DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Kallina86    2303

Rząd myśli trochę szybciej i akurat w tej kwestii krok na przód. Teraz już zdecydowana większość ludzi z miasta uważa, że na każdą sztukę bydła rolnik dostaje 500+. Nie dość, że nic nie robi bo wszystko samo mu rośnie, to dostaje dopłatę do ziemi, dopłatę do bydła jeszcze teraz na dobrostan. A z tego co wiem, dopłata na dobrostan istnieje raczej w teorii. Być może się mylę, to mnie sprostujcie. Ale sam fakt, że mówi się o tym w tv to dla ludzi, którzy nie mają z tym nic wspólnego to powód do tego aby rolnikowi "zazdrościć". Gdyby teraz hodowcy bydła zaczęli jakikolwiek strajk, to odzew ludzi byłby raczej jasny. Dostają tyle pieniędzy za nic, a jeszcze im źle... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kallina to prawda.trik AWS czyli popisu. Zklucic wszystkich niech się gryzą na wzajem. Bez jedności nikt ich od pełnego korytka nie wygoni.dziel i rządź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale chwalisz się czy żalisz? Kto wziął? Święty Piotr?

 

A co do wywodów politycznych: wybierzcie wreszcie normalnych ludzi do izb rolniczych to może się coś zmieni, a nie że siedzą stare grzyby i guzik robią.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
37 minut temu, dzikidaniel napisał:

Ale chwalisz się czy żalisz? Kto wziął? Święty Piotr ?

Po co zadajesz głupie pytania ? W takiej cenie nikt inny. No, ewentualnie jego kolega, Święty Mikołaj ksywa Świętokrzyski.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
4 godziny temu, johny1991 napisał:

teraz Duda bardzo aktywny..mize by zrobić taka akcję że napiszemy jak piekniecrolnictwi wygląda naszym okiem i ilu nas tu jest codziennie będzie słać e-maile takie do prezydenta, ministra rolnictwa, kogoś z izb rolniczych..az wkoncu się za wezmą. Bo jakim prawem rząd oferuje dotacje do bydła mięsnego gdy według obliczeń podleglego im ODR jest to nieopłacalne...i jak to jest że płacę przez 10 lat poszły ostro w górę.. A u nasz wszystko idzie w dol

Musiałbyś wylać pare beczek gnojówki w Warszawie tak jak robią to francuzi, tylko jest taka roznica ze we Francji czy Niemczech prace rolnika i jego samego sie szanuje a u nas? Jestes bamber, masz słomę w butach, albo unia dała za nic- większość jest takich głosów w mieście.

Robiąc jakiś protest to w d*pie sie poprzewracało, podam prosty przykład na codzień pracuje i znajoma twarz z pracy jak agrounia zablokowała a2 to odrazu tekst: wszystkim bym wpierdolil to odechciałoby sie nugusom protestować, wzięliby sie za wywalanie gnoju, a jak jego żona (nauczycielka) strajkowała to stwierdził ze dobrze, inaczej nic nie wywalczą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
8 godzin temu, hobbysta82 napisał:

 

Tychów

byk do 7 brutto 

Raków

byk do 6,5 brutto

krowa do 5,2 brutto

lokalny handlarz też ceny nie przebił.

Jaka jest strączka na Tychowie? Wie ktoś?

 

Strączkowe przeważnie 6 ale trzeba targowac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

superfarmer  ceny po huju ....masakra może chociaż waga prawdziwa była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Musiałbyś wylać pare beczek gnojówki w Warszawie tak jak robią to francuzi, tylko jest taka roznica ze we Francji czy Niemczech prace rolnika i jego samego sie szanuje a u nas? Jestes bamber, masz słomę w butach, albo unia dała za nic- większość jest takich głosów w mieście.

Robiąc jakiś protest to w d*pie sie poprzewracało, podam prosty przykład na codzień pracuje i znajoma twarz z pracy jak agrounia zablokowała a2 to odrazu tekst: wszystkim bym wpierdolil to odechciałoby sie nugusom protestować, wzięliby sie za wywalanie gnoju, a jak jego żona (nauczycielka) strajkowała to stwierdził ze dobrze, inaczej nic nie wywalczą.

Jakoś akurat za agrounia nie byłem bo ten lider bardzo polityków zaczynał...poza tym tak bardzo Cię boli co ludzie powiedz a?  Blokowanie autostrad to też innym ludziom robisz źle a rząd ma to w d*pie.. ja zaproponowałem taka formę że miadtowi nie muszą widzę co robisz..wysylasz meila i idziesz oprzatac. 

Samo nigdy się nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

całuj kupującego po nagach jak następny raz przyjedzie

Ja za takie sztuki dostałbym odpowiednio 0,5 i 1 na kg mniej(przyjmując max ceny w moim rejonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
4 minuty temu, soltys48 napisał:

całuj kupującego po nagach jak następny raz przyjedzie

Ja za takie sztuki dostałbym odpowiednio 0,5 i 1 na kg mniej(przyjmując max ceny w moim rejonie)

Nie przesadzaj. Ktoś wyżej z podlaskiego pisał że ma nawet 8.4 za mm więc tu cena taka sobie. Na pewno nie adekwatna do pracy i nakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Dziś sprzedany byk mieszaniec z LM waga 820 kg. 7.7 brutto. W tamtym tygodniu krowa po 6 zl brutto 850 kg. Ciężkie jałowki podobno w cenie ładnych byków

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

nizej

1 minutę temu, Damianek20 napisał:

Nie przesadzaj. Ktoś wyżej z podlaskiego pisał że ma nawet 8.4 za mm więc tu cena taka sobie. Na pewno nie adekwatna do pracy i nakładów.

nie przesadzam, taka jałówka u mnie nie wiecej niż 6,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

W tamtym tyg cena za krowe hoxmo ponad 600kg 5zl jalowka hoxch 7.50 waga ponad 600kg taka propozycja byla ale nie sprzedalem bo akurat musialem wyjechac. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to że nie chcą płacić to nie znaczy że nawet w tej cenie handlaz dołożył. Cennik zakładów to takie minimum do fest zarobku na pewniaka reszta to kwestia klienta dnia na ubojni A fest kablówka jak ta 13 netto spokojnie u handlarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 minuty temu, soltys48 napisał:

wlkp

czy słabe?? raczej realne ze swoją wagą

To jaka musi być jałówka u ciebie żeby było 8 brutto ?

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

Nie mam takich

ostatnia sprzedaż 14 szt w wadze ponad 700kg po 7 netto-większość U klasowych

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
20 minut temu, soltys48 napisał:

wlkp

czy słabe?? raczej realne ze swoją wagą

Ze swoją waga tzn ? Na Twojej wadze ważone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

To znaczy że każdy kupujący wie o mojej wadze i o tym że sztuki są przeważone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj