DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Baks00    4417

Jeden pytal drugi odpowiedzial co tu polemizowac?I tak zrobi jak zechce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
4 minuty temu, karolr2 napisał:

Następny prorok. Komuś się łatwo doradza bo to nie twoja kasa 

Tu wyjątkowo się z nim zgadzam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jarecki napisał:

karmienie ekstensywne ?  

tak tylko sruta swoja siano i sianokisznka  łąki w ptaszkach ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
Dnia 1.07.2020 o 14:12, farmer_89 napisał:

jaka jest obecnie cena bykow? i  czy cos pojdzie w gore w najblizszym czasie? ktos cos wie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, przemekhodowca napisał:

tak tylko sruta swoja siano i sianokisznka  łąki w ptaszkach ja jestem zadowolony

Bydło w swoim tempie rosło zużywając odpady z produkcji dopłat produkujac obornik. I ten system jest chyba najbardziej wydajny ekonomicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

możę  system dobry tylko za takie mieso powinna być dopłata do jakosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4
13 godzin temu, MARIO1996 napisał:

Sprzedany byk waga 750kg dał 428kg miesa wbc 12,00zł netto klasa r+  mazowieckie. cena mizerna, Dużo bydła niska cena a ubojnie doją teraz najwiecej.

Gdzie sprzedane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
48 minut temu, jarecki napisał:

możę  system dobry tylko za takie mieso powinna być dopłata do jakosci .

o to i to.za bydło hodowane swoimi paszami bez kupnych dodatków powinna być lepsza cena niż za tuczone nie wiadomo czym.ale zalezy co komu znaczy lepsza jakość.tak jak w przypadku np.pszenicy im więcej nawozu wpompowane tym lepsza jakość w skupie, im bardziej ekologiczna tym słabsze parametry ziarna i nie nadaje się na konsumpcyjną tylko paszowa.więc może i zbydłem jest tak samo

Edytowano przez tajwan1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
11 godzin temu, soltys48 napisał:

Tu wyjątkowo się z nim zgadzam

Ci tu się zgadzać że doradza nie mając pojęcia co będzie. Jak ma pasze to zawsze coś mu urosną aby cena bardzo nie spadła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tajwan i tu znowu wraca odpowiednie znakowanie żywności. Fundusze na promocję wołowiny są super. Grupka ludzi bawi się świetnie, nie wnosząc nic konkretnego. Dalej jesteśmy krajem z tanią wołowiną do przetwórstwa a nie kulinarną z wysoką  jakością  ze względu na warunki i jakość tuczu bez gmo i litrów antybiotyków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, HF86 napisał:

Bydło w swoim tempie rosło zużywając odpady z produkcji dopłat produkujac obornik. I ten system jest chyba najbardziej wydajny ekonomicznie. 

rosąne myslenie  u mnie wszyscy prowity kiszonka z kukurydzy i odsadki za 3 tysiące a potem sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja raz na 2 miesiace kupie 25 kg premiksu na 70 szt i kilka dni im posypuje zeby cos witamin dostaly, troszke sruty rzepakowej co dzien i aktyalnie kiszonka z zyta i lucerki bo ququ braklo. Hfy teraz jakies sprzedane i niektore w wieku 22 mcy 750 kg... Sruty zbozowej nie widzialy ani jakis super dodatkow. Trzeba ciac koszta na maksa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
16 godzin temu, tajwan1986 napisał:

o to i to.za bydło hodowane swoimi paszami bez kupnych dodatków powinna być lepsza cena niż za tuczone nie wiadomo czym.ale zalezy co komu znaczy lepsza jakość.tak jak w przypadku np.pszenicy im więcej nawozu wpompowane tym lepsza jakość w skupie, im bardziej ekologiczna tym słabsze parametry ziarna i nie nadaje się na konsumpcyjną tylko paszowa.więc może i zbydłem jest tak samo

To jest polska, zaraz 100% bydla w polsce magicznie byloby hodowane bez dodatkow. Na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

po uboju mniej wiecej widac jakiej jakosci jest mieso wiec jak ktos daje bezposrednio do ubojni albo ma na kontrakcie to ten co oddaje chlam jest zaraz odchaczony odpowiednio....

Szczegolnie ponoc wychodzi roznica pomiedzy normalnym pasieniem czyli jakies kiszonki a sloma i sam wywar gorzelniany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusza    10

Byk 820 kg angus, 6.60

        710 kg mm. 6,40

Jalowka 714 kg mm. 6,40

        Taki rodzynek 550 hf 6,30

Ceny i waga brutto,  Skiba odbierał Robert Góra mam wrażenie że poleciał sobie z tymi cenami w h... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazdaadam    18
3 godziny temu, kusza napisał:

Byk 820 kg angus, 6.60

        710 kg mm. 6,40

Jalowka 714 kg mm. 6,40

        Taki rodzynek 550 hf 6,30

Ceny i waga brutto,  Skiba odbierał Robert Góra mam wrażenie że poleciał sobie z tymi cenami w h... 

  • chyba najlepsza cena za hf😋
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
4 godziny temu, kusza napisał:

Byk 820 kg angus, 6.60

        710 kg mm. 6,40

Jalowka 714 kg mm. 6,40

        Taki rodzynek 550 hf 6,30

Ceny i waga brutto,  Skiba odbierał Robert Góra mam wrażenie że poleciał sobie z tymi cenami w h... 

Normalna cena u Skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Na dziś myślę że tak....

U mnie awaria,stoję na A1 więc z handlu i tak były by nici,może następnym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
soltys48 napisał:

I kuwa znowo z PECHEM wybrałem się w trasę 😡😡😡

nie z pechem tylko z grzechem. 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj