DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

FarmerDyzio    1129
Ty no to luks. daj namiary na nich. zapłacić za ubój i mięso do zamrażarki. A nie jeść sklepowe gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak takie małe ubojnie mobilne  dostaną szansę to się okaże że i ubijamy taniej bo i odpady na karmę dla psów i jakąś skure sprzedać idzie a jak by jeszcze chłodnia była usługowa to wogule cacy. Mięso z badaniami legalne się chłodzi a w międzyczasie szukasz zbytu na legalu. Tylko to jest sen bo mafia branżowa na to nie zezwoli przez tworzenie pseudo ustaw i wymogów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

I ten rolnik co się sprzedał za parę złotych,  i handlarz co to wziął  , i weterynarz na ubojni,  i właściciel ubojni .... każdy z nich powinien dostać od nas po dwa szybkie z prostej.  Ja też nie chciał bym jeść padliny , a tym bardziej  sprzedawać byki za grosze .

Edytowano przez Cybulek17
Ktoś zjadł słowo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
5 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Zaje***cie. 

"Chore krowy, które miały zostać przerobione na produkty spożywcze, znaleźli w środę nad ranem policjanci oraz inspektorzy weterynaryjni w ubojni na terenie powiatu brzezińskiego. Do przeszukań doszło również w zakładzie na terenie powiatu zgierskiego. To efekt akcji policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Do zakładu w miejscowości Jaroszki kilkunastu policjantów, wspieranych przez inspektorów weterynaryjnych, weszło w środę o 5 rano. Z informacji śledczych wynikało, że w tym zakładzie może dochodzić do przerabiania tzw. "leżaków". To krowy, które nie mogą się same poruszać. Najwięcej "leżaków" jest wśród krów ras mlecznych, które z powodu silnej eksploatacji szczególnie podatne są na choroby, a także urazy. Żeby oddać tego typu krowy do rzeźni, trzeba przejść procedury dużo bardziej skomplikowane i kosztowne niż w przypadku zdrowych krów. 

Źródło: tvn24.pl"

No to bedzie cena po 4.80

Za byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemek daj choć netto😂niema kanalii on by to jakoś fajnie skwitowal  .leży se pewnie na chamaku i liczy kasiorke w cieniu. Smutno jakoś 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Getmor drugi tydzien po terminie i kasy brak. Dzwonie od poniedzialku i gadka ze ksiegowej nie ma i jutro wysla. k**wy grosze placa 11,40 i w terminie nie potrafia zaplacic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

robiłem chyba 2,2 x 1,2 i waga super częsciej wazy bigbagi i palety niż byki Odejmowama jedna ściana ,tylko ja poszedłem w drogą elektronikę (tensometry , miernik ) ale nie ma takiej potrzebyteraz bym kupił za połowe i tez bedzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
2 godziny temu, HF86 napisał:

Przemek daj choć netto😂niema kanalii on by to jakoś fajnie skwitowal  .leży se pewnie na chamaku i liczy kasiorke w cieniu. Smutno jakoś 😪

Juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
29 minut temu, hobbysta82 napisał:

Dwie lokalne ubojnie w ETM płacą za byka do 5,5 brutto.

To nawet mnie się nie mieści w głowie. Które ? Daj na priv, nie będziemy im robić darmowej reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, hobbysta82 napisał:

Dwie lokalne ubojnie w ETM płacą za byka do 5,5 brutto.

O rzesz kuwa nie wiedział że są jeszcze lepsi od Rakowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
41 minut temu, micgal39533 napisał:

a u nas obecnie za mięsne 7.7-8.0 brutto świętokrzyskie 

Bo u Was więcej kupca niż byka. U nas w łódzkim gdyby nie handlarze między innymi z kieleckiego to ceny by były niższe niż 5,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwa pany że zdjęcia co wstawiłem najmniejszy odpadowy.wagi dopisane brutto cena netto 

1592421715848963318120209791204.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
AdamRo napisał:

41 minut temu, micgal39533 napisał:

a u nas obecnie za mięsne 7.7-8.0 brutto świętokrzyskie 

Bo u Was więcej kupca niż byka. U nas w łódzkim gdyby nie handlarze między innymi z kieleckiego to ceny by były niższe niż 5,5.

U nas z kilku wsi to może by zebrał z 10-15 gospodarstw co ma jeszcze byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
16 minut temu, AdamRo napisał:

U nas w łódzkim gdyby nie handlarze między innymi z kieleckiego to ceny by były niższe niż 5,5.

Widzisz Adam jak kończą mali hodowcy do których nawet handlarz złodziej nie dojeżdża.  

@Ursus932 Raków podniósł cenę od poniedziałku o 50 groszy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
1 godzinę temu, micgal39533 napisał:

a u nas obecnie za mięsne 7.7-8.0 brutto świętokrzyskie 

Kto daje po 8 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

MICGAL   a  w jakich okolicach świetokrzyskiego ci kupce   bo ja z polnocnej malopolski  i cena marna


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj