DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
12 minut temu, OnufryZagłoba napisał:

Korona wirus w  Argentynie i Brazylii a złotówka tanieje - więc zainteresowanie Polską wołowiną coraz większe .

Lecz jeżeli ktoś woli by to zakłady mięsne i handlarze nachapali się kosztem hodowcy to niech sprzedaje już teraz  za dziadowskie pieniądze .

U nas też jest i branża działa. Koronaswirus dotyka budrzetowke i zakłady państwowe a zwłaszcza kopalnie.sektorow rolnych i prywatnych firm unika a pobyt w marketach zagranicznych to jak podwójna szczepionka .także aż takiej nadzieji bym sobie nie robił. Za wiele ryjkow do napchania   ,nam tylko okruszki na pokrycie kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, zbitom793 napisał:

Tą Blonde to szkoda na razówkę. Masz od swoich krów czy kupiłeś odsadki? W tym wieku nie puszczaj większym kalibrem byka niż LM albo AR

Kupione. Byka mam lm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

I dziękuję serdecznie,  masz u mnie piwo.  Spotkałem się ostatnio z opinią,  że każdy jeden idzie w E 

W życiu. Wg mnie bb jest przereklamowane-dla mnie zbyt delikatuśne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedane 3byki hf odpowiednio 870kg 26mc 7.3 zł 730kg 23mc 701kg23mc po 7zł jałówka590kg 7.2zł 20mc ona udawała że jest cielna. Na bród 7% wagi i ceny brutto odbierała firma teraz dla każdego szok URBANEK bydło ważone na mojej wadze wczoraj wszystko było plus minus 1kg . 👍

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

I dziękuję serdecznie,  masz u mnie piwo.  Spotkałem się ostatnio z opinią,  że każdy jeden idzie w E 

Nawet nie kazdy belg idzie w U. Belg zeby poszedl w U musi miec typowo sylwetke jak belg, nie wyglada wtedy jak normalny byk tylko ma taki inny zad zdecydowanie, troche bardziej jak przerosnieta swinia. :D Akurat belga w E nie ustrzelilem jeszcze.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

To jednak dobrze Cię wytropił😏

k**wa jutro zbijam z desek atrape wagi ,jeno jaką płachte muszę załatwić i pod stodołą okryć 😎

Nie przesadzajmy tak bardzo się nie ukrywam. Mam jak mam. Chociaż każdy się nabija z mojej obórki.

Poczekaj do piątku ze zbijaniem atrapy. Jutro Boże Ciało

2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Spotkałem się ostatnio z opinią,  że każdy jeden idzie w E

To pewnie opinia czytelnika ostatniego "Tygodnika rolniczego". Tam facet hoduje belgi holenderskie i wszystkie sprzedaje do MILEXU w E i U.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Wczoraj sprzedane 2 mm po 7.5 netto 1 ncb. I 1mm po 7.05 netto i dwie jałow. O klasa po 6.90 netto do zakl. Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Zależy ile do ubojni jedzie. Tu masz około 100 km. I od tego jak bydło do sprzedaży "przygotowane". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
26 minut temu, tomo12 napisał:

Który to zakład bierze 9 % potrącenia z byka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aby mięsa nie tracilo😄wszystko zależy ile jedzie i jak długo to trwa. A są i handlarze co 3 dni na wysyłkę zbierają. Tomo duży plus za skan. Kto pisze ceny brutto od razu?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Dzis dzwoniłem do o firmy która brała byki ode mnie i za hf typowe gabaryty powiedział mi 6 netto troche malo wydaje mi sie . Kuj-pom .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
2 minuty temu, Lesssiu007 napisał:

Dzis dzwoniłem do o firmy która brała byki ode mnie i za hf typowe gabaryty powiedział mi 6 netto troche malo wydaje mi sie . Kuj-pom .

 

Cena fatalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Nie wiem jaki zakład. Odbierał lokalny pośrednik. Według mnie zakład policzył 7% zrzutki. Propozycja na żywą była 6,7brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
3 godziny temu, Kentar napisał:

Nawet nie kazdy belg idzie w U. Belg zeby poszedl w U musi miec typowo sylwetke jak belg, nie wyglada wtedy jak normalny byk tylko ma taki inny zad zdecydowanie, troche bardziej jak przerosnieta swinia. :D Akurat belga w E nie ustrzelilem jeszcze.

ja juz małem dwa belgi ( zmieszane) co sam je na R oceniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 minutę temu, marijusz napisał:

ja juz małem dwa belgi ( zmieszane) co sam je na R oceniałem

No ja najwiecej belgow tez w R spotykam i na wiecej ich nie oceniam, moze maja ciut lepsze d*py niz typowy Rkowy byk ale najczesciej jest tylko kolor i wlasnie troche lepszy tyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
5 godzin temu, soltys48 napisał:

W życiu. Wg mnie bb jest przereklamowane-dla mnie zbyt delikatuśne

Mnie osobiście  trochę nie pasują ze względu na to ,  że są krótkie . Na plus,  że dobrze u nas za to płacą. 

4 godziny temu, hobbysta82 napisał:

To pewnie opinia czytelnika ostatniego "Tygodnika rolniczego". Tam facet hoduje belgi holenderskie i wszystkie sprzedaje do MILEXU w E i U.

Nieee , ale dyskusja wywiązała się właśnie ze względu na ten artykuł.  Ogólnie trochę mnie zainteresowały te byczki z Holandii .

5 godzin temu, Kentar napisał:

Nawet nie kazdy belg idzie w U. Belg zeby poszedl w U musi miec typowo sylwetke jak belg, nie wyglada wtedy jak normalny byk tylko ma taki inny zad zdecydowanie, troche bardziej jak przerosnieta swinia. :D Akurat belga w E nie ustrzelilem jeszcze.

Ostatnio pojechał taki misiek,  jak dla mnie d*py nie urywał,  ale zapłacili 50gr netto więcej od Rkowych 

20200205_112113.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
9 godzin temu, nexeqadore napisał:

Wczoraj sprzedane 2 mm po 7.5 netto 1 ncb. I 1mm po 7.05 netto i dwie jałow. O klasa po 6.90 netto do zakl. Kowalczyk

A jak z wypłacalności u niego?  Znajomy się strachu najadl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
6 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Mnie osobiście  trochę nie pasują ze względu na to ,  że są krótkie . Na plus,  że dobrze u nas za to płacą. 

Nieee , ale dyskusja wywiązała się właśnie ze względu na ten artykuł.  Ogólnie trochę mnie zainteresowały te byczki z Holandii .

Ostatnio pojechał taki misiek,  jak dla mnie d*py nie urywał,  ale zapłacili 50gr netto więcej od Rkowych 

20200205_112113.jpg

A co on taki brudny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

A jak z wypłacalności u niego?  Znajomy się strachu najadl 

3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj