DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2020? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą do góry czy jednak mało ciekawa sytuacja będzie się pogłębiać?

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.

Link do kontynuacji tematu :

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Panowie, mamy nowy rok więc zacznijmy od razy żeby się moderator nie wkurzył, jakie ceny bydła dzisiaj. 😂😂😂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Dokładnie, proszę podawać obecne ceny. Nie sprzedawałem ale dowiadywalem się u mojego odbiorcy tydzień temu  mięsne byczki ponoć max 7.50 netto jalowki niestety się nie  pytałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

byki na export w lubelskim 9.50zl netto lm waga około 850 ale to w wieksszosci dlatego że ten co skupuje sprzedaje odsadki też i ci co od niego kipią mają lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, przemekuliski napisał:

jakiej fantastyki jak w twoim powiecie te ceny 😛

Że niby kto tak płaci w lubartowskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
18 godzin temu, przemekuliski napisał:

byki na export w lubelskim 9.50zl netto lm waga około 850 ale to w wieksszosci dlatego że ten co skupuje sprzedaje odsadki też i ci co od niego kipią mają lepszą cenę

Kto tak płaci. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
34 minuty temu, Baks00 napisał:

Kto tak płaci. ?

Zapewne chodziło mu o agrostar, ale z tego co słyszałem to nie płacą tyle bo ponoć narazie na Liban nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

A wiec po jakiej  cenie  sprzedaja odsadki. ?Słyszałem  ze dobry towar to i dobrze cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Możecie polecić jakiegoś dobrego kupca ze świętokrzyskiego? Waga swoja więc niech daje jak najwyższą cenę i płaci przede wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, przemekuliski napisał:

9.50zl netto

tyle to powinno byc za żywą wage za mieszanca w klasie R przy obecnych kosztach i to wcale nie jest żadna przesada, za LM powinna byc cena taka jak za odsadka czyli jak odsadki są po 12zł to cieżkie też powinny byc po 12zł inaczj ta zabawa nie ma żadnego sensu

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
5 minut temu, Karollorak93 napisał:

Możecie polecić jakiegoś dobrego kupca ze świętokrzyskiego? Waga swoja więc niech daje jak najwyższą cenę i płaci przede wszystkim. 

Skąd dokładniej jesteś i co masz na sprzedaż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
34 minuty temu, Marmurek12 napisał:

Zapewne chodziło mu o agrostar, ale z tego co słyszałem to nie płacą tyle bo ponoć narazie na Liban nie idzie

Coś wiadomo kiedy może się ruszy bardziej handel bliskowschodni? Mam na sprzedaż kilka sztuk, ale bez pośpiechu. Po za tym w lubelskim jest 2 handlarzy czystego LM na eksport.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Marmurek12 napisał:

Zapewne chodziło mu o agrostar, ale z tego co słyszałem to nie płacą tyle bo ponoć narazie na Liban nie idzie

Liban to taka fajna bajka.jedzie troche odsadka i pare super szt na rozplodniki i kuniec.brali pod pretextem exportowych a i na kraju cena byla do osiagniecia.kto sprzedal ciezkiego na liban to niech sie dopyta w agencji czy granice wojewodztwa przekroczyl a co dopiero kraju.mysle ze nawet 20 procent tego niby exportu granicy pl nie przekroczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Nie, no trochę jedzie tego towaru na bliski wschód. Moje sprzedawane w sierpniu na pewno jechały do portu w Chorwacji - rozmawiałem akurat z kierowcą, który miał to wieźć, choć sam nie wiedział gdzie dalej trafią. Raz szef firmy przyjechał na oględziny do mnie z jakimiś beżowymi kolesiami, towar im się podobał, ale jednak pojechały gdzie indziej. Tacy pośrednicy jak Agrostar mają wielu odbiorców.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta cena dalej jest.tylko nie producentom. Coraz wieksza lyzka posrednikow i ubojni.o nas troche zapomnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według danych Ministerstwa Finansów w 2018 r. wartość eksportu bydła i mięsa wołowego wyniosła 1 507,7 mln euro (+4,7 proc. r/r); wielkość eksportu: 406,8 tys. ton (-3,2% r/r). Główne kierunki eksportu (wartościowo) to: Włochy (20,3 proc.), Niemcy (12,8 proc.), Hiszpania (8,5 proc.), Turcja 7,6 proc.)

Liban to eksport żywych zwierząt rasy LM są to śladowe ilosci w stosunku do całego eksportu polskiej wołowiny

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj