jarek siana nie zrobi i Ototo nie będzie miał co przekąsić😭

Jarka nad Wisłą to zaleje całkiem. Tam ciemniejsze chmury idą.

Najwyżej zrobi film z napełniania deszczomierza 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
2 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Ty deszczu chcesz a ja nie chcę właśnie, niech idzie na parę dni do tych którym mało wody.

Ile Ty masz tego siana że już 2 tyg zebrać nie możesz ?

Co jak co deszcz jest potrzebny, może tam na południu to go zza dużo ale w reszcie kraju gdyby nie on to juz by ludzie co pić nie mieli, a na polach step by był. Trochę to sytuację poprawiło, u mnie w studni 3 betony wody doszło, bo już na prawdę źle było.

Po za tym jest czerwiec, dość ciepły, może nie jakoś wybitnie upalny, od jakiegoś czasu napływa do nas masa z nad morza czarnego bardzo chwiejna i wilgotna i takie ulewy to raczej nic nadzwyczajnego, tak jak śnieg czy mróz w styczniu. Niestety na prognozy nie ma co patrzeć teraz, bo te burze robią się o różnych porach dnia,  w różnych miejscach, raz pada mniej, gdzie indziej więcej i nie da się tego prognozować dokładnie. Do puki nie zmieni się kierunek  napływu masy to bedzie tak jak jest.

To że zalewa ludzi to trzeba mieć pretensję tylko i wyłącznie do rządu, tyle lat i retencja nadal nie zrobiona tak jak trzeba i trochę mocnych opadów i domy pływają, jest kasa na socjal, na głupie obietnice, na jankeskie wojska, a tego nie ma za co i komu ogarnąć, a średnio co 10 lat jest poważna powódź, a praktycznie co rok albo 2 ostre opady burzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Aktualnie 18mm i wylałem co by się nocą nie przepełnił.

Wczoraj 15mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

Ile Ty masz tego siana że już 2 tyg zebrać nie możesz ?

Tyle co kot napłakał ale jak masz zebrać jak od tygodnia codziennie pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

zostanie, u mnie też na wielu łąkach leży, a w sumie było 5 dni bez deszczu w tamtym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

@Uziu92 pierw niech ludzie pójdą po rozsądek do głowy nim kupią kolejną działkę budowlaną na bagnie, w dolinie , nad strumyczkiem górskim czy terenie zalewowym i pradolinie rzek.

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

to już pominąłem, a też miałem o tym wspomnieć, tanio było za takie grunty, nakupili, domów nastawiali, gdzie za zaborów czy za niemca nikt nie myslał się tam budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Moje trawy już się zakisiły, pierwsze już 3 tyg jak zebrane. Paru na wiosce teraz pokosiło pierwsze łąki i mają problem a. Jak kosiłem t o spacerowali, zamiast kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj