sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radzioRS    94

Każdy siłownik jest narażony na przeciążenia czy  to ciągnik czy koparka ma jakąś żywotność i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
40 minut temu, simpleNICKpl napisał:

 

jeżeli na błotniku będziesz miał wyprowadzenie jednej sekcji to oczywiście że warto, wygoda zaczepiania i ustawiania maszyn jest nieporównywalna

w zaczepianiu wygoda tak, o ile przez przypadek nie pomylisz dziwgni w ciagniku. Moj znajomy tak mial i pogial cala rame do zaczepianego kombajnu co czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2 wstrzymaj się z tym claasem.   Zmieniają dealerstwo na Podlasiu od nowego roku bo obecny za duże marze narzucał. Coś jak z korbankiem. Zmienili się dealerzy i Ferguson zaczął się dobrze sprzedawać a i Fendta też więcej widać. Claas ma iść tą samą drogą. Info od jednego z przedstawicieli aktualnego dealera. Kazał czekać z zakupami jak jest taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Claas wypadł  z mojej listy niestety. Arion za mocny dla agencji


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Max 86 koni. Zaraz będę w danexie, zostaje farmall 85c albo T5.85 i podnieść te 15koni. Jeszcze za masseyem podjadę może

Ale nie widzą mi się te małe pierdki 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
7 minut temu, pedro2 napisał:

Max 86 koni. Zaraz będę w danexie, zostaje farmall 85c albo T5.85 i podnieść te 15koni. Jeszcze za masseyem podjadę może

Ale nie widzą mi się te małe pierdki 

Chcesz większy w tych pieniądzach to DF lub Proxima. Ja bym tak DF się nie bał, bez DPF i SCR fajna skrzynia i silnik. Wiadomo że ma też swoje wady ale to jak każdy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Panie moderator czytaj pan co wyżej napisane bo zaraz punkcik poleci 😋

Nie chodzi o pieniądze Bartek. Nie straszne dla mnie te 220 za Ariona, na tle konkurencji brałbym go choćby jutro tylko moc nie przejdzie... Dfa każdy odradza, Atos też ze stajni sdf. 

Scr i doc w claasie też 100razy  bardziej mi odpowiada niż DPF w cnh. 

Po prawdzie te pierdki cnh do moich maszyn w sam raz, ale jednak wolałbym coś solidniejszego z zapasem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Za co niby punkcik? Za to że chcę doradzić? Sąsiad ma DF i widzę jak mu to fajnie chodzi,sam się rozglądałem i jeździłem za ciągnikami o mocy 70-90km więc jakieś pojęcie mam o tym segmencie. 

A większy to chodziło mi o gabaryt

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

@pedro2 t bierz ariona 410 on ma 85 koni, 

a dlaczego uwazasz ze mf 5710 to pierdki? plus minus 5 cm w porownaniu do ariona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Pewnie chodziło o NH i case.

Aż zetknąłem na te Ariony i faktycznie najmniejszy ma 85km znamionowej więc nie powinno być problemu.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

To ciekaw jestem gdzie sprawdzacie bo byłem u dealera i 90 koni ma na papierze.

Moc maksymalna ich interesuje. Nie znamionowa. Co innego jeśli ma boosta to bez problemu idzie załatwić to oświadczeniem od dealera. Jestem po wielu rozmowach z prowadzącym i nie przejdzie 410

Tak samo w claasie nowe modele mają wychodzić z wyzsza mocą żeby kolejne nowe eko gówna, które zabierają moc napędzić a tym samym zachować tą rzeczywiście dostępną moc.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Farmall 85C skrzynia 24x24 Eco 40km/h ładowacz sonarol pompa hydr zewnetrznej 64L, pneumatyka, klima, mulitcontroller, oś HD 2pary hydrauliki, tuż ehr, rewers ehr, wom 540/540e/1000 zaczepy zwykłe ehr blokada mostu, tuż kat2, ogumienie 480 tył, obciążniki w koła 192 netto. Ładowacz stoll ok 15 dopłaty. 

Luxxum 100 przyzwoicie wyposażony hydraulika na wajchy, bez ośki, ogumienie 540, obciazniki 4 prędkości wom z ładowaczem sonarol ponad 230 netto.

No i pierdoły w obu typu radio kogut klima siedzenie pasażera ehr na błotnikach szyberdach przeszklony zaczepy zwykłe. 

Pojeździłem farmallem jedna ćwiartka pod obciążeniem raczej wystarczy. Aczkolwiek w porównaniu do Ariona dyna4 to jest stypa. 

I ładowacz sonarol jak to się sprawuje, ma to ktoś?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

pedro nawet na stronie agencji przy zasadach doboru maszyn jest brana pod uwage moc znamionowa a nie maksymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

85 ma znamionowej a dealer wystawia zaswiadczenie że maksymalna moc to 90km a uzytkowa 85km i po sprawie sam mam zatwierdzone 116km a biore nh t6.145 co ma w papierach 145km maksymalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Tak jak wyżej piszą znamionowa musi przejść.

Ja mam sonarolu ładowacz, za wiele nie mogę napisać o nim, bo mało pracował jak narazie, przy pompie 64 l za***iście szybko chodzi, amortyzacja załączana elektrozaworem też fajne, np. przy wyładunku blokujesz i nie uderzysz w burtę bo nie " bujnie " jak zatrzymasz opuszczanie. Ale obejrzyj go dobrze i przemyśl czy wystarczy na Twoje potrzeby czy dołożyć i wziąć agromasza albo hydramet a bo to najlepsze z polskich.

Edytowano przez lamboEVO100
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94
20 minut temu, situ14 napisał:

85 ma znamionowej a dealer wystawia zaswiadczenie że maksymalna moc to 90km a uzytkowa 85km i po sprawie sam mam zatwierdzone 116km a biore nh t6.145 co ma w papierach 145km maksymalnej

Jak uzasadnione żeby dostać 30 km więcej mi też wychodzi 116km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
42 minuty temu, situ14 napisał:

85 ma znamionowej a dealer wystawia zaswiadczenie że maksymalna moc to 90km a uzytkowa 85km i po sprawie sam mam zatwierdzone 116km a biore nh t6.145 co ma w papierach 145km maksymalnej

Chłopie przeczytaj co napisałem! Z T6.145 znam akurat temat bo do mgr takiego chciałem, masz tam 115km +boost i oświadczenie dealera wystarczy. W arionie nie ma boosta tylko tak głupio to piszą 5koni widmo, że tu nic nie przejdzie moc max to 90koni i tyle. Jestem po batalii z prowadzącym, wysyłałem specyfikację 410tki, a diler żadnego innego oświadczenia na to nie wyda że jest 85km

 

25 minut temu, lamboEVO100 napisał:

Tak jak wyżej piszą znamionowa musi przejść.

Ja mam sonarolu ładowacz, za wiele nie mogę napisać o nim, bo mało pracował jak narazie, przy pompie 64 l za***iście szybko chodzi, amortyzacja załączana elektrozaworem też fajne, np. przy wyładunku blokujesz i nie uderzysz w burtę bo nie " bujnie " jak zatrzymasz opuszczanie. Ale obejrzyj go dobrze i przemyśl czy wystarczy na Twoje potrzeby czy dołożyć i wziąć agromasza albo hydramet a bo to najlepsze z polskich.

Czytaj wyżej. Chciałbym hydrometal albo hydramet, ale danex ani Adler agro nie założy takiego. Agromasz jest jebitnie wyniesiony na konsoli, na T5.95 zasłania do połowy przednią szybę. Hydrometal ładnie siedzi prawie równo z maską


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Próbowałeś zmienić prowadzącego ? Dużo zależy od człowieka. Dziwi mnie że maksymalną moc bierze pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
Model Arion 410 Arion 420 Arion 430 Arion 440 Arion 450 Arion 460
Rok 2014- 2014- 2014- 2014- 2014- 2014-
Typ silnika FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4
Cyl/Turbo/Intercooler 4TI 4TI 4TI 4TI 4TI 4TI
Pojemność/cm3 4485 4485 4485 4485 4485 4485
Wymiar tłoka/skok (mm) 104×132 104×132 104×132 104×132 104×132 104×132
Max.moc KM/przy obrot. 85/2200 95/2200 105/2200 115/2200 125/2200 135/2200

   Zapytaj się tego swojego sprzedawce ile tak na prawdę ten arion ma  mocy? A może przedstawiciel dealera sprzedawał marchewkę na bazarze i dopiero co zmienił branże i nie ma pojęcia o co kaman.  Ewentualnie sprawdzić na hamowni:) 

Edytowano przez NieMadry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
32 minuty temu, NieMadry napisał:
Model Arion 410 Arion 420 Arion 430 Arion 440 Arion 450 Arion 460
Rok 2014- 2014- 2014- 2014- 2014- 2014-
Typ silnika FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4 FPT NEF 4
Cyl/Turbo/Intercooler 4TI 4TI 4TI 4TI 4TI 4TI
Pojemność/cm3 4485 4485 4485 4485 4485 4485
Wymiar tłoka/skok (mm) 104×132 104×132 104×132 104×132 104×132 104×132
Max.moc KM/przy obrot. 85/2200 95/2200 105/2200 115/2200 125/2200 135/2200

   Zapytaj się tego swojego sprzedawce ile tak na prawdę ten arion ma  mocy? A może przedstawiciel dealera sprzedawał marchewkę na bazarze i dopiero co zmienił branże i nie ma pojęcia o co kaman.  Ewentualnie sprawdzić na hamowni:) 

Widać, że Ty masz pojęcie lepsze niż on. Spójrz na rok. W arionie w 2018 był jakiś lifting. Takie rzeczy się zmieniają. 

41 minut temu, lamboEVO100 napisał:

Próbowałeś zmienić prowadzącego ? Dużo zależy od człowieka. Dziwi mnie że maksymalną moc bierze pod uwagę.

Tak, zmieniliśmy prowadzącego. Dalej to samo. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj