DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

AdamRo    1503
7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Mnie osobiście  trochę nie pasują ze względu na to ,  że są krótkie . Na plus,  że dobrze u nas za to płacą. 

Nieee , ale dyskusja wywiązała się właśnie ze względu na ten artykuł.  Ogólnie trochę mnie zainteresowały te byczki z Holandii .

Ostatnio pojechał taki misiek,  jak dla mnie d*py nie urywał,  ale zapłacili 50gr netto więcej od Rkowych 

20200205_112113.jpg

Ewidentnie U klasa, do wyboju też dobry. A może i słabe E ?

Edytowano przez AdamRo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
44 minuty temu, przemek28_28 napisał:

A co on taki brudny?

Nie mieścił się już d*pą w drzwi kabiny prysznicowej 😏 A tak serio to w dzień wywalania gnoju nie ścielimy im i w południe właśnie tak wszystkie  wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
21 minut temu, Cybulek17 napisał:

Nie mieścił się już d*pą w drzwi kabiny prysznicowej 😏 A tak serio to w dzień wywalania gnoju nie ścielimy im i w południe właśnie tak wszystkie  wyglądają. 

Tak z ciekawości ile dziennie słomy na nie idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Pewnie jeszcze norme scielenia spokojnie by zwiększył ale obornika i tak przy tej ilości raczej nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Mnie osobiście  trochę nie pasują ze względu na to ,  że są krótkie . Na plus,  że dobrze u nas za to płacą. 

Nieee , ale dyskusja wywiązała się właśnie ze względu na ten artykuł.  Ogólnie trochę mnie zainteresowały te byczki z Holandii .

Ostatnio pojechał taki misiek,  jak dla mnie d*py nie urywał,  ale zapłacili 50gr netto więcej od Rkowych 

20200205_112113.jpg

Miałem ten towar bbxhf z Holandii możesz pytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Litwa dała radę  załatwić kasę na odszkodowania dla bydła opasowego 100 na mieszanca i130 euro na czystego na każdego sprzedanego od marca do listopada.pytanie co robi Ardanowski i reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Ardanowski i reszta ładnie pisze wyjaśnienia, dlaczego w Polsce premii poubojowej nie będzie ;)

cenyrolnicze[kropka]pl/

wiadomosci/rynki-rolne/bydlo/19280-dlaczego-nie-bedzie-premii-poubojowej-do-bydla-w-2020-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
16 minut temu, HF86 napisał:

Litwa dała radę  załatwić kasę na odszkodowania dla bydła opasowego 100 na mieszanca i130 euro na czystego na każdego sprzedanego od marca do listopada.pytanie co robi Ardanowski i reszta?

to trzeba jechać na Litwę i gospodarzyć.kurde co za czasy każdy tylko by chciał odszkodowania, każdy by chciał zapomogi i socjale brać.przecież nigdy przy tym fachu nie masz gwarancji ceny jaka będzie gdy będziesz sprzedawał.sie ludzie ponauczali i w każdej okoliczności wyciągają ręce po jałmużnę, darmowe siano by chcieli brać a powód zawsze się znajdzie, a to susza, a to wymoknie,to burza przejdzie i tysiąc innych powodów a państwo ma was utrzymywać

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tajwan poluzuj czapeczke bo chyba ciśnie. Wiesz że większość tego bydła i tak wjedzie do Polski?A zakłady powiedzą mamy nadprodukcje i sorry byk po 5taku.a jakiś tam taksówkarz ministra czy fryzjer założy firmę co przekreci kaske na 3miesiecznym mrozeniu i dostaniesz na jesień  po 4zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dla tych co się znają czy warty 35zl za 25kg taniej już się nie da. Śruta rzepakowa już po 130zl 

Screenshot_20200611-115031_OLXpl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
38 minut temu, tajwan1986 napisał:

to trzeba jechać na Litwę i gospodarzyć.kurde co za czasy każdy tylko by chciał odszkodowania, każdy by chciał zapomogi i socjale brać.przecież nigdy przy tym fachu nie masz gwarancji ceny jaka będzie gdy będziesz sprzedawał.sie ludzie ponauczali i w każdej okoliczności wyciągają ręce po jałmużnę, darmowe siano by chcieli brać a powód zawsze się znajdzie, a to susza, a to wymoknie,to burza przejdzie i tysiąc innych powodów a państwo ma was utrzymywać

Tajwan, weź zmień forum bo ci się chyba strony barykady pomyliły... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Jesli chodzi o hdowle, to tylko na  mleku teraz mozna zarobic  warunek dobra mleczarnia, jesli chodzi o byki    to  7zl    4 tys   czy 5tys za byka  to oszukiwanie samego siebie  ze cos z tego  jest.krowa  przez dwa lata  srednio da 15tys litrow x1,4zl  to ponad   20tys  tylko trzeba doic i miec glowe  do zywienia

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Taaa, a za chwile 2 mleczarnie zamkną i mleko będzie po 60 gr. Teraz to pewne tylko procenty w ruskiej wódce.

Kto w pomorskim może zapłacić dobrze za byczka mm w r/u koło tony?

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
2 godziny temu, HF86 napisał:

Tajwan poluzuj czapeczke bo chyba ciśnie. Wiesz że większość tego bydła i tak wjedzie do Polski?A zakłady powiedzą mamy nadprodukcje i sorry byk po 5taku.a jakiś tam taksówkarz ministra czy fryzjer założy firmę co przekreci kaske na 3miesiecznym mrozeniu i dostaniesz na jesień  po 4zl

nie mnie akurat nic nie ciśnie bo nie szukam żeby ktoś mi dokładał do interesu tylko jak widzę że nie ma na tym zysku to powoli się z tego wycofuje.nawet jesli większość z tego przyjedzie do Polski to i tak z tąd pojedzie dalej bo Polacy nie jedzą za dużo wołowiny i swojej mamy nadmiar.nadprodukcje i tak mogą mieć bo nie pamiętam dnia żebym nie widział samochodu z bydłem.ludzie nahodowali i tej plagi i terez jest jak jest.może za rok czy dwa sytuacja się poprawi, a może nie

2 godziny temu, Berthold napisał:

Tajwan, weź zmień forum bo ci się chyba strony barykady pomyliły... 

nie pomyliły mi się strony barykady bo też jeszcze w tym bagnie siedzę.wiem tylko że wyczekiwaniem i oczekiwaniem że ktoś mi da zapomogę nic nie zmieni się na lepsze.mnie to osobiście drażni żeby brzydko nie powiedzieć jak wszyscy nagle z różnych sektorów gospodarki płaczą że nie mają co do garnka włożyć i oczekują kasy darmowej.to jacy z nich przedsiębiorcy że przychodzi słabszy miesiąc czy dwa a oni już straszą że biznesy będą zamykać albo im kasy darmowej dać 

44 minuty temu, strsw33 napisał:

Jesli chodzi o hdowle, to tylko na  mleku teraz mozna zarobic  warunek dobra mleczarnia, jesli chodzi o byki    to  7zl    4 tys   czy 5tys za byka  to oszukiwanie samego siebie  ze cos z tego  jest.krowa  przez dwa lata  srednio da 15tys litrow x1,4zl  to ponad   20tys  tylko trzeba doic i miec glowe  do zywienia

no z tym bydłem opasowym to właśnie jest oszukiwanie samego siebie,ale nie każdy umie sobie w czy spojrzeć i to powiedzieć bo byka trzeba ok 2 lata trzymać za te 5 tysięcy a krowa nie jakaś specjalna i normalnie zywiona niech da nawet 5 tysięcy litrów mleka po 1.4 czy nie całe 1,4 nawet to wyjdzie rocznie ok 7000 zł plus cielak którego można sprzedać albo trzymać na opas.koszty utrzymania ktore jeśli chodzi o paszę są podobne co do byka.tylko trochę więcej obowiązku,aczkolwiek z drugiej strony co trzymać 50 byków to nie gorzej wyjdziesz trzymając 15 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt utrzymania krowy jest znacznie większy od byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

A kto będzie doił te 15   szt rodzice a może małżonka  wybaczcie wolę 130  byczoków 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

Z byczkami mniej roboty, doję 5 krów mamek i daję mleko małym byczkom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
59 minut temu, AdamRo napisał:

Dobrze to znaczy ile ? W takiej wadze to 6-6,5 uważam za dobrze :(

Kolega dostał za takiego od Kowalczyka to było miesiąc temu po 7,40 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy, nie piszcie, że koszt utrzymania byka i krowy jest podobny 😁 Miałem jedno i drugie. Ostatnio wspominałem krowy, 12 lat temu w małej lokalnej mleczarni miałem 1.20 z vatem. Wszedłem teraz na ceny mleka, a tam niektórzy dostają tyle obecnie. Wówczas najniższa krajowa kręciła się koło 900, dziś koło 2000. Czyli masz nadrobić sobie wydajnością i ilością sztuk. Dzisiejszy świat 🙄Swoją drogą, taka Piątnica daje i 1.80, więc co, reszta nie potrafi zarządzać?🤔Po likwidacji opasów jestem szczęśliwszy, cotygodniowy odpływ gotówki na mleko i cj skończył się, kasy z konta nie ubywa😂 Chodzą mi po głowie krowy, mam cały sprzęt, dojarka i schładzalnik stoją. Ale czy jest sens? Raczej nie. Znam to uwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
WiesławZetor napisał:

Koledzy, nie piszcie, że koszt utrzymania byka i krowy jest podobny 😁 Miałem jedno i drugie. Ostatnio wspominałem krowy, 12 lat temu w małej lokalnej mleczarni miałem 1.20 z vatem. Wszedłem teraz na ceny mleka, a tam niektórzy dostają tyle obecnie. Wówczas najniższa krajowa kręciła się koło 900, dziś koło 2000. Czyli masz nadrobić sobie wydajnością i ilością sztuk. Dzisiejszy świat 🙄Swoją drogą, taka Piątnica daje i 1.80, więc co, reszta nie potrafi zarządzać?🤔Po likwidacji opasów jestem szczęśliwszy, cotygodniowy odpływ gotówki na mleko i cj skończył się, kasy z konta nie ubywa😂 Chodzą mi po głowie krowy, mam cały sprzęt, dojarka i schładzalnik stoją. Ale czy jest sens? Raczej nie. Znam to uwiązanie :)

Zastanawiam się po co osoby które nie mają hodowli lub zrezygnowali się tu wypowiadają. Chcą zabłysnąć, pożalić się że im się nie udało zarobić, rozwinąć gospodarstwa?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj