DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

AdamRo    1503
3 godziny temu, 101010 napisał:

Od poniedziałku cena w górę .

Powód tych nagłych a niespodziewanych podwyżek ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Wazone na zakladzie 760 710

IMG_20200612_122718.jpg

Kurczę po co ty na to WBC sprzedajesz przecież na żywo BKurczę po co ty na to WBC sprzedajesz przecież na żywo pięć stów byś miał więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

W jaki sposób ? Gdzie się podziało 5 stówek ? Kto za O klasę zapłaci o prawie złotówkę wyżej ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

W jaki sposób ? Gdzie się podziało 5 stówek ? Kto za O klasę zapłaci o prawie złotówkę wyżej ?

Nie interesuje mnie czy za o tyle czy tyle interesuje mnie waga żywa minus 7 procent po 6.7netto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, nexeqadore napisał:

Kurczę po co ty na to WBC sprzedajesz przecież na żywo BKurczę po co ty na to WBC sprzedajesz przecież na żywo pięć stów byś miał więcej

Na zywo proponowali 6,7 brutto. Tu jest netto. Przy tym wybiciu lepiej wyszly. Troche tez napewno w drodze z wagi stracily ale na zywo 7 procent u nas obcinaja handlarzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
6 godzin temu, AdamRo napisał:

W jaki sposób ? Gdzie się podziało 5 stówek ? Kto za O klasę zapłaci o prawie złotówkę wyżej ?

 

4 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Ale teraz dałeś,  hf po 6.7 netto 

Panowie wiecie Wy ,wiem ja skąd to wszystko 😅

Edytowano przez soltys48
Interpunkcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie adamq czy jakoś tak doisz 90sztuk bydła masz 3tysie na odstawę co drugi dzień weź sprzedaj krowy i idź do roboty. Bo taka wydajnością to ty h*ja masz a i jeszcze się chwalisz że tyle zostaje chyba że jakiś eko wypas tanim kosztem to inofszem  coś zostanie,znam rolnika co ma 45w doju i bije blisko 4tysie na odstawę ... Z mleka przy najmniej u mnie zostaje na życie i opłaty a mam wydajność 9000tysi  byk jest dobry bo za darmo cielak ,dopłata doleci i jakaś tam kasą za sprzedaż  ale to nie są ceny które zadowalają rolnika liczącego koszta i przede wszystkim mało hektarowego jak ja gdzie każdy kilogram paszy ma duże znaczenie . A ten obornik który nam zostanę no dobra rzecz ale czy bez tego byśmy sobie nie poradzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Ktoś wcześniej pytał o cenę jałówek ABP to wyjściowa za O 11 zł. Wracając do Belgów i tego że nikt nie miał w E klasie to ja miałem kiedyś, Biernat go brał 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
4 godziny temu, soltys48 napisał:

 

Panowie wiecie Wy ,wiem ja skąd to wszystko 😅

Gdzieś trzeba odjąć,  żeby dodać można gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, zkordalski napisał:

Panie adamq czy jakoś tak doisz 90sztuk bydła masz 3tysie na odstawę co drugi dzień weź sprzedaj krowy i idź do roboty. Bo taka wydajnością to ty h*ja masz a i jeszcze się chwalisz że tyle zostaje chyba że jakiś eko wypas tanim kosztem to inofszem  coś zostanie,znam rolnika co ma 45w doju i bije blisko 4tysie na odstawę ... Z mleka przy najmniej u mnie zostaje na życie i opłaty a mam wydajność 9000tysi  byk jest dobry bo za darmo cielak ,dopłata doleci i jakaś tam kasą za sprzedaż  ale to nie są ceny które zadowalają rolnika liczącego koszta i przede wszystkim mało hektarowego jak ja gdzie każdy kilogram paszy ma duże znaczenie . A ten obornik który nam zostanę no dobra rzecz ale czy bez tego byśmy sobie nie poradzili...

Dobry gościu z Ciebie 😀przeczytaj wszystko jeszcze raz 😁

Screenshot_20200613-012601_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93
Dnia 11.06.2020 o 14:25, dzikidaniel napisał:

Taaa, a za chwile 2 mleczarnie zamkną i mleko będzie po 60 gr. Teraz to pewne tylko procenty w ruskiej wódce.

Kto w pomorskim może zapłacić dobrze za byczka mm w r/u koło tony?

Kolego   nic nie zamkną  wszystko dobrze idzie,  ale to wyolisz chodzi  przy byczku dwa lata za darmo    to podziwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No przy krowach trzeba sie nazapierdalac ale i kasa jest jak odstawia sie do dobrej mleczarni. Przy byku robory ni ma to i kasy brak. 

Poprostu czym bardziej pracochlonna i kosztowna robota tym bardziej platna. 

Gdyby na byku bylo z 3 tysie zarobku to juz widze te hale namiotowe, stodoly poprzerabiane na opasy i 100, 200, 500 sztuk opasa na gospodarstwo.  Z godzina roboty dziennie przy karmieniu, slaniu i nara. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, strsw33 napisał:

Kolego   nic nie zamkną  wszystko dobrze idzie,  ale to wyolisz chodzi  przy byczku dwa lata za darmo    to podziwam

Żebym miał warunki to bym trzymał mućki, nie mam to trzymam byczki. I niech idzie dobrze mleczarzom, niech nie obcinają o 20 gr co miesiąc z ceny (jak sąsiadowi opierd...) i nie musiał mleka wylewać jak niemcy. Tylko nie wiem o co do mnie pijesz?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Dostałem proponowaną cenę za byki 7zl brutto
Za 6szt 3mieszance ok 770kg 2hf waga więcej niż 700kg i 1hf 650
Co jest z tymi cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
12 godzin temu, lukaszwlkp napisał:

Ktoś wcześniej pytał o cenę jałówek ABP to wyjściowa za O 11 zł. Wracając do Belgów i tego że nikt nie miał w E klasie to ja miałem kiedyś, Biernat go brał 😂

Już dzwonilem 11.40 jałówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
7 godzin temu, rozal22 napisał:

Dostałem proponowaną cenę za byki 7zl brutto
Za 6szt 3mieszance ok 770kg 2hf waga więcej niż 700kg i 1hf 650
Co jest z tymi cenami

Też nie mam pojęcia co się dzieje z cenami. Kto płaci za hfy 6,5 netto ? Gdzie zarobek handlarza, ubojni i mój :) ?

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Też nie mam pojęcia co się dzieje z cenami. Kto płaci za hfy 6,5 netto ? Gdzie zarobek handlarza, ubojni i mój :) ?

A rolnik to ma nie zarabiać???? Może 2 lata karmić zwierzaka i zysku tyle że na miskę ryżu starczy.... Ale ważne by posrednicy zarabiali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Też nie mam pojęcia co się dzieje z cenami. Kto płaci za hfy 6,5 netto ? Gdzie zarobek handlarza, ubojni i mój :) 

Cholera wszyscy dokładają zwłaszcza handlarz i ubojnia a my też dokładamy ale obornika na pryzme. Kiedyś to były odchody zwierzęce dziś się poprzestawialy literki i jest dochody 

47 minut temu, karrol napisał:

A rolnik to ma nie zarabiać???? Może 2 lata karmić zwierzaka i zysku tyle że na miskę ryżu starczy.... Ale ważne by posrednicy zarabiali

Jaki ryż?wolowina z polamanca i to nie legalna. doprawiona  bo słona łza skapnela po policzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Nie jest dobrze... Dziś mój dobry kolega wielkopolak z rodzinnymi tradycjami który trzymał ok 300 szt średniorocznie poinformował że to pier... Gówno nawet nie zostaje i jeszcze wuja B kasę siedzi... Likwiduje i będzie jeździł na dwa tygodnie w miechu  na Rajch... AŻ MNIE ZATKAŁO. Ale w sumie racja obecnie trzeba być bardzo kreatywnym, pracować, albo mieć naprawdę dużą gospodarkę żeby z czegoś do opasów dokładać... 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Niestety jesteśmy na końcu łańcucha. Można nas porównać do robaka, który prędzej czy później będzie zjedzony przed kogoś większego. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Berthold napisał:

poinformował że to pier... Gówno nawet nie zostaje

No nie gadaj bo obornik zawsze na kupie zostaje :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
58 minut temu, leszek1000 napisał:

Niestety jesteśmy na końcu łańcucha. Można nas porównać do robaka, który prędzej czy później będzie zjedzony przed kogoś większego. 

Ale koniec końców i tak robak zje tego większego 😂😂😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Oszukiwać zawsze sie można, tylko matematyka nie kłamie, jeśli usiądziemy i policzymy wszystko to nie wiem czy zostaje więcej z produkcji opasa niż z produkcji roślinnej, a liczenie zboża czy kukurydzy tylko po kosztach produkcji to oszukiwanie samego siebie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj