sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

czacha00    6
17 godzin temu, radzioRS napisał:

Czemu za duży 115 znamionowej jak to agencja wyjaśnia

W poprawkach napisali ze max 100km, ale napisałem  im że to będzie mój jedyny ciągnik do tego że mam ciężkie ziemię i góry. 

Edytowano przez czacha00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Korzystał ktoś z finansowania fabrycznego Claasa? Nie znam szczegółów, tylko zamieniłem kilka zdań z człowiekiem, mamy się spotkać pogadać. Jednak podstawowa kwestia czy ciągnik będzie miał w dowodzie wbitego współwłaściciela w takim przypadku?

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6

ja kupowałem kombajn na finansowanie claas, wszystko zgodnie z umową, żadnych dodatkowych kosztó, jeśli chodzi o współwłasność to nie będzie, ale będzie zastaw sądowy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ogólnie to atrakcyjnie i dużo prościej to wygląda niż kredyt w banku. Byłem wczorajw spółdzielczym to głowa mnie rozbolała. 

 Arion 410tka niewiele taniej wyjdzie niż 420. Bo akurat 410 nie jest objęta rabatem 7tys. 250 z haczykiem z ładowaczem FL100E. 

Ładowacz FL80C chciałem, parametry dużo słabsze, wyposażenie takie same, a ok 5 tys droższy.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Koszt kredytu w banku spółdzielczym w moim przypadku był chyba ponad 10 tysięcy wyższy niż finansowanie fabryczne, nie pamiętam już dokładnie. Wszystko było ok, jeśli kiedyś będzie trzeba wziąć jakąś maszynę w kredycie to jest to pierwsza opcja którą będę rozważał.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Na 6 lat dostałem ofertę z Claasa na niecałe 2%, 1%prowizji od kwoty udzielanego kredytu no i 0,9% ubezpieczenie, ale to wszędzie tak jest. Lepsze finansowanie ma tylko JD chyba jeśli chodzi o tak długi okres, na 6 lat dostałem kalkulację na 0,33%. CNH wychodzi drożej niż claas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja nie wiem jak wy to liczycie ale nie ma takich cudów. Jak mi skalkulowano w cnh na 8 lat chyba to miało być 3% a realnie wychodziło 6.5% jak sobie przeliczyłem. I to bez AC jak dobrze pamiętam

3 to było tylko napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co patrzec na procenty tylko na całkowity koszt kredytu. Czasami w ofercie mały procent a np wychodzi drożej niż w innej firmie z większym procentem bo inaczej są np raty pobierane czy dodatkowe ubezpieczenia , prowizje  itd. Radzę patrzeć na całkowity koszt kredytu bo tak jak @komizmo pisze cudów nie ma. Agco miało mieć taką super ofertę a taniej wyszło w spółdzielczym i bez zbędnej biurokracji. Swoją drogą banki spółdzielcze to ciekawe twory. Kiedyś myślałem że są spójne w całej Polsce a jednak co oddział to inne zasady i procenty 

Edytowano przez ramzes10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wystarczy przeliczyć koszt odstek pierwszego roku z uwzględnieniem spłaty kapitału do 12 miesiąca i już w zasadzie wszystko wiadomo. A najlepiej jak ramzes napisał. Całkowity koszt kredytu porównać w kilku miejscach

Najtańsze kredyty są zazwyczaj w bankach spółdzielczych, ale są to kredyty,co by nie gadać, dla ludzi bogatych. Musisz tam wpłacić 20% netto i sfinansować VAT za swoje. Albo posiłkować się kredytem na to.

Takie są realia że niskooprocentowane kredyty są dla ludzi majętnych którzy stanowią dla banku większe bezpieczeństwo niż ktoś nie mający na wpłatę własną lub VAT. Jest to smutne ponieważ mało kogo na to stać przy takich inwestycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Tak jak wyżej napisane, całkowity koszt kredytu powie bo % to różne kombinacje są. Nie raz procent niski a cały czas spłaty liczony od całej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
tomad napisał:

Też mi się kończy kredyt na kombajn mam ostatnią ratę w kwietniu, mam pytanie do Ciebie czy zastaw oni sami ściągają z maszyny czy jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

No bez przesady, decydując się na kredyt chyba ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy... W spółdzielczym zachowują się jakby byli przestrzeni, że ktoś przyszedł po kredyt, serio 😋 facetka chciała ode mnie operat szacunkowy wycenę gospodarstwa, przy małej kwocie i sporej gospodarce... po uj ładować się w koszta, przekonałem że przyniosę jej wypisy z rejestru gruntów i będzie miała na papierze. Mają skonsultować z analitykami i zrobić symulację jak to będzie wyglądać. 

W 2015 brałem na oborę i ziemię w spółdzielczym, na 4,8% RRSO 5,2% wkład własny min 20%. Byłem z wyceną w BGŻ i babka stwierdziła, że lepszej oferty nie da. Teraz inwestycyjny nie wiem jeszcze dokładnie ile wyjdzie, a wkład własny 10%. 

W finansowaniu 0,99% na 3 lata rzeczywista nie wiem jeszcze, a wkład własny też 10%

Hipoteke i zastaw trzeba samemu zdjąć. Aa no i bank chce hipotekę, a finansowanie pod zastaw ciągnika.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jeśli chodzi o finansowanie fabryczne to lepszego niż Kubota chyba nikt nie oferuje. Do 4 lat jest 0% i 1,33 zł prowizji na start a i ubezpieczenie w pierwszym roku przez nich ale 3 firmy do wyboru. 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Ja nie wiem jak wy to liczycie ale nie ma takich cudów. Jak mi skalkulowano w cnh na 8 lat chyba to miało być 3% a realnie wychodziło 6.5% jak sobie przeliczyłem. I to bez AC jak dobrze pamiętam

3 to było tylko napisane

Całkowity koszt kredytu się liczy. Masz rację. Cesja na zwrot prow lub finansowanie VATu jest na znacznie większy % niż to producenta. Jeden dealer CNH twierdził, że nawet 10%. Ale w reklamie przecież mają 3lata 0%. Dlatego finalnie wychodzi więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520
1 godzinę temu, kokoman0 napisał:

Jeśli chodzi o finansowanie fabryczne to lepszego niż Kubota chyba nikt nie oferuje. Do 4 lat jest 0% i 1,33 zł prowizji na start a i ubezpieczenie w pierwszym roku przez nich ale 3 firmy do wyboru. 

Dokładnie, korzystałem właśnie z tego na 4 lata. W MF czy NH przy podobnej kwocie kredytu całkowity koszt kredytu z ubezpieczeniem w pierwszym roku kosztowało ponad 10 tyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Na cztery lata to można telewizor brać na raty😁. A dla biedaków nie ma dłuższego okresu? Kiedyś mi robili kalkulację, ale to było przez bez WBK to d*py nie rwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6

ja nie patrzę na procenty, tylko na realną kwotę. kupowałem mf5609 cena netto 176tys, 50tys wkład własny, na 5 lat suma rat 131 tyś. więc 5 tyś na odsetki ac załatwiają za 1200zł. claas avero netto 380tys 55tys wkładu suma rat 337 tyś. finansowanie to oczywista agco i claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520
42 minuty temu, komizmo napisał:

Na cztery lata to można telewizor brać na raty😁. A dla biedaków nie ma dłuższego okresu? Kiedyś mi robili kalkulację, ale to było przez bez WBK to d*py nie rwało

Jest na dłużej ale wtedy normalnie prowizja i odsetki.

@tomad to ciekawe bo mi za 126 tyś + VAT za 3 miesiące (50 tyś) wyliczyli prawie 9tys + opłata przygotowawcza 2 tyś, zastaw sądowy 350zl i ubezpieczenie prawie 2 tyś. Kredyt na 4 lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mi za mf-a przy 120tys wkładu i ratach za 250tys na okres 4lat koszt kredytu to ok 9tys przy wkładzie 100tys i ratach 270tys koszt kredytu 14tys


ale kredyt na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Mi w agco na 4lata 0% min 30% wkładu własnego...opłata przygotowawcza 2000tys. Ubezpieczenie 0.69%... W niuszku było dużo gorzej na 3latan 0% wkład taki sam ale już prowizja 3.5%....pozniej zjechali na 2.5%.   W agco zrobili mi 1000zl przygotowawcza

W spółdzielczym parę lat temu na ziemię brałem 80tys...chyba na 7lat mi zrobili żeby nie robić żadnej hipoteki. Fajne było że mogłem spłacić wcześniej bez żadnych opłat i prowizji. Akurat fajnie podeszło i w pół roku spłaciłem😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj